Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, am hotarat de curand sa plec in delta weekendu care vine, si desi sunt constantean nu am fost niciodata. Am tot cautat pe net, si m-am hotarat la Dunavatu de Jos. Am inteles ca se poate ajunge cu masina si gasesc loc si de cort, daca a mai fost cineva in zona astept sfaturi. Ma intereseaza ce taxe trebuie sa platesc, pentru ca am auzit o gramada de variante. Taxa de intrare in Delta am inteles ca s-a suspendat pana in 2010 (se plateste numai in TULCEA) iar taxa de pescuit nu stiu cum se achita si unde si mai ales daca este nevoie de asa ceva in Delta. Si mai astept sfaturi de la pescari ptr ca sunt novice in arta asta. Cu varga la pluta stiu cu ce se mananca dar cu lanseta am fost doar de 2 ori.
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult, decat un link pentru pensiuni in Dunavatul de jos. Da si tu telefoane si intrebi ce te intereseaza. Probabil ca ei sunt cei mai informati.
Vreme buna si fir intins.
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La pensiunea DOINA am stat eu anul trecut de paste . Super tare , am fost patru familii +copii , bucatarie utilata si tot ce vrei , gratar afara de vis . Drumul din murighiol si pana la dunavat e un pic mai greoi
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, m-am intors din mini vacanta in delta si vreau sa impart cu voi niste impresii. (Unele pro altele contra)
Am facut stanga in dunavatu de jos si am mers pe un drum pe langa canal. Exceptand drumul care a fost o adevarata aventura cu 5 oameni in masina si bagaje pe masura, peisajul a fost grozav. In Dunavatu de jos exista o multime de pensiuni si se pot inchiria barci pentru excursii in Delta. Am mers pe langa canal pana la Bratul Sfantu Gheorghe unde am gasit o zona de campare sub niste salcii. Nu mi-a placut mizeria lasata de cei dinainte, m-a frapat nesimtirea unora, si nu am inteles cum un pescar care nu a prins nimic la undita poate sa intre in apa sa lanseze o plasa pe canal pentru a nu pleca acasa cu mana goala (avea numere de bucuresti). Referitor la permisul de pescuit nu mi-a trebuit, nu m-a intrebat nimeni de ce stau cu undita in apa in cele 3 zile. Am prins vreo 10 pesti in 3 zile ( sub 10 cm fiecare si bineinteles ca au fost eliberati). Atmosfera placuta, zona frumoasa, foc si mancare la ceaun, multa mizerie si nesimtire, braconaj, cam astea ar fi...
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Redeschid si eu acest topic. Mai e un pic si voi petrece cateva zile la Dunavatul de Jos. M-ar interesa care e starea drumului Constanta-Dunavatul de Jos. Vin dinspre Bulgaria si nu m-as mai duce la Tulcea apoi Murighiol-Dunavatul de Jos. Multumesc mult.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
E cat de cat ok. Babadag, Enisala, Valea Nucarilor, Murighiol e asfaltat. De la Murighiol la Dunavat sunt cativa Km de drum pietruit pe care ii faci pe orunde o iei.
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sa te interesezi mai bine de drum. S-ar putea ca zona sa fie pe alocuri inundata.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult colegilor din Constanta. Nu am mai fost demult in Delta si abia astept sa o revad. Wink
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cateva poze din concediu.












































Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR