Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ieri in jurul orei 21.00 intru in parcarea subterana a Hipermarketului Auchan si gasesc un loc de parcare chiar la intrarea magazinului, langa o Corsa model nou rosie care parcase pe 2 locuri, imi strecor masina intre el si stalpul de beton,ff aproape de stalp ca sa las loc pt deschdierea usilor. Cand plec ii ridic la om stergatoru poate poate isi da seama de greseala. Surpriza ! Cand ma intorc imi gasesc masina cu ambele cauciucuri pe fata taiate. Frumos gest ! nu pot sa ii urez respectivului decat multe cuvinte de dulce.
Semne distinctive ale masinii : - corsa rosie model nou
- 4 portiere
- L-ul de la OPEL lipsa
Poate il vede cineva prin trafic si ii ia numarul.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cam asta patesti cand iti faci dreptate singur...
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
cam asta trebuia sa-i faci tu lui... data viitoare sunt sigur ca ar fi cascat ochii sa fie intre linii si sa ocupe un singur loc.
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca era necesar sa ii sparg rotile ca a parcat intre linii cand locurile era cam toate ocupate .... i-am ridicat stergatoru... mi sa parut de ajuns..... putea si el sa faca acelasi lucru daca nu i-a convenit ceva, dar el a preferat sa sparga rotile. Asta e, pe viitor o sa iau numaru de parcare celor care parcheaza langa mine, cu numaru aflu tot ce am nevoie sa stiu in caz ca imi gasesc masina avariata sau vandalizata.
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Numai ca nu poti demonstra ca el ti-a produs paguba.
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nici nu trebuie.... stiu ce am de facut.
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ba ar fi o sansa,de obicei parcarile hipermarketurilor sunt supravegheate video !
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sebastyan2001 a scris:Asta e, pe viitor o sa iau numaru de parcare celor care parcheaza langa mine, cu numaru aflu tot ce am nevoie sa stiu in caz ca imi gasesc masina avariata sau vandalizata.

Asa fac si eu,si cand il prind il "ard".
Skip ads

  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
"Calul moare de drum lung si prostul de grija altuia."

Ardeti-va, luati-va la bataie etc.
Sebastiane, data viitoare iti vezi de treaba ta. O parchezi in alta parte, daca nu ai loc acolo. Intreaba-te daca a meritat efortul, gestul tau. E un dobitoc ala, iar tu te cobori la mintea lui?
Si ne mai intrebam de ce suntem cum suntem. Fiecare vrea sa fie mai breaz decat ceilalti.

Dodo a fost subtil in mesajul lui.
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si daca nu ai loc in alta parte ce faci?Stai ca prostu' langa masina pana vine idiotu' ala care a parcat pe 2 locuri ?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pai si daca erau doua parcate corect nu tot asteptai?
  • uli72

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sebastyan2001 a scris:Nici nu trebuie.... stiu ce am de facut.

E un proverb care spune : "Nu te pune cu prostu' ca lumea s-ar putea sa nu observe diferenta".
Asta e ! Sunt unii care au IQ-ul cu minus.
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Pai si daca erau doua parcate corect nu tot asteptai?

Nu m-am confruntat niciodata cu situatia sa nu gasesc locuri de parcare decat foarte rar(pentru ca nu stau in oras) si doar in centrul orasului.Cand nu am gasit unde vroiam eu loc de parcare,m-am mai plimbat putin prin zona pana am gasit un loc de parcare(chiar daca era la 200-300 m distanta de locul unde vroiam eu).
O singura data am asteptat vreo 20 de minute sa mute unu' masina din poarta mea.Dupa ce ca ma blocase tot el era cu gura mare(pana a iesit tata la el ca pe urma nu mai nimerea vitezele sa plece mai repede).
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Smile)) tare de tot eu stau la bloc si am un vecin mai greu are un logan un audi un clio si un 4x4 ceva strain..si mereu parcheaza pe locul meu asa ca m-am luat de el,cu cine ma intalneam spuneam ca e de kkt ca se crede greu..azi daca nu vin cu masina 4 zile,nimeni nu imi ocupa locul..asa ca..daca nu iei atitudine fata de cei nesimtiti..mereu o sa fii dat deoparte...si nu e vb sa te pui cu prostu sau nu stiu ce..frate tre sa te aperi singur si nu cu politia si sa nu se stie..ca astia cu bani sau grei..fac ce vor ca ii stiu pe astia care chipurile aplica legea..mda...
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am patit asa in parcarea de la servici, un inteligent si-a parcat masina pe 2 locuri. nici o problema, mi-am parcat masina lipita in spatele lui (transversal in dreptul celor 2 locuri) si i-am pus in geam un bilet cu numarul meu de telefon sa ma sune daca are chef sa plece si prin care ziceam ca mi-am notat numarul lui de masina asa ca ar face bine sa nu se atinga de masina mea.....in ziua aia am facut ore suplimentare la greu (pe la 21.30 am iesit de la birou), dar tipul nu m-a sunat....bineinteles ca el era cu poola mare pe acolo ca l-am blocat/etc m-a asteptat in parcare (il vedeam pe geam)...i-am zis ca din punctul meu de vedere acolo sunt doua locuri de parcare, eu vad doua masini parcate deci care e problema...daca el a fost nesimtit sa blocheze locurile si eu am dreptul sa fiu nesimtit sa il blochez pe el. E drept ca nu a indraznit sa faca nimic la masina fiindca nu putea sa iasa de acolo (in fata este o bordura cam inalta si pe partea cealalta a bordurii era pamant sub nivel, deci daca ar fi sarit bordura ramanea atarnat, iar in spate eram eu la 5 cm de el parcat, deci nici gand de loc de manevra). de atunci stie sa parcheze foarte bine.

cand ma blocheaza cineva la iesirea din curte (am garaj in curte si desi e pus tabla mare pe poarta de acces ca Parcarea Interzisa, tot se gaseste cate un smecher) , bag masina la loc in garaj, sun la astia cu remorcarile si ma duc cu tramvaiul sau taxi-ul unde am treaba. pana acuma din 5 masini ptr care am sunat pe 3 i-au ridicat, mai ales ca pe portiunea aia e semn cu stationarea interzisa, deci nu doar ca imi blocheaza accesul dar incalca si reguli de circulatie. la 2 au apucat sa vina soferii pe cand a ajuns masina de ridicat, i-am lasat acolo certandu-se ... pe mine m-a costa 1-2-3 bilete de tramvai sau cateva sute de mii taxi-ul, pe ei ii costa cam 700 RON sa-si recupereze masina, plus ceva puncte amenda...asa ca 1-0 ptr mine...atat de bine ma simt, nu aveti idee..

parerea mea sincera e ca intr-adevar nu se merita sa certi cu ala, fiindca prostul are mintea odihnita, dar pe de alta parte daca nu spui nimic sau nu faci nimic li se pare ca e normal sa fie asa...cel mai simplu, chemati masini de remorcare, politie, etc... voi va cautati alt loc de parcare sau va descurcati fara masina, iar aia sa se certe apoi cu politia sau cu remorcarile.

apropo un vecin de-al meu care a patit la fel cu unul de si-o parcat motocicleta in fata portii, i-a luat motocicleta de acolo si i-a legat-o cu 2 lanturi de stalpul de la poarta. i-a lasat bilet ca revine seara dupa 20.00, daca are nevoie de motocicleta sa-l astepte atunci sa i-o dezlege... s-a lasat cu proces ... in cele din urma a castigat procesul (vecinul meu) dar nu cred ca merita nervii...
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
departe a scris:Smile)) tare de tot eu stau la bloc si am un vecin mai greu are un logan un audi un clio si un 4x4 ceva strain..si mereu parcheaza pe locul meu asa ca m-am luat de el,cu cine ma intalneam spuneam ca e de kkt ca se crede greu..azi daca nu vin cu masina 4 zile,nimeni nu imi ocupa locul..asa ca..daca nu iei atitudine fata de cei nesimtiti..mereu o sa fii dat deoparte...si nu e vb sa te pui cu prostu sau nu stiu ce..frate tre sa te aperi singur si nu cu politia si sa nu se stie..ca astia cu bani sau grei..fac ce vor ca ii stiu pe astia care chipurile aplica legea..mda...


Nu prea sunt de acord cu tine. Nu de mult in Sibiu s-a intamplat asa ceva. Unul din protagonisti a ajuns la cimitir, celalalt dupa gratii si totul pentru un loc de parcare..........
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Frate..acuma depinde ..cat de nebun esti..si in plus..te vede lumea..toate au o limita..
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sebastian, lucrez in centru pe Calea Victoriei aproape de sediul CEC. Parchez masina la 20 min distanta fata de serviciu si nu ma deranjeaza, pentru ca vorba lui Badea: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul". Parcarea Auchan este privata, au dispecerat, paza, etc. Daca te pretezi la "arogante", iti meriti soarta. Cum au spus si antevorbitorii, cu prostii nu te pui.
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Aveti dreptate, nu are rost sa ma iau cu nebunii..... asta e invatatura de minte.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Era treaba celor de la Auchan sa intervina. Si daca e privata raspund de ce se intampla in ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR