Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ti-am zis, opreste altcineva motorul si te uiti daca inchide clapeta de aer inainte de a face respiratie gura la gura electrovalvei
  • darvin

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2009

  • Mesaj Privat
mi la oprit altcineva si nu se misca masina nu vad nimic,te rog explicami cum fac si cum dau de ea (electrovalva nu ai o poza).multumesc mult pt ajutor
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
parca am fi in tantalaul si gogomanul cu jim carrey, fara suparare Smile, deci: ai turbina care trage aerul, dupa turbina intra in intercooler printr-un furtun mai gros, dupa intercooler intra in motor tot printr-un furtun mai gros, dupa acel furtun apare o galerie de aluminiu sau saxofon cum ii zic unii mecanici, pe acel saxofon ai o clapeta care inchide aerul atunci cand tai contactul pentru o oprire cat mai lina, clapeta este miscata de o supapa de cauciuc care la randul ei este comandata de o electrovalva. Daca cineva opreste motorul si se misca supapa de cauciuc e ok, daca nu, inseamna ca sunt ceva probleme cu electrovalva. Daca nici macar atat nu poti sa faci chiar va trebui sa mergi la un mecanic, am fost cuprinzator?
  • darvin

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2009

  • Mesaj Privat
acum m inteles despe ce este vorba .merci si scuze daca te-am stresat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR