Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ady_d33jay

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
de cateva zile mi s-a aprins un led la bord la astra mea, si nu stiu de la ce sa fie baiu
ledu are forma de "robinet" sau "elicopter", este de culoare galbena/portocalie, este situat sub turometru intre ledul pt baterie si cel pt ulei
dar ideea e ca nu vad nicio diferenta/schimbare in functionalitatea masinii sau a motorului, merge perfect ca inainte
ce indica acel led?poate fi o problema grava?
cineva spunea ca poate fi de la sonda lambda, sau alimentarea, sau ceva injector, nush ce sa zic
iar cand am alimentat odata recent, am bagat pana la jumatatea rezervorului motorina, si culmea ca s-a stins si nu s-a mai aprins vreo 20 minute
de la ce sa fie? va rog sa ma sfatuiti si pe mine ca sa stiu ce sa fac!
mersi mult
http://i28.tinypic.com/2q2ikp4.jpg
http://i30.tinypic.com/hvtqua.jpg
masina are cca 98.350 km parcursi, anul fabr 2007, am cumpara-o de la reprezentanti, e in garantie un 1 an partile electrice + motorul si transmisia,

dar sa stiti sa mi s-a parut mie ca consuma un pic mai mult decat ar trebui
si inca ceva: in treapta I la 3500 de turatii, daca schimb in treapta II simt un fel de smucitura, ca un fel de pauza, tot de la aceeasi cauza sa fie?

am intrebat mai multi prieteni carora li s-au mai aprins acel bec/led dar mi-au spus ca nu reprezinta nici un fel de pericol sau avertizare, ba chiar la altii zice ca dupa un timp nu au mai avut probleme, si-a revenit la normal masina, nush ce sa mai zic!?!?!?!?

m-as duce sa o pun pe tester la reprezentanta dar am mare nevoie de masina tot timpul, si nu as merge daca nu e grava situatia, nush cum sa apreciez.voi ce ziceti ?

mai as putea merge o perioada de timp cu becul acela aprins, sau de fapt trebuie neaparat sa merg la service cu ea sa nu se agraveze situatia?
ce parere aveti?
multa lume zice ca poate fi din cauza ca merg cu masina neturata sau merg prea mult la relanti, zice ca ar trebuie turata din cand in cand ca face bine la motor, inc-o data va cer sfaturile, sugestiile!
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ai de citit un thread mare ºi lat despre acest fenomen întâlnit la maºina ta (poate apuci sã ne spui ºi ce maºinã conduci, cã nu mi-am dat seama din descrierile tale pânã vine un moderator pe-aici).
Dã click aici ºi vezi, poate te edifici.
bun venit pe ClubOpel.com!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR