Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
asta ziceam si eu...deh preturi de reprezentanta...dar vroiam sa stiu daca e vreo diferenta intre ce se face la ei si la un service de roti (sau vulcanizare)...pentru cine a facut...la mine e prima oara cand am nevoie de acest serviciu
Skip ads

  • dobrinro

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
imo2209 a scris:asta ziceam si eu...deh preturi de reprezentanta...dar vroiam sa stiu daca e vreo diferenta intre ce se face la ei si la un service de roti (sau vulcanizare)...pentru cine a facut...la mine e prima oara cand am nevoie de acest serviciu


----------------------------------------------------------------------------------
Pe Prelungirea Ghencea pe stanga cum te duci de la Tricodava spre Raul Doamnei.
E putin mai retras de la strada.
Am facut acolo anul trecut geometria. Am fost foarte multumit.
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
cum se numeste?...da-mi mai multe detalii sau un nr de tel...thks
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
am luat masina din service....sunt multumit de cum a iesit....doar ca volanul nu sta perfect drept...m-am intors la service...mi-au zis ca geometria e perfecta doar ca imi trebuie un cauciuc la fel ca cel de pe stanga....eu am Firestone 195/60/R15 iar rezerva la fel doar ca Dunlop...oare chiar asa sa fie....desi dimensiunile sunt aceleasi trebuie sa fie si exact acelasi model si marca de cauciuc ca directia sa stea perfect dreapta?...mentionez ca abaterea este fff mica....
Skip ads

  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
imo2209 a scris:am luat masina din service....sunt multumit de cum a iesit....doar ca volanul nu sta perfect drept...m-am intors la service...mi-au zis ca geometria e perfecta doar ca imi trebuie un cauciuc la fel ca cel de pe stanga....eu am Firestone 195/60/R15 iar rezerva la fel doar ca Dunlop...oare chiar asa sa fie....desi dimensiunile sunt aceleasi trebuie sa fie si exact acelasi model si marca de cauciuc ca directia sa stea perfect dreapta?...mentionez ca abaterea este fff mica....

trebuie sa aiba in prima faza aceelasi profil (tocire) si de preferat sa fie si aceeasi firma, caci numerele din doua parti ale lumii nu [rea bat unele cu celelalte, si nici materialul (cauciucul), unu e mai slab altul mai tare, si atunci masina ta sta prost
nici nu stiu cum de ti-a facut ala geometria, caci toti te anunta ca o faci degeaba... cu doua caucioace
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu speria omul, geometria se face cu aparatul pus pe janta nu pe cauciuc Very Happy
  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nonea a scris:nu speria omul, geometria se face cu aparatul pus pe janta nu pe cauciuc Very Happy

pai tocmai si cand face geometria masina sta ok, caci e masurata la nivel de janta, dar cand iese pe strada si roata se invarte, diferenta de cauciuc, greutatea unuia fata de celalalt isi spun cuvantul si volanul tre sa il ti intr-o parte ca sa compenseze aceasta diferenta
ca doar tu nu mergi pe jante
si geometria nu se face pe cauciucuri
deci iti treage volanul...
ai inteles acuma?
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
igen Very Happy
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
am pus pe fata roata din spate...am acum aceleasi cauciucuri...volanul tot stramb sta....o sa fac si echilibrarea ambelor roti...desi era facuta cand am pus cauciucurile...acum 1 an juma si daca nici atunci nu sta drept volanul...nu stiu ce sa mai cred
  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@imo nu te grabii stai sa ne vedem putin sa vorbim face4face si dupa iti mai arunci banii
@nonea no ighen no nem (i poop u)
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat.....100%...dupa o echilibrare a ambelor roti....m-am intors si am facut din nou geometria (care la Opel implica reglaj doar la unghiul de fuga, un lucru bun de altfel) ....acum volanul sta drept la fel ca inainte de accident.....
  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
bravo
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR