Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Mi se pare interesant (nu e ideea mea, am vazut topicul pe forumul daewoo). Sa se faca si o statistica cu ce se cauta la Opel-uri Shocked
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am un kdt. Ce n-au apucat sa fure a fost oglinda de pe dr. in timp ce eram la 10 m de masina, la o terasa, s-a auzit un zgomot puternic cand au desprins-o, apoi a inceput alarma, i-am prins imediat. Cand am pus mana pe ei oglinda era jos langa masina. I-am dus la circa acolo au inceput cu tot felul de discutii... cert este ca am pierdut o noapte pe acolo declaratii amprente and stuff. Initial le-am cerut banii pe oglinda deoarece am crezut-o stricata, nu avea nimic practic a doua zi am pus-o la loc...La circa patru luni am fost chemat la sectie pentru recuperarea "pagubei" Smile am dat declaratie ca nu am nici o pretentie. Ma intreb daca nu mai bine le trageam cateva pe moment alora sau sa-i pun sa promita cu nu or sa mai faca asa ceva niciodata:)
  • cristakke

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Tot KADETT , tot oglinzi.
Cred ca se vind cel mai bine prin tirg dar daca tot le rup nu cred ca se mai pot monta.
Nu stiu forumul Daewoo dar stiu ca se mai fura capace originale, casetofoane ( chiar detasabile) si parca roti - roti de rezerva ... In rest sunt si eu curios ce le mai trece prin cap IDIOTILOR. Important daca mai raspunde cineva sa mentioneze si tipul de masina ca sa stim cum si de ce ne pazim.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
la vectra a se fura oglinzile. de aia aproape toti le au prinse in nituri, cu o banda metalica. mie mi-au tras de ele chiar si asa, dar nu au putut sa le ia.
singura chestie care mi-a disparut a fost un capacel de ventil plus aerul din roata respectiva.
Skip ads

  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Povestea cu oglinzile e veche rau...e tinta preferata a mitocanilor....
Eu am puse nituri dupa ce mi-au fost furate (pe rind) doua oglinzi de Astra, dar le-am pus mai finutz (niturile ies in afara dar tabla care tine oglinzile e pe dinauntru) si se pare ca prostii tot mai trag de ele.
Ultima data m-am trezit cu oglinda scoasa din sistemul ei de prindere dar se tinea inca in nituri. In noaptea respectiva mitocanu vazind ca nu poate sa-mi fure oglinda si-a zis "de ce sa plec cu mana goala?" si mi-a furat stergatorul de pe spate care oricum era intr-o stare deplorabila...
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
in Bucuresti stiu ca se fura la greu...nu credeam ca si sticla de la oglinzi se fura(Mercedes)

Am vazut o vectra A in bucuresti, omu avea oglinzi de dacie Shocked creds ca s-a cam saturat
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sticla de la oglinzi se fura la Vectra B pentru ca oglinzile (urechile) nu se mai demonteaza asa usor... asa ca fura si ei ce pot ...
  • Al3xius

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2004

  • Mesaj Privat
eu am impresia ca astia de fura sticla de la oglinzi fac asta doar ca sa ne faca rau ... Evil or Very Mad Evil or Very Mad


P.S. : mie din dacie mi-au furat husele (in dacie nu e casetofon) Laughing Laughing Laughing pacat ca nu erau spalate ! Razz
Skip ads

  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
la mine la bloc nu se prea fura, intr-o noapte acu un an s-au furat niste stergatoare, unui prieten care sta in alta parte a orasului i-au furat busonul de la alimentarea cu gaz, un capac mic de plastic adica, in Baile Felix se furau oglinzi la greu cu masina cu tot cateodata acum nu se mai fura ca e mai multa politie.cred ca unii fura din teribilism sau cleptomanie ca multi bani nu poti lua pe o oglinda de-aia, asa multi incat sa risti puscaria
  • Al3xius

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2004

  • Mesaj Privat
astia-s inconstienti frate...sa faci puscarie pentru o amarata de oglinda...sau un stergator ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
  • EL_LOCO

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Rm. Valcea
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Prima oara s-au furat capacele de la roti (a rezistat masina 4 zile in parcare cu capace).Apoi au inceput sa se fure oglinzile:am cumparat vreo 4 pina acum.Au o preferinat cu oglinda de pe partea dreapta.Sa speram ca numai p-atata pun mana.
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Oglinda stanga.
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
au incercat stergator spate, dar prostii l-au dezmembrat putin in cilindrul ala pe care culiseaza putin, si de la soc s-a declansat alarma. L-am gasit asa, l-am remontat e e ok

SFAT: puneti un bradulet din ala de plastic intre stergator si brat, SIGUR nu se mai atinge nimeni de el.

PS: in spate n-avam cum sa prind braduletul de stergator, dar l-am pus asa de forma, dar tine Smile Cei ce ati fost la meeting parta v-am aratat Smile
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ce braduletz? cum?
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
braduletz Very Happy e o panglica ingusta , de plastic , care ajuta la prinderea firelor prin calculator, a capacelor de jenti etc...
Pe o parte e neted ,iar pe cealalta are niste zimti. Se introduce un capat in celalalt capat(care are un mic orificiu) si se regleaza.

Capichi ?
Very Happy

Dan, Intradevar, e buna tehnica inventata de tine eu am crezut ca e prins ...
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La mine s-a incercat sa se fure oglinda din dreapta, dar a fost doar scoasa din suruburile de la motorasul pentru electrice... nu a putut s-o dezlipeasca... Si ce m-am mai chinuit s-o bag la loc fara sa o sparg
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
braduletz= colier de plastic.... de unde vine bradulet?
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
la noi braduletz=mirositor Wunder Baum Smile
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
exact, de aia eram nedumerit rau. totusi, de unde vine denumirea "braduletz" pentru colierul ala?
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai sunt colierele alea de pastic ce au zimti pe lateral. si cum bradul tot asa are crengile......incearca sa bagi un brad printr-un inel si sa-l tragi inapoi - nu merge, ca se prinde in crengi

cred ca de la asta vine denumirea Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR