Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tiberiu_tdi

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cum poti sa-ti dai seama daca kilometrajul este real la o masina?
Skip ads

  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
daca e "aranjata" BINE... nu potzi Sad

daca nu, potzi sa te uitzi la starea generala (uzura) a mashinii; se spune ca la opel se duce putzin din luciul/culoarea volanului volanului in anumite locuri; te uitzi ce joc are la schimbatorul de viteze; restul... se poate schimba/repara/cosmetiza aproape orice Crying or Very sad
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca este corect , dar am inteles ca se poate vedea doar daca s-a umblat la km si nu cati km erau initial .
Se pare ca se verifica data la care s-a umblat la computer si dupa acest lucru iti poti da seama daca s-a umblatla km.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asta vara cind m-am hotarit sa-mi iau Opel initial am vorbit cu un tip care face comert cu masini si i-mi spunea ca unele vin aranjate direct de afara , acum ca stiu ca s-a umblat la ea dar nu stiu citi km reali a avut ,degeaba stiu ca a fost manarita , mai bine sa nu stiu ca sa nu fac apoplexie . Sad
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Doua lucruri:
1. Daca cumperi masina de la cineva cunoscut si cinstit direct de afara sau din ro poti sti km reali.
2. Cele mai multe Kauf-uri de afara nu manaresc Km decat la cerere. De ce? Masina e 6k euro cu 250k Km. O vreti asa, bine. Daca vreti sa o vindeti mai bine in ro, pot sa fac "buzele" masinii - spalat int cu subtante d'alea bune, spalat motor si dat cu lac pe furtune, chestii de plastic, etc. si RESETAT km... Pai, as vrea resetat km la 147K... Va costa xxx Euro pt asta...Ok...

Cam asa e situatia, dati-mi voie sa probez cu un cumnat care aduce masini la comanda... si stie cum e.

In rest, pe lumea asta totul este posibil: sa fie sau sa nu fie km reali.
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
apropo de ``MANARIT`` kilometrajul........un asa zis ``amik ``care cunoaste tainele astea mi-a zis ca daca s-a umblat la kilometraj se poate vedea la ochi accelerand masina pe loc si lasata acceleratia dintr-o data in momentul asta te uiti la turometrul si daca acul turometrului coboara fara sa aibe cea mai mica ezitare (sa se inteleaga franare ,oprire intr-un loc etc)...atunci se poate ca masina sa nu fie ARANJATA
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
1. Nu vad nici o legatura intre "aranjarea" masinii si turometru sincer.
2. Turometru e electronic si nu prea cred ca o sa aiba ezitari ca si la ceasurile mecanice.
3. Se poate totusi sa aiba ceva ezitari (eu am avut) dar pot proveni de la cureaua de accesorii (cazul meu) si asta nu demonstreaza nimic.
4. Singura varianta sigura e sa ai pe cineva la un service autorizat si sa o verifice in bazele de date internationale.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
edy2172 a scris:apropo de ``MANARIT`` kilometrajul........un asa zis ``amik ``care cunoaste tainele astea mi-a zis ca daca s-a umblat la kilometraj se poate vedea la ochi accelerand masina pe loc si lasata acceleratia dintr-o data in momentul asta te uiti la turometrul si daca acul turometrului coboara fara sa aibe cea mai mica ezitare (sa se inteleaga franare ,oprire intr-un loc etc)...atunci se poate ca masina sa nu fie ARANJATA

*
Asta doar pentru masinile destinate pietei din Cugir... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
rautaciosule...:Smile
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sorin .....am gresit cu ceva??????????
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR