Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • stefan.marius41

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

Mi a aparut service afl lamp si nu mai functioneaza becul care se aprinde la viraj pe partea stanga. Intrebarea este daca trebuie sa schimb becul sau este vreun senzor defect. Eroarea imi apare atunci cand virez la stanga.

Multumesc
  • deleted-93781

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
De cand a venit frigul si se mai aburesc geamurile, tot da rateuri sistemul de iluminare.
Ba se activeaza, ba se deactiveaza "Automatic High Beam On", uneori in decursul a cateva secunde. Deci nu faza lunga, ci sistemul care controleaza automat faza lunga.
Ca si exemplu: merg normal noaptea pe un drum neiluminat, iar sistemul "Automatic High Beam" trece pe off. Apoi iar se activeaza, iar se deactiveaza. Repet, nu faza lunga, ci sistemul ce controleaza automat faza lunga. Implicit nici faza lunga nu se activeaza, decat de la maneta. Culmea e ca atunci cand intru intr-un tunel, se activeaza imediat.
Cred ca senzorul are probleme, dar nu am nicio eroare.
Parbrizul nu e murdar, insa am observat ca uneori, pe interiorul parbrizului, in dreptul camerei, se abureste(cred, se formeaza ca o dara pe parbriz, pe interior, banuiesc ca e caldura emanata de senzor/camera in contact cu parbrizul)
As vrea sa merg in service, dar nu prea vad cum pot recrea conditiile, pentru ca uneori face figuri, alteori nu face. Plus ca service-ul e inchis noaptea Very Happy
As putea sa-i fac vreun test, sa verific daca functioneaza corect sau ba?
  • deleted-93781

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Si uneori imi spune si "Unable to detect traffic signs due to weather" cu toate ca afara e doar noapte, si nu sunt precipitatii, nici ceata.
  • BulgaruC

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2013 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2013

  • Mesaj Privat
stefan.marius41 a scris:Salut,

Mi a aparut service afl lamp si nu mai functioneaza becul care se aprinde la viraj pe partea stanga. Intrebarea este daca trebuie sa schimb becul sau este vreun senzor defect. Eroarea imi apare atunci cand virez la stanga.

Multumesc


Trebuie doar schimbat becul si problema dispare. Cel putin la mine atat a fost
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR