Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut !
Sunt proaspat proprietarul unui Opel Vectra B 98'.

1.Display-ul meu arata doar ora, data si temperatura.Din ce am rasfoit eu pe aici prin forum am inteles ca ar fi vorba de TID care trebuie sa afiseze si melodia/postul de radio.Problema se pune in felul urmator...eu am luat masina cu un alt CD Player decat cel original, ma gandesc ca atunci cand a fost "montat", a fost montat aiurea.Este vreo mufa ceva cu care sa rezolv problema (sa para pe display si melodia/postul de radio ascultat) ?

2.Am inteles ca se poate afla dupa VIN ( Vehicle Identification Number ) date despre modelul masinii.As vrea si eu daca se poate sa imi spuneti cum anume aflu cu acel cod datele respective.Am bagat VIN-ul pe un site dar imi apare doar anul fabricatiei, unde a fost fabricat, etc...as vrea sa aflu date despre optiuni...ceva mai amanuntit.Am mai auzit ceva de AUTODATA...ala ma poate ajuta ?

Sunt incepator in ale Opelului, sper sa ma intelegeti.


Multumesc.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai alt cd- player decat cel din fabrica nu o sa iti arate nimic pe display (TID0triple info display , ora , data si temp. exterioara ) ,poti sa iti pui un cd de opel ( cauta la sectiunea vand-cumpar piese ), dupa VIN nu cred ca poti afla altceva decat cele numerotate de tine . Cu respect ! L.E. Bine ai venit in club !
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
TID-ul arata si numele melodiei/postului de radio !

DID: Dual Info Display: 2 zone de afisare (ceas plus data);
TID: Triple Info Display: 3 zone de afisare (ceas, data, melodia/postul de radio ascultat, temp. ext);
MID: Multiple Info Display: afisaj complex care afiseaza mai multe informatii legate de consumul instantaneu, distanta parcursa, cat se mai poate parcurge, etc;
GID: Graphic Info Display: afisaj grafic monocrom care suporta si sistemul de navigatie.
CID: Colour Info Display: afisaj color care suporta si sistemul de navigatie.

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Arata el si ce track asculti tu dar numai la HU-urile dedicate opel , in spatele cd-playerului sunt 3 mufe din care la tine sunt folosite acum doar 2 cred , daca nu se pupa aparatul cu masina nu ai decat sa faci ceva modificari ( daca e posibil in functie de aparat ) .
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ok, mersi...am inteles ca este un adaptor special pentru sony...oricum nu se merita Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR