Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
la opel astra model 2002, pot lasa radiocasetofonul original la locul lui si instala un al doilea casetofon(mp3) in locul liber de sub casetofon si ventilatie? in cazul acesta nu ma intereseaza daca se pastreaza displayul ci doar daca se poate monta un al doilea casetofon fara sa il dau jos pe celalalt care va pastra comenziile initiale.
sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns sigur.
multumesc mult
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
normal ca se poate dar nu stiu cum e bordul la a ta ca sa iti spun exact
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pai este ca la orice astra normala care nu are climatronic sau magazie CD. exista un spatiu gol exact cat sa bagi un cd sau mp3. problema este ca nu stiu daca o sa functioneze in paralel fara probleme. adica , daca am chef de radio folosesc casetofonul original din bord si comenziile luid e pe volan, iar daca am chef de un cd, mp3 sa folosesc acest mp3 pe care il voi pune in spatiul de jos.(bineinteles nu voi mai putea folosi comenziile de pe volan). dar e ok? adica nu se poate face vreun scurtcircuit ceva? imi poate recomanda cineva unde m-as putea duce ptr instalarea mp3-ului?
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
pai nu face scurt ca nu are ce. tu legi casu doi pe aceleasi boxe si la aceiasi alimentare doar ca tre sa inchizi 1 can folosesti 2. dar mai bune cauta pe aici si ai sa vezi ca exista adaptoare pt un cas after market care sa mearga cu comenzile si cu displayiul tau
Skip ads

  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
stiu ca exista adaptoare dar cu tot cu adaptor si mp3 ma costa mai mult decat dublu decat daca il montez pe al doilea. plus ca ma dispera spatiul acela gol , nu am ce face cu el (deh...era bun un climatronic acolo dar...)
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sincer mie imi este foarte folositor, tigari (am tabachera care e un pic atipica), tel (6630), deci imi trebuie spatiu cat mai mult.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cred ca te complici. Ia un mp3 bun si pune-l in locul celui vechi si gata
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu n'as face chestia asta ...

1. ar trebui sa montez un comutator multisectiune care sa schimbe boxele de pe un cas pe altul ...
2. invitatie sigura pentru hoti - doua dintr'o lovitura . Wink
3. va arata nasol/ciudat toata modificarea ...


Mai bine schimbi radiocassul cu tot cu sanie si pui RCDmp3 cu sania lui si faci conexiunile inainte de mufele din dotare sau chiar le folosesti pe cele existente(in funtie de dotarea RCD , iso sau non-iso) . Iar cind ai sa vinzi masina poti sa refaci dotarea de serie . Wink

Eu gasesc foarte util locasul de sub comenzile AC ...
Skip ads

  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
arata chiar foarte bine toata modificarea, nu mai vorbesc de utilitatea ei:
radiocasetofon, eventual cu telefon, comenzi pe volan etc, si un mp3 player/sist navigatie cu dvd bla bla ....si daca mai pui si un tub si ceva boxe...ti ai rezolvat masina la audio Very Happy
nu e o invitatie pentru hoti daca iti scoti fetele casetofoanelor seara cand si mereu cand pleci din masina;sa nu mai vb..o asigurare casco nu strica si nici nu costa f mult , se poate plati in rate, etc...
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
iso a scris:Eu n'as face chestia asta ...

1. ar trebui sa montez un comutator multisectiune care sa schimbe boxele de pe un cas pe altul ...
2. invitatie sigura pentru hoti - doua dintr'o lovitura . Wink
3. va arata nasol/ciudat toata modificarea ...


Mai bine schimbi radiocassul cu tot cu sanie si pui RCDmp3 cu sania lui si faci conexiunile inainte de mufele din dotare sau chiar le folosesti pe cele existente(in funtie de dotarea RCD , iso sau non-iso) . Iar cind ai sa vinzi masina poti sa refaci dotarea de serie . Wink

Eu gasesc foarte util locasul de sub comenzile AC ...



subscriu iso
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Din PDV mecanic merge, din PDV electric... depinde cit de bine te pricepi...
  • arje468

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
va multumesc de sfaturi...inca nu am luat o decizie..in cateva zile iau salariu si sa vad cum impart banii si ce voi pune..mp3 cu adaptor de comenzi sau un mp3 separat.
apropo de spatiu ala: mie chiar nu imi trebuie ca nu fumez iar tel meu desi cam mare (SE P910i) nu il tin acolo ca nu il aud cand suna daca am muzica ceva mai tare.
inca o data multumesc de sfaturi la toata lumea
Skip ads

  • bar0n

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2005

  • Mesaj Privat
eu te sfatuiesc sa iti iei un head unit + modul de comenzi si sa renunti la ala care il ai acum. cum dracu sa ai 2 casetofoane, e cam aiurea. (no offence)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR