Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Se poate monta un motor de 2.0 de pe o vectra A pe un opel Manta
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cu mici modificari, se poate, suporti de motor, baie de ulei (merge de Omega) se umbla si la evacuare si inst electrica...
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am aflat merge sigur
........deci....cumpar Vectra A ...neinscrisa...motor 2,0 , 16V daca se poate

PS
daca e GT e si mai bine
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sincer nu ti-as recomanda sa cumperi intreaga masina, doar decat daca stii sigur ca ai unde sa vinzi toata masina care iti va ramane, practic tu nu vei folosi de la ea multe piese cum ar fi cutie de viteze, planetare, suspensii, caroserie, prinderi...
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pai treaba e in felu' urmator:
masina o cumpar cu un coleg de servici punem banii juma - juma el vrea motoru' si eventual scaunele si eu iau restu. Iau o masina intreaga pt ca m-am gandit sa fac o "modificare genetica" Smile la trotineta mea sa o transform in GT [ din masina mea ramane "caroseria" si motoru si restu iau de pe cealalta] .......asta daca merge.......+ ca imi trebuie si o aripa un far capota bara fata
Motor de 2.0 am gasit pe la 400 euro parca da era chel fara nimic pe el decat blocu
Ce ziceti merita efortu sau nu.
Bugetu total al operatiunii e de vro 1500 euro inafara de masina [ cam 1000....zic eu ].
.....sau poate are cineva alta idee mai buna..........ca nu as vrea sa ma intorc la BMW....... costuri de intretinere cam mari fata de Opel
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La o astfel de operatiune as fi atent in primul rand la caroserie... Manta imi place mult are o forma super, tractiunea spate... dar din pacate este destul de veche, ca an de fabricatie, ceea ce insemana ca va fi destul de greu de gasit una in conditii bune. Daca ai gasit una care nu este ruginita la banii aia cred ca se merita efortul. Daca nu poate te reorientezi catre o alta masina.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pai pe masina [ Manta ] a dat 500 euro. Motorul merge ...dar e carburatie.....si de aia vrea alt motor, caroseria arata binisor capota e rosie.....restu masini albastru....deh la bani astia.
Am gasit o vectra arata bine da e cam dus motoru....265000Km......cam mult pt un motor de vectra ...........mai cautam
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am revenit cu proiectul....... imi mai trebuie ambreiaju' .....sper sa ajunga pana duminica
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR