Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mugur_clape

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mugur ma numesc shi am 22 de ani. pe 16.06.2009 am suferit un accident di cauza unui tir kre ai intrat pe contrasens, pe banda mea de mers...din fericire l-am evitat dar nu am mai putut controla mashina. dupa nenumarate incercari de a o redresa, mashina s-a izbit de sauntul de la marginea soselei shi s-a rasturnat...desi impactul cu pamantul a fost destul de puternic...plafonul nu s-a presat foarte tare shi am supravietzuit.... Laughing....toata lumea kre a oprit in urma mea...s-a mirat cum am reushit sa deschid usha shi sa ies teafar din mashina fara nici o problema...sunt foarte mandru de opelul meu.. Very Happy ....o repar shi o mai pastrez mult timp deacum.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Norocul tau..Nu esti singurul care s-a rasturnat si a iesit intreg din masina(vezi @negroutzu)..Si de curiozitate,a oprit tiristul sau si-a vazut de drum linistit?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sa fi sanatos si mandru de masina ta caci sa stii ca te-a ocrotit. Eu unul m-am convins, masina se poarta cu tine asa cum te porti si tu cu ea. Razz
  • negroutzu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2007

  • Mesaj Privat
intr-adevar o masina foarte rezistenta.eu eram impreuna cu sotia si multumim Lui Dumnezeu nu am avut nici macar o zgarietura,fara sa purtam centurile.am intorso invers,am schimbat roata de pe stanga fata si m-am intors acasa,completand din cand in cand cu apa in radiator.asa ca pot spune si eu MULTUMESC VECTRA B.
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sunt mandru ca am fost posesor de Vectra B.
@ mugur_clape ne poti spune ce s-a intamplat in continuare ?tiristul a oprit ?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic sa nu mai fiti asa de increzatori in masini , ca legile alea nescrise se aplica ...
S-au facut altii praf in masini de zeci/sute de mii de euro . La mijloc e si un pic de noroc .

Bine ca nu ai patit nimic grav.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca iti iei super Meredes sau Lamborghini asa usor nu te doare sufletul de masina, tot un fier o consideri. Dar daca ai stors un pic de sudoare, chiar si cu forta mintii sa sti ca vei privi altfel lucrul si il vei pretui. Iar pretuire inseamna grija si atentie, atata tot. Norocul ala de care vorbesti tu este forta pe care o dai lucrului sau lucrurilor, de unde si expresia omul sfinteste locul (implicit si lucrul)
  • Silviu C

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pentru @mugur_clape soferul de pe TIR a oprit? Chiar daca a mai intrebat lumea pe aicea.
  • mishu88

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Mulțumesc și eu Opel Corsa C pentru cã m-a apãrat de INCONȘTIENȚA DRUMARILOR care nu au curãțat zona dintre Vadu Moldovei și Roșiori pe DN2 în raza județului Suceava! Erau suluri de zãpadã de 20-30 de cm, am pierdut controlul, am ”escaladat” zidul de zãpadã de pe margine și m-am rãsturnat. A ieșit ce a ieșit... -25 de milioane pt capotã, parbriz, cupolã, oglindã, barã fațã și o sperieturã groaznicã... Motorul funcționeazã, la fel și... eu. Aaa, centura mi-a salvat viața.

Mai jos, așa aratã un Opel Corsa C rãsturnat (de la 50 km/h):


Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR