Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • harap_alb7

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua si salutari pentru toti forumistii !
Am o problema cu al meu Opel Astra G 1.7 dti , sport din 2001
Cand deschid geamurile laterale si de obicei cand e cald afara scartiie geamul - cum se freaca de cheder.
Exista vreun ulei, spray siliconic , vaselina care sa nu afecteze geamul sau ce solutie se recomanda in cazul asta ?

Multumesc ,
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut un spray la metro exact pentru asta (chedere geamuri si stergatoare parbriz). Era un spray rosu parca si zicea ceva de intinerirea cauciucului si era pe baza de silicon.
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si eu am aceasta problema, de vreo 2 luni scartaie in ultimul hal, imi aduc amine de o faza chiar haioasa, eram la o trecere de pietoni si am ridicat putin geamul, au sarit cetatenii de pe trecere un metru, au crezut ca a pus unu o frana langa ei

Problema nu cred ca e la cheder, din cate am inteles e o sina (metalica?) pe care circula geamul si acolo scartaie, eu am dat cu wd40 pe toate chederele si tot scartaie, cred ca in weekend desfac usile sa vad problema
  • Marinaru_BC

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Eu am o problema doar cu geamul de la sofer... Nu mai merge siguranta aia care iti inchide geamul sau il deschide de tot cand apesi pe buton mai mult. Intr-un timnp mergea dar cand se inchidea parca prindea in ceva sus si revenea la loc (deschis). Nu am stiut ce sa ii fac si l-am lasat asa. Daca aveti sfaturi va multumesc daca le impartasiti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR