Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
robertt_rct a scris:
ealex a scris:cum a zis si ion cristoiu, daca nu ma insel, pt americani noi suntem toti doar niste colonii.
trist, dar cam are dreptate.


mare dreptate. suntem prea mici.....din pacate.....


Da man dar cand am plimbat prin tara niste americani basinosi ragaitori si mi-a zis unu cand am facut un popas ca e cam de kko tara asta in secunda doi a avut botu spart si urma sa il calc in picioare dar au sarit ceilalti 7 pe mine. Sa nu ma intelegeti gresit nu sunt extremist dar daca ca strain venit aici imi zici ca tara mea e de kk s-ar putea sa pleci cu picioarele inainte...... priviti cu cat sictir se uita la noi toti expatii fugiti de acasa care toata viata au pascut capre si acu au venit aici sa faca fitze si sa traga pe noi ca pe hotii de cai.
Cazul lui Teo nu e special dar a primit mai multa atentie datorita faptului ca era un nume.....

gata nu mai scriu ca m-am enervat si s-ar putea sa scriu ceva "gresit" si nu vreau.

PS dupa ce am auzit verdictul intamplarea a facut sa imi trimita aia un reminder cu emigrarea in sua "to live the american dream....." nu stiu daca va inchipuiti cam ce spume aveam...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad
Skip ads

  • robertt_rct

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: 4426'N 2606'E
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
foca montana a scris:
PS dupa ce am auzit verdictul intamplarea a facut sa imi trimita aia un reminder cu emigrarea in sua "to live the american dream....." nu stiu daca va inchipuiti cam ce spume aveam...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad




Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
NO COMMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Thanatos a scris:si de ce e teo peter asa de special. nu e nici prima si nici ultima victima a soldatilor americani in ro. au fost pana la el 2 cazuri de genu asta in constanta....si nimeni nu mai zice nimic. or sa mai fie.

Si eu impartasesc aceeasi opinie, din pacate, am semnat petitia ramane de vazut ce va fi... Oricum, urata treaba
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
dreptatea normal e de partea lor ca ..de ...sunt americani, avem noroc ca vor sa foloseasca aeroportul din CT Kogalniceanu ca baza NATO , k altfel...cred ca pana la urma spuneau ca nu a fost ala la volan, k a fost curva cu care traia...mie imi spui de americani!!
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Sunt curios daca in ambele cazuri(teo si pauneasca) ar fi fost doi oameni oarecare, daca s-ar mai fi facut atata tam-tam. Question ...daca ar fi dupa mine, i-as rupe gatu' lu' pauneasca. Evil or Very Mad
Parca suntem o natiune blestemata Sad ...coruptie pana peste cap...fac si eu ca foca, nu mai zic nimic ca m-am enervat rau si p'orma ma trezesc cu secu la usa... si cate mai aud si de la nevasta-mea(avocat) Exclamation mama mama Exclamation
  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu o singura chestie as vrea de la Basescu/M.A.I.:
sa plece jandarmii de la ambasada americana juma de ora

ps: daca ar da si niste motorina, carpe si sticle moca ar fi super
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
.....


Ultima modificare facuta de Sezran la Mie 12 Dec, 2007 11:24 pm
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu banuiam aceasta revarsare de mesaje. Nici nu doreram.
Tot ce am vrut a fost sa supun atentiei voastre existenta petitiei, in speranta ca mai sunt alti useri interesati de problema.
Oricum, se pare ca exista oarecare interes in aceasta problema. Respect opinia fiecaruia, chiar daca difera de a mea.
Skip ads

  • ro_mihai

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Balanta care inclina doar in favoarea celor.....puternici ....mai este
oare BALANTA? (justitie)
in rest de acord : cu toti membri OPEL club
!!!!
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Hmm cred ca .. si aici e doar parerea mea .
Acel om o sa dea socoteala in fata lui Dumnezeu!
Cum de altfel toti o sa dam ..
Cat despre americani ... cunosc oameni foarte abilitati sa spuna ca sunt niste jigodii. Nu fiecare, ca om in parte ci ca mentalitate.
Ups se rupe blocul ... Shocked
Faptul ca te crezi cea mai mare si mai tare putere in lume nu iti da dreptul sa iei viata nimanui ci doar sa te aperi( vezi cazul 11 sept- unde oricum e ceva putred...). La urma urmei nu putem face nimik. Si oricum o sa spuneti ca e vb. de lasitate .. nu e adevarat. Pentru singurul fapt ca fiecare roman fierbe in sinea lui auzind cazul Teo Peter, eu cred ca e de ajuns, si inseamna ceva. Cat despre americani ... e doar ceva "uman" .. si anume setea de putere si de suprematie a fiecarui om. De fapt la baza e doar un simplu instinct de a deveni capul turmei. The Alpha male! Instinct dus pana la extrem. Cine nu ar vrea sa fie mai tari ca americanii ...??? Numai ca e grav ca nu au frica de Dumnezeu! Oricum ce s-a facut pana acum e bine facut pentru a ne apara de acest feroce "american", e bine sa se faca auzit acest caz, pentru a nu crede americanii ca pot veni maine si omora cati romani au ei chef si oricum nu or sa li se intample nimik - lucru de care mi-e tare frica (orisicum suntem mult prea mici si neinsemnati sa se ajunga la asa ceva- mai simplu nu sunt interese atat de puternice). Si dicutia ar putea continua la nesfarsit...
Odihneasca-se in pace Teo Peter!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Chestia e mult mai complexa si mai nuantata, dupa parerea mea...
- in primul rand, polititicienii rromani iar au luat-o sus pe de gratis semnand acte care, de fapt, stirbesc suveranitatea nationala, asta e mentalititea mioritika, aia cu capul plecat sa nu il taie nici macar sabiile de care nimanui nu ai e frica...
- in al doilea rand autoritatile militare americane ar avea tot interesul sa adopte o atitudine de maxima transpsrenta in aceste cazuri sensibile, mai ales ca este vorna de un caz apolitic, de drept comun... Adoptand o atitudine ca cea pe care au avut-o, dovedesc inca odata cat isi respecta aliatii... Printre altele, ei nu respecta NICI un aliat, poate cu exceptia Israelului, de aia au si asa de putini, in afara de fripturisti...
- Nu in ultimul rand, asi dori sa precizez ca nici nu va dati seama cat de simpatici pot fi americanii "normali", spre deosebire de mentalitatea putreda in care se balacesc, este intr-un fel, un fel de deturnare pe alt plan a spiritului de solidaritate, exact asa ca si cum mergeai in RO mai de mult sa ceri un pic de zahar imprumut si primeai, desi celalalt nu avea nici el in exces...
- De fapt, tipa aia cu balanta care reprezinta justitia e legata la ochi... CE MAI VRETI Rolling Eyes
  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
nu vreau sa intelegeti ca sunt de acord cu decizia judecatorilor americani, impotriva sunt scarbit de ea
problema este alta: ganditi-va fiecare daca erati judecator si un soldat roman, bine pregatit, in care s-au investit multi bani, omora pe unu prin somalia sau o tara asemanatoare cand era in misiune acolo l-ati fi inchis si distrus cariera militara?! sincer eu nu
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sa fim seriosi, intr-un soldat de rand nu se baga chiar asa de multi bani...
In schimb cam ai dreptate... Comportamentul lor din Somalia=Cel din RO De fapt, pentru ei, toata planeta este o Somalie, US excepted...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
.....


Ultima modificare facuta de Sezran la Mie 12 Dec, 2007 11:23 pm
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
.....


Ultima modificare facuta de Sezran la Mie 12 Dec, 2007 11:23 pm
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Din nefericire, istoria se repeta. Nu am invatat nimic din moartea lui Teo Peter (si ca el sunt multi altii cazuti in fata comportamentului de colonisti al americanilor) si nu vom invata nici acum.
Nu am urmarit emisiunile de stiri de astazi dar sunt aproape convins ca un picior rupt si 2 masini distruse nu vor determina o reactie din partea autoritatilor romane iar pana va pune presa destula presinue pe clasa politica, americanul vinovat va fi acasa.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Thanatos a scris:si de ce e teo peter asa de special. nu e nici prima si nici ultima victima a soldatilor americani in ro. au fost pana la el 2 cazuri de genu asta in constanta....si nimeni nu mai zice nimic. or sa mai fie.


S-a mai intamplat una. Nu cunosc amanunte, am auzit doar comentarii ale lui Buzdugan si Morar despre o femeie cu un Tico lovita de un angajat al amb. americane
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ei acuma, e vorba de vreun bucatar sau vreun translator beat sau neatent, nu ASTA trebuie reprosat americanilor in primul rand... Rolling Eyes Au ei ALTE pacate cu mult mai mari si globale... Rolling Eyes
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Orice comportament dictatorial incepe cu incalcarea drepturilor minore. Daca vom lasa lucrurile mai putin importante sa treaca pe langa noi, vom constata la un moment dat ca vom fi depasiti de situatie.
In ultimii ani am avut cativa concetateni omorati de soldati americani si nu am facut nimic. Am dat posibilitata americanilor sa-si faca tabere militare pe teritoriul tarii noastre. Implicit va urma punerea la dispozitia lor a spatiului aerian si gata razboiul deasupra tarii noastre. Urmatorul pas care va fi?
Luand atitudine impotriva comportamentului americanilor, avem sansa sa diminua riscul de a fi tarati in mocirla numita "lupta impotriva terorismului" in care se scalda ei.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
firfirel!
Aici esti la Discutii generale, subiect Teo Peter
Ai incercat la sectiunea Astra? Vei gasi si subiecte despre documentatii, unde poti cere ajutor
Ai citit regulament?

mesajul lui firfirel a fost sters, conform regulamentului. jE
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR