Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ce iti mai trebuie la masina? mie imi trebuie sticker , faza lunga pe dreapta, crick , husa ....TOPIC pentru chestii banale dar importante


Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Vin 02 Oct, 2009 5:38 pm
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,489
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din posibilitati poll-ului, cabluri de curent. Am avut o situatie neplacuta si mi-ar fi prins bine. Restul le am deja, cu exceptia poneiului si a husei de volan acestea nu le consider necesare, deci ma lipsesc de ele. Ai putea completa poll-ul cu o noua posibilitate" altele" si poate fiecare va explica ce anume ar avea nevoie.

L.E. Observ ca se impune o completare a postului meu. Eu cand am spus "altele" ma gandeam la ceva de maxima urgenta si nu la chestii gen "oglinjoara cu cristale jvaroski", smartphone sau brizbrizuri. Ma gandeam la prelungitor cheie de roti pentru ca sunt destule cazuri in care se impune, ma gandeam de asemenea la sigurante fuzibile si un set de becuri de rezerva, ma gandeam la roata de rezerva, la vesta, trusa, set triunghiuri, etc.


Ultima modificare facuta de corsablue la Vin 02 Oct, 2009 10:37 am, modificat de 2 ori in total
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am crick .. dar nu hidraulic ... Smile subscriu la cele spuse de corsablue ... ar mai fi trebuit o optiune ...
nici eu n-am poneiul si husa , dar nici nu le simt lipsa ...
mi-ar trebui niste proiectoare cu xenon sa le arat berbecilor din trafic ce merg cu ele aprinse la ora 12 ziua cum e sa mergi orbit de lumina de pe contrasens ...
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ca sa vezi!
eu le am pe toate!
in loc de ponei am o maimuta,faza lunga e buna...cablu de curent nu-mi trebe ca nu dau curent de la vectra nici mort,bateria e noua,de proiectoare nu am nevoie ca am Xenon pe scurta,lampa am de pe vremea cand aveam dacia si este inca functionala....deci Laughing
Skip ads

  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu cred ca ai supus la vot prea putine elemente. Eu mai propun si altele, cum ar fi: GPS, detector de radar, husa scaune cu incalzire sau cu masaj, senzori de parcare, cotiera. Dupa parerea mea sunt foarte utile si-ti fac viata mai usoara.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Nu, in sondaj ma refer la chestii banale ieftine dar de o mare importanta! De exemplu daca faci pana si nu ai crick si esti in comuna Uitati ce faci? crick o chestie banala dar de mare importanta. cand esti obosit la drum lung singur in masina cine te mai inveseleste? poneiul , maimuta, ratusca care danseaza la oglinda. etc etc lasam la o parte husele care stropesc pe spate ulei de masline si te maseaza, schimbatorul care schimba vitezele numai din priviri, oglinzi cu, cristale , parasolarul de la nasa care reflecta razele soarelui inapoi si-l orbeste pe el Smile) de gps nu am nevoie multi nu avem nevoie dar e moft , detector de radar ( circula legal si nu o sa ai nevoie de el si o sa circul si eu mai linistit ca a mai trecut un sofer in randul celor corecti) senzori de parcare daca ai probleme cu vederea si nu esti sigur pe tine . ai lovit pana acuma vre-o masina cand ai parcat ca nu ai avut senzori care sa te avertizeze? sau sa iti arate pe un ecran pamantul , sa vezi cat mai ai pana in bloc , sa examinezi toti cacati de caine pe ecran...? Nu cred ca ai nevoie de astea. viata oricum e " usoara" ne ridicam din pat bem cafea fumam ne imbracam coboram scarile sau cu liftul ne urcam in masina ajungem la servici parcam ( grija mare cei fara senzori) ne ducem la birou ne asezam si stam . Deja viata e prea comoda pentru unii.
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asa este. Ai dreptate. Daca iarna este frig cand te urci dimineata in masina, te incalzesti cu husa de la volan, daca te ratacesti prin Bucuresti sau pe nu stiu care drum din tara sau din afara, intrebi poneiul, mamuta sau ratusca, daca vecinii in fata blocului iti lasa loc de parcare cu un metru mai mare decat masina ta, intrebi sticker-ul cat mai ai pana lovesti masina din spate, si exemplele pot continua!
Topicul tau se cheama: "Lipsuri-ce iti mai trebuie la masina", nu "ce rahatisuri iti mai trebuie la masina". Imi pare rau ca am postat aici! M-am simtit jignit de modul in care mi-ai raspuns si am sa evit pe viitor sa mai intru pe un topic de-al tau.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nickm a scris:Asa este. Ai dreptate. Daca iarna este frig cand te urci dimineata in masina, te incalzesti cu husa de la volan, daca te ratacesti prin Bucuresti sau pe nu stiu care drum din tara sau din afara, intrebi poneiul, mamuta sau ratusca, daca vecinii in fata blocului iti lasa loc de parcare cu un metru mai mare decat masina ta, intrebi sticker-ul cat mai ai pana lovesti masina din spate, si exemplele pot continua!
Topicul tau se cheama: "Lipsuri-ce iti mai trebuie la masina", nu "ce rahatisuri iti mai trebuie la masina". Imi pare rau ca am postat aici! M-am simtit jignit de modul in care mi-ai raspuns si am sa evit pe viitor sa mai intru pe un topic de-al tau.


Salut imi cer scuze daca te-ai simtit jignit, nu asta era intentia mea . ai masina cu senzori de parcare? am fost in viata mea o data in bucuresti si nu m-am ratacit si am colindat oleaca strazile inafara de claxoane si carne nu am patit nimic ca deh aveam numere de provincie.! Oamenii sunt facuti sa se adapteze la conditiile date daca se adapteaza la comod in comod or sa moara. Eu nu-mi doresc comoditate senzori , gps,anti radar ce-i care isi doresc si au nu am nimik cu ei bravo lor. Tata in 77 o fi avut la dacie scaune incalzite cu masaj,gps si antiradar? adevarat ca nu mai sunt aceklasi vremuri . Nu-mi interpreta raspunsul intr-un sens rau si gata iti pui jucariile in portbagaj si pleci. Ideea cu gps, antiradar scaun cu masaj e buna pt un topic intitulat ce moft vrei ca sa iti faca viata mai comoda.
Apropo de GPS si de ratacit anu asta ca si anu trecut am fost la mare fara GPS anu trecut cel putin habar nu aveam drumu si am plecat pe "neve" cu 2 zile mai devreme in genu da hai sa plecam in seara asta ce sa mai stam 2 zile ...si hai . recunosc ca m-am ratacit in braila si un pic in galati ca si anu asta dealtfel dar nu am avut decat o amarata de harta si am ajuns cu bine .. iar cand am folosit un GPS ma dus la dracu in praznic .............nu zic ca un GPS nu e bun ..
Skip ads

  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
De un sticker as avea si eu nevoie Very Happy
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Si eu as dori un crick mai frumos. Ca la masina mi-au dat o porcarie de cric.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am cam tot ce-mi trebuie la masinuta. Scule , cric hidraulic . GPS, DVD, statie emisie receptie si altele...Ce imi lipseste din cand in cand....este un accesoriu brunet si bine facut care sa nu fie alezata sau segmentata prea mult ...fiind util pentru a alunga plictiseala la drumuri lungi Smile Smile


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mie 14 Oct, 2009 2:47 pm
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mie imi lipseste un aparat de spalat cu presiune Razz
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Care ai luat toate stikerele,ca e foame mare? astep unul si la Deva sa-lpun pe Cordoaba mea.
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
nickm a scris:daca vecinii in fata blocului iti lasa loc de parcare cu un metru mai mare decat masina ta, intrebi sticker-ul cat mai ai pana lovesti masina din spate, si exemplele pot continua!

Wow, io credeam ca doar blondele au nevoie de 1 metru in plus fata de lungimea masinii ca sa o parcheze. Laughing Nu cred ca au fost prea multe cazuri in Bucuresti in care am avut metrul ala la parcare, ba chiar o data am avut vreo 8-9 cm si a intrat fara sa le ating pe celelalte doua. Acu' e drept ca daca stiam ca e asa de stramta o lasam sa o largeasca altul. Laughing

Btw, amice, daca la parcare dai usor cu spatele pana atingi bara celuilalt nu ramane niciun semn pe niciuna din masini!


Te cred... ca si eu mai mint cateodata. Ai spus 8-9 centimetrii? Te-ai lovit rau de tot la cap tinere, sau poate ti-ai transformat masina in elicopter, sau poate nu ai notiunea distantelor, sau poate nu ai altceva mai bun de facut si vrei sa ma ironizezi pe mine!?
Amice, daca eu sunt "blonda", tu esti cel putin urmasul "Baronului de Munchausen"!
Oricum, nu inteleg de ce te bagi tu in discutia dintre mine si ExpressVectra, pentru ca nu ti-a cerut nimeni parerea, si nici nu este asta subiectul topicului.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
O bruneta focoasa, copilot.
  • username250

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Un set de sigurante + becuri de rezerva.
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Cablu curent ,husa volan,becuri rezerva.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce iti mai trebuie la masina?
Crick hidraulic 11%
Un ponei atarnat de oglinda 15%
Sticker clubopel 32%
Lampa de urgenta 5%
Cablu remorcare,curent 21%
Husa volan 8%
Faza lunga 5%
78 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR