Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • g00dchilD

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Acum 2 luni ,la o demarare in panta ,treapta a 2 a s-a aprins in bord martorul luminos cheita si senzor ebs .Pedala de acceleratie moarta ,s-au aprins cele 2 becuri martor cheita si senzor antiderapaj.M-am uitat in carte ,imi apare eroare la transmisie ,la cele 2 becuri aprinse .Am fost cu masina la tester ,erorile p1120 ,p1122 ,stiu la ce se refera ,senzor acceleratie stricat) + inca o eroare nu o tin minte acuma ,dar stiu ca se refera la servodirectie ,o legatura intre o punte ,ceva ce cred ca nu are legatura cu problema in cauza(sper).Am schimbat pedala de acceleratie ,am uitat sa sterg erorile din ea ,dupa 50 de km acceasi problema ,aceleasi simptome ,iar cu masina la tester ,tot p1120 p1122.Am inceput un nou topic ,pt ca tot ce am citit nu corespunde cu ce mi se intampla mie .Va rog frumos sa ma ajutati.Modelul este zafira B 2005 ,z19dt.PS: am schimbat alternator,adica puntea de diode ,era o dioda stricata ,de atunci au inceput probleme.Sper sa fie o problema electrica ,si sa nu trebuiasca schimbat ecu ,sau altceva .Masina a mers impecapil si inca merge ,cand vrea.Ms anticipat.
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si eu am avut aceeasi problema, mi s-a recomandat sa dau cu spray de contacte la mufa de la ecu, am facut asta si problema nu a mai reaparut pana acum, nu stiu daca asta este solutia, dar poti sa incerci.

eventual poti apela la maiandrei poate el te poate ajuta.
salutari si succes la rezolvarea problemei.
  • g00dchilD

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
unde gasesc mufa de la ecu ?cu toate ca nu cred ca asta ar rezolva fiindca acolo din cate stiu ,nu intra praf sau nu are ce sa intervina extern.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR