Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • constantin.stroi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutare!

In curand voi avea un Opel Astra Classic II 1.7CDTI si am o intrebare pentru cei mai "patiti":

Si-a montat cineva boxe spate la service autorizat, daca da, cat a costat? Mie mi-au cerut 300RON cu boxele mele si m-am razgandit (e in garantie deci trebuie sa o fac la ei).
Pana la urma trebuie sa desfaca portiera pentru a le monta sau firele sunt deja trase?

O zi buna!
Coco
  • opel_astrag

  • Mesaje scrise: 568
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ese posibil sa fie deja trase firele in schimb trebuie desfacuta fata de usa pe interior. este posibil sa nu ai decupare la folia de protectie ce vine pe usa metalica (intre usa metalica si panou de usa) si daca dai gauri se va cunoaste. dar cine nu umbla nu va sti
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am montat anul trecut boxele la reprezentata (Erebus) imediat dupa ce am luat-o si am platit 250 lei cu boxele lor.
Se aud bine.
E mult 300 lei doar manopera.
  • constantin.stroi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Pai am sunat si eu la Erebus si mi-au cerut 200RON manopera!

O sa vad eu cum fac pana la urma!

Spor!
  • adytzu_slk

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pentru ce sa pierzi garantia ca ai montat niste boxe?Dute la orice service car audio ca nu pierzi nici o garantie, eu am luat masina fara sistemul audio si am montat difuzoarele fata cu 50 de ron la un service am fost cu ea la revizie si habar nu aveau ca am eu boxe montate . Pai nu fac boxele cat iti ia ei mana de lucru, oricum nici nu isi da seama ca nu ai montat boxele la ei ca nu au ce cauta sa scoata masca la fata de usa
. La mine s-au luat de alarma ca am montat la alt service si ziceau ca am pierdut garantia la partea electrica si le-am zis ca odata ce am garantie pe lucrare nu au ce sa comenteze ca am pierdut garantia, au tacut din gura nu au mai zis nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR