Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salutare! am cautat pe forum insa nu am gasit nimic asa ca am zis sa intreb aici. mi s a intamplat o chestie ciudata azi. am plecat cu masina, am dat drumul la radio, am marit volumul putin, toate bune si frumoase. dupa ce am mers putin am avut parte de o surpriza, nu mai puteam sa dau mai tare volumul la radio/cd. merge doar pana la un anumit nivel (foarte mic). se poate sa fie o setare simpla din bc sau altceva insa eu nu o stiu. problema e ca pot sa micsorez volumul insa nu pot sa l cresc, nici din consola nici din comenzile de pe volan. toate celelalte comenzi merg fara probleme. cand am ajuns acasa am incercat sa vad daca reusesc vreo ceva insa mi am prins urechile asa ca nu m am mai bagat.
asa ca daca ma puteti ajuta cu vreun sfat il astept cu nerabdare. multumesc mult!

p.s. masina e vectra c! cea din garaj.
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal
uite o problema asemanatoare a avut un prieten pe un astra g parca de prin 2006 in fine a dat si el cica putin mai tare da caraiau boxele de numa numa mai ca nu plangeau si deodata liniste aproape liniste cum spui u doar incet se auzea dar la el in schimb nici mai tare nici mai incet nu se putea da dar a luat contactu si dupa 15 min si revenit are ceva senzor sa nu strici boxele si toata instalatia de sunet asa ca aia poate fi in caz ca nu merge nu isi revine meri la service sa o puna pe tester si sa ii reseteze ceva coduri, teas mai invata cum fac eu la a mea dar a mea fiind din 96 nui asa dotata si performance ca a ta la mine cand se blocheaza ceva iau + de pe bat vreo 5 min si cand il pun napoi e totu ca nou dar la u sar putea sa nu mearga asa ushor
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Incearca Volum CD30MP3
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am patit si eu o data l-am oprit vreo 10 sec i-am dat drumu si totul a revenit la normal.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am inteles. mersi supervizor, mersi baieti. bine ca nu e ceva mai grav. ma speriasem putin Smile .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR