Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • drestea

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
"Go to your car, sit down, do NOT start, just wait. Look around, observe the interior, and I mean ALL items. Put your arm on the armrest and relax. Now kiss your steering wheel and sit back again. Close your eyes and dream away"

E un citat de pe automarket preluat de pe un site alfa romeo, insa asta e mai putin important... textul in sine, modul in care descrie senzatia ce o simti atunci cand te afli in masina pe care o conduci cu atata placere, legatura pe care o ai cu aceasta... Opel...

Cand am citit textul mi s-a parut deosebit, si trebuia sa-l impartasesc cu voi.
Skip ads

  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am mai facut si eu chestia asta de cateva ori...dar mereu cand fac asa ceva imi vin niste ideii...i-ar mai trebui aia...poate i-ar prinde bine si o din cealalta...si apoi ma gandesc la bani...si ma amagesc si ma enervez singur pe mine ca nu pot sa ii ofer tot ce ar merita!
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Poate credeti ca sunt nebun...dar la depasiri mai mereu ii zic: "bravo fata tatii...ai vazut ca poti? Asa te vreau!"....si o mai bat cu palma pe butucul volanului sau pe bord, deasupra ceasurilor. Very Happy
Sau cand ii fac revizia si vad ca dupa aia parca are alt mers ii zic: "tot ce e mai bun pt fata mea".
Sotia se uita cam uratel cand ma aude vorbind asa cu masina, dar dupa cateva secunde...o bufneste rasul.
I-am spus deja la casatorie ca masina a devenit "amanta" mea... Very Happy probabil nu sunt singurul dintre toti soferii dupa forum care gandesc asa! Very Happy Hai recunoasteti ca si voi faceti la fel! Decat sa mergeti la cumparaturi...mai bine mesteriti 2 ore ceva la masina chiar si sa faceti curat in ea! Masina e parte din voi, chiar daca nu recunoasteti!

PS: O masina fara sofer, e doar un fier neinsufletit, iar un sofer fara masina e doar un om obisnuit!
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Exceptional am ras cu o pofta nebuna,si acuma cand tastez am un zambat larg pe fata,ma regasesc cu totul in povestirea ta Opelino deci in concluzie
'I love you corsica mea ....... '
Skip ads

  • Magnumutz

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Opelino a scris:O masina fara sofer, e doar un fier neinsufletit, iar un sofer fara masina e doar un om obisnuit!

Aproape cu o lacrima in ochi, spun DA! Asta e cu adevarat o certitudine.
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si mie mi se mai intampla sa vorbesc in minte cu masina, de pupat inca n-am pupat-o Smile , dar mai pun mana pe capota dupa ce am mers cu ea, sau cand ii mere motoru si ma gandesc ceva de genu "aici ii inimioara" ta Embarassed Laughing .
Legat de ce a zis Opelino si eu am avut o discutie mai aprinsa cu o colega de lucru si i-am zis ca-s indragostit de masina si ea tot imi zicea ca n-are cum, ca poti sa fi indragostit doar de o persoana, ca masina e un obiect, etc.
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Opelino a scris:probabil nu sunt singurul dintre toti soferii dupa forum care gandesc asa!


ma alatur si eu ! Embarassed
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ma bucur sa aflu ca nu sunt singur.



Din pacate raspunsul nu a fost foarte elegant:





Mai stiu o vorba: Do it yourself!

Get a life!
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Iti sta bine cristian Smile))
  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mai cristian...era vorba de dragoste psihica nu fizica,cum ai inteles u!imi pare rau pentru tine...si tine cont...la tine cuvantul fierbinte tre sa iasa din discutie!
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
rezonez cu postul initial
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Deobicei cand ies cu patrupedul ,deschid masina ,ma sui in ea , stau pur si simplu ascultand muzica. Imi face placere oricand Smile
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La fel fac si eu Cypher Wink
Uneori ma uit cu incredere la sigla de pe volan,apoi imi arunc privirea in toata masina,iau la rand fiecare detaliu si ma las pe spate...
  • OPEL OMEGA B

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pt mine masina ramane cea mai buna prietena care nu ma tradeaza niciodata, desi e batrana aproape k mine. Cel mai fericit am fost in ianuarie cand am salvat-o din mainile unui mos de 60 de ani care o abandonase in parcare. Era plina de rugina, dar tot am cumparat-o pt ca mi-a placut la nebunie cum arata, dar si pt ca aveam doar 18 ani si era o realizare pt mine sa am o masina pe numele meu.
Ma simt foarte multumit ca am adus-o in starea impecabila din prezent. Momentan sunt aproape obsedat de ea, am ajuns sa stau aproape 5-6 ore sa lucrez la masina. Prietena mea,,a divortat'' de mine pe motiv ca îi acord prea multa atentie masinii si p ea am lasat-o pe locul 2, era sa pic si bacul tot din aceasta cauza, dar sunt cel mai fericit cand vad ca batranica mea face in sange masini care costa triplu fata de ea.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cand ma enerveaza ii spun ca o dau si imi iau benveu Smile
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
I love you Meriva
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Opelino a scris:Poate credeti ca sunt nebun...dar la depasiri mai merg si ii zic: "bravo fata tatii...ai vazut ca poti? Asa te vreau!"....si o mai bat cu palma pe butucul volanului sau pe bord, deasupra ceasurilor. Very Happy
Sau cand ii fac revizia si vad ca dupa aia parca are alt mers ii zic: "tot ce e mai bun pt fata mea".
Sotia se uita cam uratel cand ma aude vorbind asa cu masina, dar dupa cateva secunde...o bufneste rasul.
I-am spus deja la casatorie ca masina a devenit "amanta" mea... Very Happy probabil nu sunt singurul dintre toti soferii dupa forum care gandesc asa! Hai recunoasteti ca si voi faceti la fel! Decat sa mergeti la cumparaturi...mai bine mesteriti 2 ore ceva la masina chiar si sa faceti curat in ea! Masina e parte din voi, chiar daca nu recunoasteti!

PS: O masina fara sofer, e doar un fier neinsufletit, iar un sofer fara masina e doar un om obisnuit!


Am ras cu pofta la postul tau si cei drept ma regasesc oarecum in postul tau dar nu cu opelul ci cu prima masina o dacie din 91' unde am coborat o panta de munte in cautarea Focurilor Vii si se dovedea a se infunda si a trebuit sa ne intoarcem si nu reusea sa urce dealul, si toti care impingeau la ea si inclusiv eu care conduceam ziceam : "Hai fetita" si cand avansam 1 metru sau 2 ne opream si ziceam: "Bravo feitita , sa nu ne lasi" Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR