Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pentru cei care se vor duce la mare ii sfatuiesc sa se duca pe la Urziceni si sa NU se duca pe autostrada si drumul sa se faca noaptea.

Motive:
Pentru drumul pe autostrada trebuie intrat prin Bucuresti. Cine nu cunoaste bine orasul este nasol sa te orientezi noaptea. Eu care am venit din Ploiesti am mers bine pana pe la iesirea din Bucuresti inspre autostrada dupa indicatiile lui ChiciuC dar pe-acolo nu am mai avut pe cine sa intreb (era 3 noaptea)... Am gasit un taximetrist care mi-a dat indicatii... Drumul este foarte super extra nasol pe o linie de tramvai pe unde se trece pe contrasens prin hartoape cat roata de mari de zici ca nu-i adevarat... Dup-aia am iesit pe autostrada... Foarte misto autostrada doar ca partea frumoasa a durat doar 60 Km dupa care a inceput drumul nasol prin sate... O bucata de drum este neasfaltata?!?! WTF ? parca eram in africa nici nu stiam daca e bine pe unde merg...

La intoacere am luat-o prin Urziceni... Alta mancare de peste... Drumul super lejer si bine intretinut, sate putine, radare deloc indicatoare mari si din timp... A doua oara cand am fost la mare tot pe la Urziceni am luat-o numai ca am plecat la 9 seara... Decizie cam naspa pentru ca drumul era plin de camioane, "autovehicule" care se "deplasau" cu 30 Kmph si fiind 2 benzi nu prea placut dar dupa 11 noaptea s-a eliberat drumul si in 3 ore eram la Constanta mers intins cu 120-140 in coloana de 3 - 4 masini.

Concluzie: Mergeti la mare pe la Urziceni - Slobozia nu pe autostrada pentru ca drumul este mult mai bun si mergeti noaptea (cel mai bine plecati pe la 11-12 noaptea) sa nu aveti dureri de cap cu camioane/carute/"autovehicule"
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu tine, eu am plecat din Buc. pe Urziceni si m-am intors pe Lehliu am mers pe autostrada doar la intoarcere. Satul de mersul in coloana a fost pentru prima oara cand am intrat pe autostrada Buc-Lehliu... NU mi-a venit sa cred ca sunt in Romania cei 60 de km au fost o incantare consider ca a meritat efortul.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pe la mare am vazut asa ceva:

Astra Bertone:





si Signum ?!?! A mai vazut cineva Opel Signum ?




  • rezare

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu de vreo portiune de drum neasfaltata pe drumul spre mare A2 - Lehliu - Fetesti - Constanta. Ieri am venit pe acolo.
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
probabil se refera la intrarea pe autostrada, ca aia si daca intram cu lama o faceam mai buna de mers Laughing
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
va sfatuiesc sa iesiti din Buc pe alta varianta (m-a invatat si pe mine altcineva Very Happy )
De la Unirea tineti cheiul Dimbovitei pina la Mihai Bravu (Lukoil) si treceti pe partea cealalta catre tirgul din Vitan (a.i. sa aveti Dimbovita in partea DREAPTA). Ajungeti la semaforul de la tirg (diagonal dreapta) Mergeti tot inainte (vreo 8-10 Km. se poate si cu 110Km/h Evil or Very Mad)
Se ajunge la Sos de centura, faceti stinga si in 2 min ati intrat pe A2.
Am iesit 3 weekenduri la rind (am avut treaba la C-ta); din centru pina la A2 am facut de fiecare data 20-25 min!!!!!!

Asta nu schimba insa problema restului drumului Crying or Very sad
  • Al3xius

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2004

  • Mesaj Privat
e chiar superba autostrada aia ! eu am vazut-o din tren ...dar la un moment dat pe drumul dinaintea autostrazii(cum te duci spre mare Razz ) era o coloana de vreo 4 km asteptau sa treaca trenu - super naspa va dati seama ce a fost dupaia ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR