Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • georgex2

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2005 1.6twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am o astra h 2005 si am fost la benzinarie am alimentat ......cand am ajuns aproape de casa ,....mi-a ramas martorul esp aprins ...si ala cu cheia ...care apoi la scurt timp s-a stins ..... care sa fie problema ? ce rezolvari ati putea sa imi dati? mi-am facut mii de ganduri..masina e sh si pana acum am avut o dacie ....ma gandeam ca a bagat ala motorina ....in loc de benzina ,,,ca imi bagase un baiat ..eu am fost sa platesc ..nu o sa mai las oricum pe nimeni sa bage ...dar cred ca oricum nu incape teava de motorina ..in aia de benzina si oricum se ineca ..imediat .....fel si fel de ganduri ..asta e ..ca orice incepator de masini adevarate ..va salut astept raspuns!
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut, bine ai venit, si cred ca trebuie sa stai linistit ca martorul ESP nu are legatura cu motorina sau benzina. In primul rand daca ti-a aparut si martorul cu cheita ar trebui sa apelezi la o diagnoza ca sa aflii exact despre ce cod este vorba si ce problemma ai. Martorul ESP de obicei ramane aprins cand ai vre-un senzor cu probleme de contact sau daca ai buton de dezactivare ESP.
  • georgex2

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2005 1.6twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
bazare a scris:salut, bine ai venit, si cred ca trebuie sa stai linistit ca martorul ESP nu are legatura cu motorina sau benzina. In primul rand daca ti-a aparut si martorul cu cheita ar trebui sa apelezi la o diagnoza ca sa aflii exact despre ce cod este vorba si ce problemma ai. Martorul ESP de obicei ramane aprins cand ai vre-un senzor cu probleme de contact sau daca ai buton de dezactivare ESP.

am facut azi inca 10 km si s-a stins ms Cool
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu mai apare eu zic sa stai linistit. Mie mi s-au aprins martorul airbag si cel cu cheita si apoi s-au stins....e ceva timp de atunci si nu s-a mai intamplat...
  • APricop934

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut .am un opel astra h 1.7 din2004.am schimbat placutele de frana fata si spate. dupa inlocuirea placutelor mi sa aprins abs esp. Poate cineva sa-mi spuna care ar fi cauza?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR