Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Se vede cine a fost doar prin faptul ca toti vorbesc de el acum.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:P.S. Nu ca as fi ranchiunos, dar prin 94 am pierdut o partida de sex cu o tipa supersexy pentru simplul motiv ca m-a mancat in fund sa-i spun ca melodia pe care dansam (un slow Michael Jackson, nu mai tin minte care) nu ma da pe spate, cum nu ma da pe spate nici interpretul. Am intrat dupa aia la ea in camera si era plin peste tot de afise cu Michael Jackson, tipa era realmente obsedata


Pai atunci se explica . Insa nu MJ este vinovat de faptul ca te-ai dus trist acasa in seara aia Laughing Laughing
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Da, a rupt topuri, dar cele de vanzari nu cele de critica muzicala.

Se poate lungi mult discutia pe tema asta.

Ce s-ar intelege prin top de critica muzicala? Eu zic ca asa ceva nu prea exista sau are doar o valoare secundara. Critica muzicala e o persoana sau un grup care, in functie de gusturi, afinitati sau spagi, califica in vreun fel muzica? Bag sama ca e relativa solutia.
Nu trebuie privit titlul acordat ca fiind suprem in muzica. A fost numit King of Pop, adicatelea regele muzicii pop (segment muzical strict), pe un argument mai mult decat edificator: el, managerii lui, casa de discuri, tot stuff-ul lui sau mass-media au reusit sa vanda brandul MJ foarte bine. Din pacate sau din fericire, in functie de partea carei tabere esti, masa care agreeaza curentul pop este cea mai mare. De acolo si succesul Michael Jackson. U2, Bob Marley sau MC Hammer sunt, poate, cei mai buni pe felia lor, dar o felie mai mica. Michael Jackson a vandut, deci a fost bun. Si controversat... ca multe alte megastaruri.

O paralela tragica, din pacate, se poate face privind fenomenul manelelor de la noi.
Gutza, care, apropo, are mai multe albume decat MJ, se vinde mai bine decat toata creatia lui Franz Liszt. Loco, evident. Guta este, ne convine sau nu, un fenomen de masa. Faptic, canci, nimeni nu cumpara Guta din cauza pirateriei. Dar media, show-urile TV, nuntile, ii baga enorm de multi bani in buzunar tiganului. Guta vinde, deci e bun, mai e si "rege". ...'tu-l in gura! Crying or Very sad

dodo_13 a scris:...am pierdut o partida de sex cu o tipa supersexy

Regrete eterne pentru ratare... Very Happy
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:.... Cine a vazut concertele, stie cine era auditoriul: copchii de 14-18 ani inebuniti dupa fenomen si show, nu neaparat dupa muzica.


Acum pe MTV e concertul din 92 de pe Stadionul National (23 August la vremea aia).
Il inregistrez pe HDD de pe TvTuner.
Iti stau la dispozitie cu imagini ale BARBATILOR de PESTE 20-25ani lesinati si luati pe brate de stewarzi/forte de ordine. A, sint si femei care lesina, NU pustoaice.
Iar RO abia iesise de sub cortina de fier si nu apucase sa se "americanizeze" in ce priveste show-bizu' (isterii, alea-alea)
Ce nu-mi iert este ca n-am fost la acel concert.
Imi placea (si-mi place in continuare); aveam bani cacalau la vremea aia deci nu se punea problema pretului biletului, stateam la o statie de tramvai distanta deci n-as fi avut probleme cu transportul/parcarea/etc... Si cu toate astea nu m-am dus... Crying or Very sad

A, o chestie interesanta.
Desi definitia din Oxford Dictionary a cuvintului Thriller este asta


un search pe gugal iti returneaza 75,200,000 de rezultate. Primele 3 pagini sint 98% pline cu Thriller - Michael Jackson. Ups.
nu ma pricep la SEO si la ce anume face ca o pagina sa creasca in rank a.i. sa fie afisata prima.... dar chiar si asa.....
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Zafirul :

1.Am fost la concertul ala si il am pe VHS
2. M-ai mai ajutat odata cu stim noi ce . Mai fa-o inca odata si fa-mi si mie un DVD cu ce inregistrezi tu acu' de pe MTV . Multumesc
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pentru succesul lui si al muzicii lui pot fi 1001 motive.
Pentru moartea lui insa, este unul singur, el, Michael Jackson, este singurul vinovat.
Pacat...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@bertone
1. te invidiez.
sincer.
desi invidia e un sentiment mic.
si meschin.
2. si te-as mai fi ajutat si altadata numai ca n-ai mai cerut Embarassed
cu mult drag.
o sa trebuiasca sa fac nitica editare si sa scot reclamele, si apoi sa ma gindesc la un format compatibil si cit mai mic... (calc-ul e un iMac, TV Tunerul e un Miglia TVMax, setarile sint aproape de maxim - problema e ca semnalul e analogic si e doar o idee mai bun decit VHS-ul...

later edit...
intr-un fel sau altul fiecare este vinovat de moartea proprie. prin cum traieste.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc inca odata Zafirul . Nu e neaparat sa scoti reclamele si nu vreau decat sa mearga pe Homecinema ca-i misto de vazut concerte pe el
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Chiar daca Michael a murit, noroc ca ne iubim intre noi. Very Happy
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Insinuezi ceva Cristi? Very Happy
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:Iti stau la dispozitie cu imagini ale BARBATILOR de PESTE 20-25ani lesinati si luati pe brate de stewarzi/forte de ordine. A, sint si femei care lesina, NU pustoaice.


Adica exact aia care erau pusti cand MJackson era in glorie, si exact cand romanul inghitea cam orice era occidental cu polonicul. Ma rog, gusturile nu se discuta si fiecare asculta ce-i place. Doar ca mi se pare patetic ceea ce se intampla: in ultimii 5 ani nu am vazut o singura melodie cu MJackson la MTV si acum deodata il vad numai pe el. Iar daca stau si ma gandesc bine, pot intelege si de ce: nu a facut nimic notabil in plan muzical in ultimii 15 ani. Si tocmai de aceea mi se pare deplasat termenul de "King of the Pop". Da, a fost odata regele si nu a mai fost un altul de atunci, dar asta pentru ca industria muzicala a devenit o asa mare consumatoare de valori si avida dupa bani incat nici un artist nu poate rezista destul de mult incat sa devina noul "King of the Pop".

P.S. Imi plac si mie multe melodii de pe Bad si Thriller. In schimb, urasc Black&White, il consider momentul mortii din punct de vedere muzical al lui MJackson.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cristi_C a scris:Chiar daca Michael a murit, noroc ca ne iubim intre noi. Very Happy


spiritual , bravo
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Black and White, a fost un clip revolutionar la vremea lui, cel putin prin schema de la sfarsit care oricum folosea ultimele descoperiri de moment ale tehnici la acea data.
MJ a fost un idol, eu am crescut si am invatat pe muzica lui. Primul meu album am reusit sa il cumpar pe vremea lui Ceausescu, de la Radioprogres, unde cei de acolo il inregistrasera pe casete Agfa. Am tocit aceea caseta, ascultand Thriller, Dirty Daiana, Bad si alte piese.
In scoala toti baietii imitam dansul idolului nostru.

Daca vrei ca oamenii sa te tina minte pe vecie, du-te si lupta- ii spune mama lui Achile, fi erou si generatile urmatoare o sa te transforme in idol.

His music live forever!
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Michael Jackson, cantand si dansand! Cu 48 de ore inainte de a muri!

Tind sa cred ca a fost omorat! Eu unul nu vad un om in pragul mortii in clipul de la CNN Rolling Eyes
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
a murit Michael Jackson ... Nu`i problema noi il avem pe SALAM !
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Peste 150-300 de ani, cand noi miliardele de anonimi ai planetei vom fi de mult uitati in neant, numele lui va fi pronuntat si muzica lui va fi ascultata! Si-a sacrificat total viata pamanteana, asigurandu-si nemurirea in constiinta planetara! Prin moartea sa, a schimbat notiunea timpului! Pentru MJ nu exista pe planeta asta trecut si viitor! Zeci si sute de ani, el va fi timpul PREZENT! R.I.P. MJ!
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Poate nu e mort



In video se vede umbra lui cred ca isi facea bagaju sa plece spre romania..Smile poate si-a inscenat moartea sa scape de lumina reflectoarelor si sa se retraga intr-un loc linistit unde sa nu-l deranjez nimeni....eu asa cred ( ca sa ma simt mai bine nu am fost mare fan dar................)
  • g_m_s

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
CUm o fi asa >Smile mortul nu e mort ...
E demn de oTv in direct si reluare

Azi la 6 ii face pomana.,..suntem invitati toti fani la s.u.a pt al conduce pe ultimul drum,dar nu se stie in care cimitir o sa fie ingropat Smile ca doar sunt 6 cu acel Nume:D
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Acum se speculeaza mult....omul este mort...pacat de el....cine nu a a trait pe muzica lui si in perioada lui de glorie...nu are cum sa stie cat de mare a fost.....sa se odihneasca in pace..
  • 78DON

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
R.I.P Michael Jackson. Crying or Very sad
cred k multi din voi vorbiti din auzite, culoarea aia alba a pielii se datora unei boli de piele, iar doamna care il machia pe MJ muncea cam 3/4 ore sa acopere partile care ramasesera inca negre...
in zafiruta mea s-a auzit destul de tare pana acum muzica lui...,
dar abia astept sa-mi montez un sistem la care sa-l pot asculta asa cum merita!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR