Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bebix

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Buna, sunt nou pe forum si m-am gandit ca poate ma ajutati si pe mine daca banuiti care ar fi problema la faruri, cand dau faza scurta face contact si pe lunga fara sa o pun, dar faza lunga merge normal daca o pun, problema ii ca nu pot circula asa ca inebunesc pe ceilalti in trafic cu " flesuri" , un pic ating maneta si face contact Mad . PS: am schimbat maneta dar tot asa face, poate un surt pe undeva o fi . mai bine nu mi_ar merge faza lunga si n-as mai avea probleme cu faza lunga Sad si de multe ori evit sa semnalizez pentru a nu atinge maneta ca iar trece pe lunga. MUltumesc. Neutral
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am observat si la mine faza asta nu stiu care ar fi problema, poate ne ajuta si pe noi cineva!
  • sylva90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
si la mine uneori...atunci cand dau un flash ramane blocat ...cateodata chiar fara sa dau face asa ...mi`a zis cineva ca ar fi dupa la sigurante :-s
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ati incercat sa scoateti maneta si sa dati cu spray de contacte pe acolo? Probabil este un contact imperfect. Au mai avut si altii pe forum problema acesta si s-a rezolvat cu spray de contacte.
Skip ads

  • marius1998

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am avut aceasta problema si era de la maneta.
Succes!
  • bebix

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc ca ati incercat sa ma ajutati. Si totusi era de la maneta. Am avut ghinion cand am pus prima oara alta maneta pentru ca si aia era stricata :coincidenta" Twisted Evil , am mai pus mai o maneta si am vazut ca merge si atunci mi-am cumparat una noua si gata sa rezolvat.
  • sss
  • *
  • 40 mesaje
  • din 14 Nov 2008
  • Astra 2002 y17dt
  • Bucuresti
  • sss

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cine ma ajuta si pe mine?

am o astra g y17dt cu xenoane din fabrica pe faza scurta si de ieri nu i-mi mai merge xenonul pe stanga si nici faza lunga stanga dreapta. becurile la faza lunga nu sunt arse pt ca in momentul cand dau flashuri merg ambele becuri. nu ma prea pricep dar inclin sa cred ca e o eroare ceva , un releu ceva. spuneti-mi si mie unde sa ma uit pana sa ma duc la un service sa ma jupoaie de bani. si cum un ghinoin nu vine niciodata singur m-am apucat sa ma uit la sigurante sa vad daca e de acolo si am inceput sa scot din ele si binenteles ca acum i-mi cere si codul cd-ului care nu-l am si nu i-mi mai merge nici ridicarea geamuilor singure fara sa tin mana pe buton. acum pana se ridica geamul sus trebuie sa tin butonul apasat. cate din problemele astea pot sa le rezolv eu acasa?

multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR