Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cata_famous

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salutare..de ceva vreme aproximativ 2 sapt am inlocuit farurile originale acelea cu interior alb cu unele pe negru..le-am schimbat la opel la service din bd. timisoara...in fine trecem peste asta pe langa faptul ca motorasul de la faruri nu mai functioneaza problema apare atunci cand masina este in miscare si aprind farurile toate cele 4 ace ale ceasurilor (temperatura;turometru;kilometraj;combustibil) o iau de la zero si incepe sa tremure si mai se aprinde si pompa ca si cand as fi pe zero..daca cineva stie sau a intalnit problema asta rog sa ma ajute si pe mine..stima
Skip ads

  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreu sa fiu rautacios, dar completeaza-ti si tu datele din profil. Ai mai multe sanse sa primesti un raspuns concret la problema ta, daca stim despre ce vorbim. Nu toata lumea se uita in profilul tau sa vada ce masina ai.

Intrebare: problemele tale au aparut imediat dupa ce ai schimbat farurile? Da mai multe detalii.
  • mertinkeler

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Incearca sa veirfici modul de montare al farurilor, se pare ca tipii de la service nu au pus bine masa sau unul din fire face un mic scurt la masa, verifica fir cu fir, nu e asa greu.
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ai un scurtcircuit undeva.....si yo banui motorasul de la faruri, cred ca nu l-au introdus bine in far(el are o biluta in cap si farul are o buza dupa care se pune aceea bilutza) si cred ca s-a ars si a ramas in scurt!
Skip ads

  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
e posibil sa vorbesc prostii dar mi se pare ca reglajul farurilor (motorasul) functioneaza si fara sa le ai aprinse
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
realcriss a scris:e posibil sa vorbesc prostii dar mi se pare ca reglajul farurilor (motorasul) functioneaza si fara sa le ai aprinse

Corect !
  • cata_famous

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
saluture....scz pt detalii incomplete cum spuneam am o astra g 2003 2.0 dti...referitor la problema mea nu prea ma pricep eu la asa ceva sa ma uit la faruri daca sunt ok sau sigurantele etc..asa ca rog pe cineva sa imi recomande si mie un electrician bun din bucuresti ..multumesc celor care ati dat citare mesajului meu stima
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR