Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Vreau sa precizez faptul ca am avut setat navigatorul pe optiunea drumul cel mai rapid, nu cel mai scurt.
Skip ads

  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mario 03 a scris:Am dat de belea .maine plec si astazi am dat drumul la garmin pe laptop , am bagat adresa si .....surprizaaa....... memorie insuficienta .si am memorie RAM 3 gb . acum vreo 2 saptamani i-am facut proba si a mers perfect . nu stiu ce sa-i mai fac , ma disperat ..

Am reusit in cele din urma. am intrat in ,,trasee,, si am adaugat puncte intermediare mai multe pe traseu si am observat ca asa il calculeaza pe etape , pe masaura ce adaugi un nou punct el ti-l calculeaza , in felul asta se evita calcularea intregului traseu odata . parerea mea este ca la programul garmin in sine este buba si nu la aparatul pe care il instalezi
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu mai este niciun garminist pe acest forum?A trecut toata lumea pe IGO si Miomap?Este prea multa liniste aici.
A aparut CN EUROPE NT 2014.10 care acum are 2,89GB.Harta Romaniei a ajuns la 40,4 MB.
  • iliecsorin

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Mai e unul dar nu prea mai intra pe forum Smile Moa
Mi-am pus deja pe telefon 2014.10 dar aviz amatorilor: Garmin mobile XT NU CITESTE fisiere mai mari de 2 GB. Bine, nu e singurul soft care sufera de sindromul LFS dar in cazul in care mai sint nedumeriti e bine de stiut. A trebuit sa selectez la singe din MapSource harti ca sa nu depasesc 2 GB, am exclus UK, tari din mama rusie, tari scandinave si inca vreo 2, 3 mai din est.
Beleaua e ca acum imi da eroare la calcularea unui traseu pe ROAD2008. De exemplu Bucuresti - Vatra Dornei, "unable to calculate route to destination" sau mai rau, iese. La detalii pe minim reuseste citeodata dar pe medium e praf.

Am reusit sa gasesc si Astra ca vehicul pentru Garmin dar nu pot uploada.
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Lansare RO.A.D.2013.30

Continuând în tradiþia binecunoscutã deja clienþilor Garmin din România, Atlasul Digital al României se menþine în continuare pe locul I în clasamentul hãrþilor de navigaþie rutierã, aducând în plus faþã de ediþia precedentã 11.999.58 de kilometri de drumuri, ridicând la un total de 318.161.91 km de cãi de comunicaþii acoperirea în teritoriu, cu acoperire îmbogãþitã în judeþele Ialomiþa, Buzãu, Vrancea, Teleorman, Tulcea, Hunedoara, Suceava ºi Caraº-Severin, iar numãrul de informaþii de tip punct se ridicã în aceastã ediþie la 341.419 puncte împãrþite în 484 de categorii.


https://www.romaniadigitala....e-ro-a-d-2013-30/
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Harta ROAD 2013.10 este ok, acopera cel mai bine Romania, insa la cat costa sa o cumperi, intereseaza pe foarte putini oameni.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Garministi,sa luati la cunostinta ca a aparut si harta CN EUROPE NT 2014.20.Va doresc multa bafta. Smile
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Va salut!
Eu detin un Garmin nuvi 250W, cumparat in 2008 de la Domo. Am cumparat update pe viata cu 100€ din Spania.
Problema e ca pe slotul de card nu pot incarca nimic din ce inseamna harta... adica pot dar nu o vede.
Stie cineva cum pot pune pe card o harta pe care sa o vada aparatul?
Mai folosesc Garmin Mobile XT pe Nokia 5800XM si Nokia500.
Cu respect!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
trebuie fisierul si cu harta si cu lincenta.
la celelalte harti nu ai asa?
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ba da, dar tot nu o vede. De ex, daca elimin harta din memoria aparatului si o pun pe card cu tot cu licenta.. tot nu o vede. Ciudat...
Unii zic ca, pe cardul de la aparat poti pune doar media si le va vedea. Partea proasta e ca al meu nu are decat vizualizator de imagini, fara mp3, bluetooth sau alte dracovenii Very Happy
Cu respect!
  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ai pus harta pe card in folder Garmin ?
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Nop.... dar pot incerca la urmatorul update:D ca si asa raman fara memorie. Nu imi incape toata harta Europei pe aparat...asa ca mi-am pus doar Spania. In 2008 cand am cumparat aparatul, avea harta Europei aproape completa.
Cu respect!
Skip ads

  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu pui harta in folder GArmin nu o sa o vada nici un aparat din seria Nuvi.Deci pe card trebuie sa ai Garmin\gmasupp.img
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Nu a mers Sad . Pe langa asta, acum nu mai merge deloc device-ul, nici dupa reset... nu mai vede harta din device, dar chiar in secunda asta isi face update la sw si harta.
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Mda, si-a facut efectul update-ul de harta... si am adaugat 2 voci: veverita si monstru (sunt haioase rau).Pe site-ul american le gasiti la EXTRA Very Happy.
Cu respect!
  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
A aparut de ceva timp si Garmin 2014.30 - pentru cine a testat-o poate sa posteze ceva imbunatatiri constatate.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Saptamana trecuta a aparut CN EUROPE NT 2014.40, pe situl Garmin Express.Actualizarea hartii si a softurilor a durat circa 45 de minute.Harta Romaniei a mai crescut cu 1 Mb si ceva insa nu a inregistrat cresteri consistente asa cum ne dorim.Cei de la Navteq(firma apartine de Nokia si produce harti pentru Garmin, nu este subsidiara producatorului de navigatoare) nu prea sunt interesati de Romania.Poate ca in viitor. Smile
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De alaltaieri este disponibila versiunea oficiala a hartii CN EUROPE NT 2015.10.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Este disponibila versiunea CN EUROPE NTU 2015.30.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ce multi ani au trecut de cand nu am mai dat pe aici, pe acest subiect...cam de cand au trebuit sterse linkurile hartilor...Smile
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR