Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Va salut!
De curand am aflat ca trebuie sa umblu la senzorul YRS. Problema este ca nu stiu cum ajung la el.
Dupa o evaluare vizuala, trebuie sa demontez toata consola de la schimbator (care pleaca din lateralele player-ului, pana la cotiera).
Stie cineva sa imi spuna care sunt pasii de urmat ? Nu as vrea sa stric ceva...
Am adaugat o imagine din TIS cu locatia senzorului.
Cu respect! Exclamation

Skip ads

  • teoboss

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ai reusit sa demontezi consola?
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Da, am demontat-o, doar ca buba nu era de la YRS Very Happy. Trebuie sa faci aceeasi operatie!? Ai cotiera originala si "suflator de clima" pe spate?
Cu respect!
  • teoboss

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Da am si cotiera originala si suflator pt aer spate.Nu am aceeasi problema eu am o alta problema cu becul de la airbag imi da rplace electronic control unit si as vrea sa ajung la centralina de la airbag.
Skip ads

  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Esti in Spania!? Ca spaniolii zic "centralita"
Iti pot zice cum am facut eu, nu cum e standard! Eu am inceput prin a scoate butoanele laterale de la player (senzor parcare, avarii, si cele false) ca sa nu incomodeze cand incordezi consola.Scoti scrumiera cu tot cu capac, suportul de pahare de langa frana de mana, rama si husa de la schimbator.
Apoi pe pareta soferului si pe partea pasagerului ai cate 1 sau 2 suruburi mascate in consola, le scoti.
Apoi scoti scrumiera de pe spate, dupa care vei vedea suruburile de la cotiera, care trebuie extrase si cele de la gura de ventilatie (parca). Nu retin perfect detaliile....
Dar dupa ce ai facut toate astea, ar trebui sa poti misca consola liber.... dar nu o sa iti iasa de pe locul ei pt k undeva are cleme care o tin pe loc. si am impresia ca...consola e din 2 bucati (fata si spate). Trebuie sa tragi cu grija.... sa nu rupi ceva... si indicat ar fi sa umbli cu lumina puternica, atentie maxima.... si cu rabdare! Nu cred ca mai am pozele... dar pot cauta.
Daca nu e graba, asteapta raspunsul meu...daca am sau nu pozele.
Eventual scrie-mi pe YM, acelasi ID ca aici si detaliem.
Cu respect!
  • teoboss

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pt informatiile data.Nu sunt din Spania sunt din romania,dar am zis centralina pt ca asa o stie toata lumea.Multumesc inca o data
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR