Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
De dimineata sunt calare pe telefoane cu toti dealerii Opel din Bucuresti.

Am un amortizor praf pe spate si vreau sa le schimb pe garantie. Am facut constatarea la G&P, si de 3 saptamani ma tot amana cu piesele si n-au idee cand vin. Problema mare e ca e foarte instabila si nu pot pleca cu ea din oras, daca e drum cu denivelari tre sa corectez tot timpul directia ca fuge spatele.

Anyway, satul sa-mi zica aia de la G&P "mai incercati marti" am luat dealerii la rand si i-am intrebat care au amortizoarele poe stoc (greu tare si asta, nu raspund la telefoane, te uita pe hold etc). Am gasit la Erebus si GTT.

Aia la Erebus m-au programat in august pt constatare si mi-au zis din capul locului ca nu mi-l schimba decat pe cel defect. Cum pana mea sa schimbi numai un amortizor nu inteleg. A ramas ca discut atunci "cu baiatu' de la garantie".

Aia de la GTT m-au programat saptamana viitoare si mi-au zis ca daca sunt stricate intr-adevar o sa-mi retina caietul de service, comanda piesele si in 5-7 zile etc. Zic bai, da' am sunat si le aveti pe stoc. "aaaa... nu stiu atunci, vedem.".

Din toata experienta asta m-am simtit ca un milog care incearca sa le bage banii in buzunar cu deasila. WTF? Opel ii plateste pt manopera la garantii, e criza, service-urile sunt goale, nici acum nu sunt prompti si nu te servesc cum trebuie? Tre sa dea jumate faliment ca sa se trezeasca cealalta jumatate? Dupa ce platesti atata la revizii ca sa beneficiezi de garantie te freaca luni intregi pentru un rahat. Nu-i normal.
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ba-i normal.
In Romania este absolut normal!
Zi-mi si mie ceva care este OK in tara asta...si pe urma sa le comparam cu cele care nu merg. cred ca raportul este de 1 la 99
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am lasat-o la constatare la GTT si am gasit-o cu amortizorul schimbat, au zis ca n-au cum sa mi le schimbe pe amandoua. Am semnat si am sunat la GM Romania, acolo mi-a dat o domnita mailul cuiva care se ocupa cu garantiile pe Opel dar mi-a zis ca stie de problema cu amortizoarele si ca in general raspunsul e "daca vi se rupe un singur picior ...".

Am dat mail si astept acum un raspuns oficial.
  • bluehearth

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Sal. Apropo de sunat la GM Romania...vreau sa reclam si eu pe cei de la Kamsas Constanta si pe tipul de la casierie de la Expocar Slobozia. Ai idee unde anume pot suna sau sa scriu? Multam' anticipat.
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
General Motors Southeast Europe, România

Str. Banu Antonache, nr. 40-44, et.4, sect.1
011665 Bucuresti

Tel. +40 21 2060 700
Fax +40 21 2060 702
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR