Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Fratilor dupa cum spune si subtitlul azi am luat o teapa de zile mari.Am cumparat din Kaufland un racitor auto pt. masina.Avand in vedere ca vreau sa plec peste doua sapt. pana la Paris, am zis ca ar fi bun unul in masina ,mai ales ca plec cu copii. Merge si la 12v si la 220V. Problema e ca nu face mai nimic.In carte scrie ca raceste pana la 20 de grade. Dar daca afara sunt 38 de grade nu stiu ce putere poate sa mai aiba el. E a doua teapa pe care o iau. Prima a fost cu un aspirator auto cumparat din Metro, care scotea tot praful pe partea cealalta. Asa ca aveti grija sa nu va pacaliti si voi cu asa ceva.
P.S. Numai sa nu radeti de mine// Twisted Evil
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Poti sa-l duci inapoi . Eu am patit cu un storcator de fructe care rupea nu sorcea si m-am dus inapoi dupa 4 zile si o dadeau in fasole .. si le-am zis ok ma duc sa fac reclamatie la protectia consumatorului..in secunda 2 mi-au dat banii inapoi ! tre sa le faci oleak de scandal
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu radem deloc este bine sa stim ,eventual sa pui si niste poze sa stim exact de ce sa ne ferim.


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Lun 22 Jun, 2009 6:54 pm
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Problema este ca el functioneaza dar raceste mai nimic.Si poy spune ca el merge!
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
colbert a scris:Problema este ca el functioneaza dar raceste mai nimic.Si pot spune ca el merge!

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Boieru' mergi frumos la Carrefour si vezi ca sunt acumulatori de frig FRIZET T350 la pretul de 3.10 RON. Ia-ti de acolo 6 bucati si baga-i la congelator. Racitorul tau auto la drum va trebui sa-l mai bagi in priza brichetei. Cand ajungi la destinatie pui din nou acumulatorii la congelator. Sfatul meu e sa-ti gasesti o cazare inainte de iesirea din tara la care sa mai pui acesti acumulatori la incarcat. Eu am un racitor asemanator si asa procedez. Fuga la magazin dupa acumulatori de frig. Rolling Eyes Nu te mai lua dupa altii ca racitorul e bun. Ia suna-ma ca ai numarul meu de telefon...poate facem deplasarea impreuna pana la Viena. Wink
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Boieru' mergi frumos la Carrefour si vezi ca sunt acumulatori de frig FRIZET T350 la pretul de 3.10 RON. Ia-ti de acolo 6 bucati si baga-i la congelator. Racitorul tau auto la drum va trebui sa-l mai bagi in priza brichetei. Cand ajungi la destinatie pui din nou acumulatorii la congelator. Sfatul meu e sa-ti gasesti o cazare inainte de iesirea din tara la care sa mai pui acesti acumulatori la incarcat. Eu am un racitor asemanator si asa procedez. Fuga la magazin dupa acumulatori de frig. Rolling Eyes Nu te mai lua dupa altii ca racitorul e bun. Ia suna-ma ca ai numarul meu de telefon...poate facem deplasarea impreuna pana la Viena. Wink

Acum am citit! multumesc frumos!
t
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stati sa inteleg si eu pentru ca am fost la un pas sa cumpar asa ceva. In "dracaria" asta trebuie sa bagi acumulatori? Pai si in priza brichetei de ce o mai bagi?
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E o mica teapa...intr-adevar isi face treaba dar nu trebuie sa te bagi cu nasul in lada din 5 in 5 minute. Sincer dureaza ceva pana cand el raceste in interior. Este recomandat a se folosi in camere de hotel,pensiuni s.a.m.d. Atunci este intr-adevar util. Pe durata deplasarii cu masina e totusi bine sa existe acesti acumulatori care il mai ajuta la racit. Este dotat cu un ventilator cu o termostatare,atunci cand lucreaza termostatul el are temperatura optima de pastrare a alimentelor si ventilatorul nu mai lucreaza.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nickm a scris:Stati sa inteleg si eu pentru ca am fost la un pas sa cumpar asa ceva. In "dracaria" asta trebuie sa bagi acumulatori? Pai si in priza brichetei de ce o mai bagi?

Nu Sorin ( Uraganàn) s-a referit la o posibiilitate de a avea o racire mai mare cu acei acumulatori!
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
colbert a scris:
nickm a scris:Stati sa inteleg si eu pentru ca am fost la un pas sa cumpar asa ceva. In "dracaria" asta trebuie sa bagi acumulatori? Pai si in priza brichetei de ce o mai bagi?

Nu Sorin ( Uragan) s-a referit la o posibiilitate de a avea o racire mai mare cu acei acumulatori!

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Oricum eu il las in priza in noaptea asta si sunt curios daca se opreste cand isi face temperatura.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mai pe intelesul tuturor o racire mai rapida in masina,iar ventilatorul si racitorul va lucra doar cand temperatura nu va fi cea optima. @colbert,nu mai posta consecutiv...exista functia Modifica(este deranjant ochiului).


Ultima modificare facuta de URAGAN la Lun 22 Jun, 2009 7:25 pm
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@colbert te rog frumos nu mai raspunde cu citat,multumesc anticipat.
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai atunci nu este mare diferenta intre racitorul electric si cel clasic. De fapt... difera pretul.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Este totusi o diferenta , ca pastilele ale nu pot sta reci la infinit, pe cand cel electric il mentine rece. Scuze Sorin! Am vrut sa se vada la ce raspund.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
A mai fost o discutie referitor la acest subiect. Sunt 2 tipuri de aparate. Unul cum ai cumparat tu, care nu face mare lucru, raceste cel mult cu 10 grade sub temperatura exterioara. Este ieftin, si poti sa folosesti acele pastile de racit. Al doilea tip este exact ca un congelator casnic in miniatura (racirea se face cu ajutorul pompei de freon). Raceste sub 0 grade indiferent de temperatura exterioara. Dezavantajul este ca nu gasesti sub 700 EUR, asa ca daca doresti sa achizitionezi asa ceva, trebuie folosit intensiv ca sa merite. Adica pentru un sofer de TIR, este chiar necesar.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR