Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Doresc sa cumpar o autoutiliatara Mertz Benz si acest forum fiind unicul pe care ma misc, va cer parerea.

Masina: mercedes benz model 1 (ala mic), an 2001, 152.000 km reali (garantat - este al unchiului meu), abs, srs airbag la sofer, edc si inca cateva chestii cu beculete prin bord care eu nu stiu ce inseamna, motor de 2.200 cm.

- chestii negative: FARA clima, prinsa de rugina in unele parti, parbriz fisurat, triple spate crapate amandoua, lipsa un stergator, bricheta nu merge, si inca cateva chestii minore.

Stare tehnica ireprosabila, am venit cu el de la Bucuresti ieri, 120-130 km/h, consum mediu 8.5l/100km incarcat. Pe spate cauciucurile nu sunt pereche, dar sunt aproape noi.

Omul vrea 8 mi euro pe ea, eu parca nu as da mai mult de 6.500. Ovi l-a vazut, poate ma ajuta si el cu un sfat. Smile

Daca aveti habar de preturi sau orice sfat, va multumesc in avans. FARA OFFTOPIC!
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Servus!
Chiar daca e mertz , nu cred ca-si justifica pretul , mai ales ca ai zis de rugina si cauciucuri. De beculete nu mai zic. Cred ca e un moment bun sa trimiti un e-mail la cele 10-20 de firme de leasing sa vezi ce poti cumpara "in piata reala" cu acesti bani.
Am un cunoscut caruia i s-a propus o autoutilitara , fiat parca , a plecat de la 8.000 euro(nu-i trebuia masina) s-a ajuns la 4000 euro(chiar daca nu-i trebuia , si-a dat seama ca e pacat).

Consider ca-i mult , chiar si din postura unui bagator in seama.

Nu uita sfatul de mai sus , s-ar putea sa-mi dai o bere.
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
M-am interesat , e un fiat din anul 2000 de 2,8 , poate asta poate trage pretul in jos(asigurari, impozit). Mi-a spus ca consuma 7 %. Consum facut in afara Bucurestiului , in muncipiu+afara.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Auzi nu vrei sa-ti dau un T4 din 95 , in stare de functionare ireprosabila ?Vreau sa ma bag la un leasing la un Transit Connect nou . Ca pret am cumparat-o cu 4300 , am bagat in primavara in ea vreo 600 ( pana si stergatoare noi i-am luat ) si vreau 3500 nediscutabil . Din primavara pana acu masina a facut un drum dus intors de 400 de km / spatamana
Si mie mi-ar place un Vito , insa primul model , cel din 2000 a fost panarama , s-a tot stricat si nu vad de ce sa dai 8000 pe o masina care a avut probleme , care nu are nici AC sau e mancata de rugina . Eu am pus in balanta si T4 mi s-a parut cea mai buna solutie , avand in vedere ca au fost masini de tras pe ele
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
are un prieten un vito 2004(modelul lung),2200cm...10500E negociabil.
vrea sa ia un spriter.
imaginea nu e cea a masini, dar este exact acelasi model si culoare:


  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
nu vrea T4+ diferenta Laughing
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu cred ca nu ati prins ideea cu topicul asta. Smile Azi am negociat la 6500, cred ca e un pret super bun.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ideea au prins-o baietii de la inceput ... ti-au zis ca nu se merita masina care ai descris-o ... cel putin nu in banii aia ... si dup`aia ti-au dat si alte oferte Smile
oricum ... alegerea e a ta orice-ar spune altii ... corect ?
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Intr-adevar te-ai scos la un pret super bun. Nu cred ca acum e momentul sa arunci cu banii:

http://www.raiffeisen-leasi...o.php?articol=247

http://www.raiffeisen-leasi...o.php?articol=225

http://www.raiffeisen-leasi...o.php?articol=109

Doar pierzandu-mi 2 secunde pe net.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR