Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Odihneasca-se in pace, si el si si cei 2700 de copii din Africa ce mor de malarie, in aceeasi zi.
Doar ca pentru ei nu curg rauri de cerneala si nu se face tam-tam. Ei mor in liniste, zilnic, pentru ca pe noi ne intereseaza star-urile.

ce lume stramba...
Skip ads

  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
xflo a scris:Odihneasca-se in pace, si el si si cei 2700 de copii din Africa ce mor de malarie, in aceeasi zi.
Doar ca pentru ei nu curg rauri de cerneala si nu se face tam-tam. Ei mor in liniste, zilnic, pentru ca pe noi ne intereseaza star-urile.
ce lume stramba...

Hai sa nu incurcam socotelile...
caritate(rom)
caritate(eng)

Datorita lui si altor oameni care au facut si fac donatii, in lume se salveaza mai multe vieti omenesti. Crezi ca e vina acestora care fac donatii sau a guvernelor (grupuri de interese) care se intereseaza doar de propriile persoane si beneficii?...pentru asta ar trebui discutat totusi in alt topic, nu aici.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
xflo a scris:Odihneasca-se in pace, si el si si cei 2700 de copii din Africa ce mor de malarie, in aceeasi zi.
Doar ca pentru ei nu curg rauri de cerneala si nu se face tam-tam. Ei mor in liniste, zilnic, pentru ca pe noi ne intereseaza star-urile.

ce lume stramba...

Topicul cu manifeste este mai jos...
Pe bune, ce treaba are una cu alta? Ar trebui sa deschizi o discutie noua legata de subiectul ala. Inteleg si apreciez ceea ce spui dar nu e motiv sa incurcam doua lucruri diferite.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu sunt fan al lui. Imi pare rau. Insa nu sunt atat de obtuz incat sa nu apreciez calitatea. Michael a fost omul muzicii complexe de calitate, a spectacolelor megalomane, a trairilor intense. Trairi intense care, nu stiu de ce, isi dau mana cu o viata relativ scurta. America iata, este renumita si prin acesti "monstri": E. Presley, James Brown, Ray Charles etc. si acum Michael Jackson. Oricum eu am dubii asupra cauzelor mortii. Poate o sa aflam mult mai multe in perioadele urmatoare. Se deschide un nou caz care poate ramane memorabil. A fost prea gigantic sa treaca repede in uitare. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu zic ca era constient ca n-o va mai duce prea mult ... deja devenisera prea insuportabile durerile din cauza operatiilor - lua calmante mai puternice ca morfina .. si in cantitati destul de mari ...
din ce-am mai auzit cica ar fi avut si nu stiu ce boala psihica - cea cu schimbarea culorii pielii ... si o avea din tinerete ... boala care in final i-a atras sfarsitul ...
si totusi va ramane in sufletul multora ...
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
xflo a scris:Odihneasca-se in pace, si el si si cei 2700 de copii din Africa ce mor de malarie, in aceeasi zi.
Doar ca pentru ei nu curg rauri de cerneala si nu se face tam-tam. Ei mor in liniste, zilnic, pentru ca pe noi ne intereseaza star-urile.

ce lume stramba...


Nu stiu daca lumea este atat de "stramba" precum spui tu xflo...in fiecare zi mor mult mai multi pe planeta asta, in timp ce se nasc destul de multi cat sa se pastreze un oarecare echilibru...Nu sunt un fan al lui michael jackson, nu am fost, insa asta este diferenta intre o personalitate cum a fost el si mine ( nu spun intre el si copiii aia din africa pentru a nu fi acuzat de lipsa de inima...) el este un nume recunoscut mondial care a creat ceva si...de la ecuator pana la poli, de la un capat la altul al lumii, lumea stie cine e el...multi chiar pot fredona cate un refren d-al lui, a incantat generatii intregi, a facut milioane de oameni sa se simta mai bine (parerea mea este ca, ascultatul muzicii care iti place iti induce o stare de bine...)...cat despre mine...ce sa zic...Smile...prefer sa nu comentez. Cam asta este diferenta intre ce a fost el ca artist si altii...Despre el ca om nu am ce comenta, eu l-am apreciat ca artist. Orice om are partile lui bune si rele, in cazul vedetelor este evident ca mai mult ies la suprafata defectele...remember...good news, no news!
Putem deschide un nou topic pe tema lumii strambe si a crudelor realitati de dincolo de noi...insa in topicul asta...SA-I DAM CEZARULUI CE-I AL CEZARULUI!
Inca o data, nu am fost, nu sunt si nu cred ca voi fi vreodata un fan d-al lui michael...insa respectele mele vor fi eterne!...R.I.P.
  • dan12hd

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE155
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu sint un fan.Sint doar un om care a fost impresionat de clipurile lui,coregrafiile magnifice,vocea si dansul lui.
Un mare artist.
R.I.P.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Nu am fost un fan infocat al lui Michael, dar....
- pe vremea tineretii mele, cariera lui era la apogeu;
- a fost un talent recunoscut pe tot globul;
- a sustinut primele show-uri de mare angvergvura la nivel mondial;
- albumele lui au stabilit recorduri in materie de vanzari;
Lasand la o parte orice comentarii despre preocupari personale sau defecte ale lui Michael, sa pastram ceea ce conteaza, adica muzica , dansul, atitudinea, si nu in ultimul rand mesajele pacifiste ale multor piese interpretate de el.
Am ramas impresionat de canalul de muzica MTV. In ultimele zile difuzeaza aproape exclusiv viedoclipuri cu Michael sau documentare despre el. Mai mult, pe ecram este afisat in permanenta "M IS FOR MICHAEL" Respect MTV.
REST IN PEACE MICHAEL, de la cineva care a savurat la vremea lor Bad, Thriller, Heal The World, Scream, Black or White, I Just Can't Stop Loving You, Earth Song (si lista poate continua).
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nu sunt fan dar prima melodie pe care am ascultato la casetofon a fost cantata de el...
R.I.P.
A fost un mare artist.
Cat despre viata lui personala, atat cat o cunoastem noi, PREFER SA NU COMENTEZ.... Laughing
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
xflo a scris:Odihneasca-se in pace, si el si si cei 2700 de copii din Africa ce mor de malarie, in aceeasi zi.
Doar ca pentru ei nu curg rauri de cerneala si nu se face tam-tam. Ei mor in liniste, zilnic, pentru ca pe noi ne intereseaza star-urile.

ce lume stramba...


Megastarul si-a dedicat o mare parte din timp, dar si din resursele financiare in scopuri caritabile.
Iubea copiii si de fiecare data cand pleca intr-un turneu isi facea timp sa-i viziteze pe cei cu probleme de sanatate.
Fusesera construite pana si camere speciale pe domeniul de la Neverland pentru copiii cu probleme sau cei care se aflau in faze terminale ale bolii. Si toate astea pentru a le aduce putina fericire in ultimele clipe de viata.
Michael Jackson a ajuns si in Cartea Recordurilor (Guiness Book of World Records) pentru cele mai multe actiuni caritabile intreprinse vreodata de un star pop. Potrivit Guiness, Michael Jackson ar fi sustinut in jur de 39 de organizatii caritabile.

Iata si lista organizatiilor umanitare sponsorizate de Michael Jackson:

- Heal The World Foundation
- AIDS Project L.A.
- American Cancer Society
- Angel Food
- Big Brothers of Greater Los Angeles
- BMI Foundation, Inc.
- Brotherhood Crusade
- Brothman Burn Center
- Camp Ronald McDonald
- Childhelp U.S.A.
- Children's Institute International
- Cities and Schools Scholarship Fund
- Community Youth Sports & Arts Foundation
- Congressional Black Caucus (CBC)
- Dakar Foundation
- Dreamstreet Kids
- Dreams Come True Charity
- Elizabeth Taylor Aids Foundation
- Juvenile Diabetes Foundation
- Love Match
- Make-A-Wish Foundation
- Minority Aids Project
- Motown Museum
- NAACP
- National Rainbow Coalition
- Rotary Club of Australia
- Society of Singers
- Starlight Foundation
- The Carter Center's Atlanta Project
- The Sickle Cell Research Foundation
- Transafrica
- United Negro College Fund (UNCF)
- United Negro College Fund Ladder's of Hope
- Volunteers of America
- Watts Summer Festival
- Wish Granting
- YMCA - 28th Street/Crenshaw

In 1984, Michael Jackson anunta ca o mare parte din incasarile obtinute din turneul “Victory” urmau a fi donate catre trei organizatii umanitare: The United Negro College Fund, Camp Good Times, T.J. Martell-Foundation.
Si tot in 1984, Michael dona intrega suma obtinuta in urma unei reclame la o bautura racoritoare spitalului Brotman Memorial, unde erau tratati copiii cu arsuri grave.
In 1985, Michael Jackson impreuna cu Lionel Ritchie au scris celebra piesa “We are the World”, la inregistrarea careia au participat inca 44 de artisti. Incasarile obtinute pentru “We are the World” au fost donate populatiei din Africa.
In 1992, in timpul concertului pe care il sustinea la Bucuresti, starul a finantat inaugurarea unui spatiu de joaca pentru orfani.
Si lista ar putea continua la nesfarsit! Sunt extrem de multe campanile umanitare in care megastarul s-a implicat!
Pe langa suportul financiar, Michael si-a donat chiar si o parte din bunurile personale pentru o licitatie, iar banii obtinuti au ajuns la tineri cu probleme financiare.
De multe ori, starul a incercat sa transmita prin muzica sa si mesaje cu scop umanitar.
“We are the World”, “Earth Song” sau “Cry” sunt doar cateva astfel de piese.

Mai bine te abtineai xflo!
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Singur s-a omorat, in dorinta sa de-a fi alb !
Sunt de acord cu @xflo !
Si mii de copii sunt bolnavi si in RO , si nimeni nu le mai face atata publicitate, ca poate cineva ii poate ajuta!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@XFlo si GSC
Nu e vb ca se intampla atatea drame care nu sunt mediatizate , ci e vorba ca in loc sa se duca cu banii castigati la curve sau sa traga pe nas , a preferat sa doneze o mare parte din ei in scopuri caritabile . Tu ai face asa ceva ? Dupa ce o vei face , atunci te voi considera indreptatit sa iei piatra si sa arunci . Pana atunci , sa privim la jegurile de politicieni din Romania , care au adunat averi uriase ilicite si n-au dat nimic , nimanui care ar fi avut nevoie .
Pana la urma omu' n-a furat nimic , din contra prin geniul sau s-a impus in istoria muzicii si a cheltuit in scopuri caritabile . Asta este de admirat !


Apropos turneul History din 95-96 , care a durat un an , a fost facut pt a dona tot profitul in scop caritabil
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Foarte frumos din partea lui ca a donat foarte multi bani. Dar sa fii numit King of Pop in conditiile in care ai avut cel mult 3 albume serioase (Bad, Thriller, Black&White) mi se pare cam deplasat.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:...mi se pare cam deplasat.


Mai gandeste-te. "Thriller" e cel mai bine vandut album ever: http://en.wikipedia.org/wik..._albums_worldwide
Albumul "Black & White" e de fapt "Dangerous".

LE: Sa nu uitam inca un aspect. A sustinut nu unul, ci doua concerte in Romania. Si nu oricand, ci pe vremea "gri" de dupa "evenimente". Alte megastaruri nici macar nu survolau la 10.000m tara noastra in perioada aia.


Ultima modificare facuta de djtaotao la Mie 01 Jul, 2009 9:49 am, modificat de 2 ori in total
  • g_m_s

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
O mare pierdere,a arata lumii k culoarea pielii nu conteaza!{odata cu schimbarea culorii pielii au intervenit si problemele}

Totusi Exista un Dumnezeu, iti da dar iti si ia!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
http://en.wikipedia.org/wik..._albums_worldwide

Destul de impresionant zic eu, King of Pop.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Foarte frumos din partea lui ca a donat foarte multi bani. Dar sa fii numit King of Pop in conditiile in care ai avut cel mult 3 albume serioase (Bad, Thriller, Black&White) mi se pare cam deplasat.


Exagerezi . A rupt toate clasamentele , billboardul , a detronat Beatles si Elvis si zici ca a avut 3 albume ? Laughing
Numai in concertul care urma sa-l sustina vara asta a mai stabilit un record : cea mai mare cerere de bilete inregistrata vreodata : 16.000 cereri / pe secunda
  • g_m_s

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Citeam asera pe un site din S.U.A. unde scria intr`un ziar de "cancan" k concertele pe care urmau sa le aie marele cantare a repreznetat o modalitate de a atrage atentia asupra lui si a vedea cat de apreciat este!
In mare parte familia cantaretului se astepta la aceasta cadere in nefiinta, fiind foarte grav bolnav si stand mai mult in viata din cauza analgezicelor si a vitamilor care i-au fost administrate!
Nu conteaza ce a fost . ce este ,... acuma stim ca s-a pierdut o persoana iubita de intregul glob dat totodata atacata dintoate partile!
Mai bine spune s-ai fie tarana usoara acolo unde este!
Toata lumea isi da cu parerea ar fi mai bine sa ne vedem de buchetul nostrul de flori care pica pe zi ce trece si de nepasarea care neconjoara
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:
dodo_13 a scris:Foarte frumos din partea lui ca a donat foarte multi bani. Dar sa fii numit King of Pop in conditiile in care ai avut cel mult 3 albume serioase (Bad, Thriller, Black&White) mi se pare cam deplasat.


Exagerezi . A rupt toate clasamentele , billboardul , a detronat Beatles si Elvis si zici ca a avut 3 albume ? Laughing
Numai in concertul care urma sa-l sustina vara asta a mai stabilit un record : cea mai mare cerere de bilete inregistrata vreodata : 16.000 cereri / pe secunda


E clar ca a fost un fenomen mediatic, dar asta e meritul managerilor, a conjucturei in care a avut succes (anii 80) si a televizunilor de muzica. Zece ani mai devreme nu ar fi avut atata acoperire mediatica, zece ani mai tarziu ar fi avut concurenta serioasa din partea curentului hip-hop (ceea ce s-a si vazut cu Black&White, care a avut succes mai mult in Romania decat in SUA). Cine a vazut concertele, stie cine era auditoriul: copchii de 14-18 ani inebuniti dupa fenomen si show, nu neaparat dupa muzica.

Da, a rupt topuri, dar cele de vanzari nu cele de critica muzicala. Putina lume stie, dar albumul Pink Floyd Dark Side of the Moon a stat mai mult in topuri decat Bad in topuri de critica muzicala. Bine, e departe de a fi acelasi gen muzical, dar spune ceva: nu vorbim de un geniu muzical ci de un fenomen uman.

P.S. Nu ca as fi ranchiunos, dar prin 94 am pierdut o partida de sex cu o tipa supersexy pentru simplul motiv ca m-a mancat in fund sa-i spun ca melodia pe care dansam (un slow Michael Jackson, nu mai tin minte care) nu ma da pe spate, cum nu ma da pe spate nici interpretul. Am intrat dupa aia la ea in camera si era plin peste tot de afise cu Michael Jackson, tipa era realmente obsedata Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR