Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • deleted-21201

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
recomand k&n chiar daca e mai scump
la mine se cunoaste
masina e putin mai nervoasa , demaraj mai puternic
  • Vergi1may

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ia ziceti-mi si mie se merita sa pun pe filtru de aer sport pe un vectra de 1.6 benzina
si daca e sa schimb evacuarea trebuie sa o schimb pe toata cap-coada sau numai capu ala care se vede?
  • Costin Marculescu

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1997 16/16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu mi-am pus un filtru DECTANE care cica e "nemtesc din germania" mie mi se pare ca trage un pic mai bine in viteza 1 si 2 .
Eu am motor de 1,6 16v se aude frumos zice lumea pe strada ca e v8 .
Eu am si evacuarea schimbata cap coada catalizator sport(din ce ma mintit fostul proprietar) toba mica,toba mare astea se vad cu ochiul liber!
  • ^Gonjo^

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu am citit tot ce sa scris scuze ... dar nu prea am rabdare uneori ... Treaba cu filtrul sport sincer este ciudata. Eu am facut cu prietenii mai multe teste si in anumite cazuri ajuta, in anumite cazuri pierzi, zgomotul nu aduce castig de putere (pe distante mari, este obositor)! Inca nu am ajuns la un rezultat 100% pozitiv, sa imi cumpar un filtru sport de 1500 ron pentru masina mea, poate in viitor cine stie o sa imi schimb ideea.
Pe cielo tragea mai bin cu cel Stock Nou! decat cu K&N, special pt el, iar lu anumite modele de masini au stricat debitmetrul, chiar dak e "plug and play" ca si principiu de instalare, trebe facut un traseu sa nu traga aer cald de la motor, pt ca asta scade puterea nu o creste, ferit de umezeala si de praf, si trebe unul de firma, nu recomand filtre ieftine. Daca va luati, macar luati ceva testat. Cel Yed sau alte firme ieftine din vitaj si eu stiu ce magazine, dau doar sunet, am testat pe cielo si un Yed si imi scadea puterea, dar si consumul. Deci nu stiu nici eu sincer ce sa va sfatuiesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR