Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Heb65

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor
recomandati-mi si mie un service bun in bucuresti sau un electrician pentru alternator(nu mai incarca deloc)
am o astra h 1.9cdti(Z19DTH), 110kw
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Poti lua legatura cu maiandrei
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
suna la 0724272875 este cel mai bun in materie de alternatoare si electromotoare din Buc , si este in spatele pietii Crangasi. Ce am vazut la el nu mi a vent sa cred .cred ca are sute de alternatoare si repara totul pe loc, si rezonabil ca pret .Ca comparatie am avut un alternator ars exact ca masina ta si a luat 250 ron sa inlocuiasca puntea si releul de incarcare noi si pe loc . Sa stii ca nu ii fac reclama pt ca oricum nu ma aleg cu nimic Very Happy , dar asta este realitatea , deci dute cu incredere la el , cu conditia sa fie treaz Very Happy , pt ca ii cam place
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Heb65 a scris:Salutare tuturor
recomandati-mi si mie un service bun in bucuresti sau un electrician pentru alternator(nu mai incarca deloc)
am o astra h 1.9cdti(Z19DTH), 110kw

Incearca la Sevice-ul Electrica Auto "Mihai Nicu", Sos. Dudesti-Pantelimon nr.101-107, Tel. 0721 25 86 36 sau 0767 800 687.
Mie unul mi se pare cel mai bun pe electromotoare/alternatoare iar preturile nu sunt deloc mari.
Skip ads

  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu am fost astazi la domnu de la Piata Crangasi (pe langa sectia de politie) - cel recomandat de "cata" 2 posturi mai sus. pot sa comfirm si eu ca este zeul alternatoarelor si electromotoarelor.
  • trifanescu_alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

Am fost si eu la domul din crangasi. Mi-a rezolvat problema in jumatate de ora. Mi-a demontat alternatorul, i-a schimbat fulia ( care se invartea in ambele sensuri si se mai si bloca cateodata), si l-a montat la loc. E foarte de treaba, am stat cu el si mi-a explicat si cum sta treaba cu alternatoarele de corsa, asa pentru cultura generala. Si nu cred ca de el vorbea cineva in postul de mai sus cand zicea ca-i cam place bautura.
M-a costat 250ron fulia si 50 ron montajul. Recomand cu increde!

Il puteti gasi la numarul: 0724 272 875 - alternatoare, electromotoare, etc.
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca era cel tinar sigur nu era vorba de el Very Happy , pt ca era nepotul ,eu vorbeam de al batrin si de ajutorul lui ,tataie care sint sportivi de performanta Smile
  • 160719799

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
cenzurat. cauta-ti fraierii in alta parte.
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu costa deloc mai mult puntea este 120 lei iar reeleul este 80 de lei deci mai este mult pina la 1000 lei , nu cred ca aici este nevoie de dezinformare sau de de tepe Evil or Very Mad
  • Signum`06

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Signum 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare. Fratilor ajutati-ma si pe mine cu o treaba; tre sa schimb puntea de diode si rotorul la alternator insa nu mi se mai cunoaste seria de pe alternator, e julita folia aia si lipsesc cam 3cifre sau litere si faza e ca cei de la service nu stiu ce comanda sa dea. ce se mai cunoaste din serie este M...22178651 alternatorul fiind unul DENSO (made in italy Sad ) 14V/ 120A de pe motorizarea 1.9cdti 150cai/110kw (z19dth). Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu seria exacta as fi recunoscator.
  • Signum`06

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Signum 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Gata, am rezolvato sg pana la urma, eu centrez - eu dau cu capul. Pt cine va mai avea nevoie de codul de la alternatorul DENSO 14V / 120A de pe motorizarea 1.9 cdti (150cp/110kw). MS1022118651
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR