Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Dupa doar 3000 km am observat si primele semne ale trecerii timpului. O pietricica pe capota = vopsea sarita (cam un mm diametru). O alta pietricica ceva mai mare banuiesc, si in parbriz de data asta = pocnitura (diametru de ~1,5cm). Cu siguranta mai sunt si altele care nu le-am observat (nici nu prea mi-am dorit; nu vreau sa devit un obsedat din asta)... Intrebarea mea este daca exista ceva tratament pt parbriz pt a nu evolua pocnitura intr-o crapatura?
In rest pot sa zic ca sunt multumit de cum se comporta.
Skip ads

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
da exista...
daca nu mergi la un atelier specializat sa ti-l astupe (ramanand doar un punct) o sa iti plece de acolo prin cel putin 2 crapaturi... !

pe mine m-a costat 50 lei toata treaba !
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspuns!
Stii cumva daca pt asa ceva trebuie sa ma duc strict la service autorizat Opel pt a nu pierde garantia? Banuiesc ca e mai scump decat in rest...
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
la chestia asta chiar nu stiu... vezi intai la ei cat costa... si poti sa ii intrebi daca pierzi garantia dupa ce repari parbrizu...

PS: cum e romanu, precis iti va zice sa iti faci la ei Evil or Very Mad
Skip ads

  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am sunat la reprezentanta si nu fac astfel de reparatii... Zicea ca pot sa fac linistit daca vreau ca nu afecteaza garantia. Problema este acum sa gasesc un service in Cluj care sa ma ajute Smile Domnu de la Opel zicea ca este ceva service pe str Dragalina care ar face. Daca mai stie cineva vre-unul prin Cluj...
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
foarte interesat si eu de problema...am inteles ca ar fi un centru dinacesta pe stada cu tribunalul...incerc sa aflu maine ceva mai mult...daca sti ceva..da un semn!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
faceti cat mai repede posibil...

din 2 motive...
1. daca crapatura se grabeste sa isi faca traiectorie, atunci, "mesterul" nu numai ca v-a trebui sa umple pocnitura, dar sa si opreasca linia... aici in TM, imi ofera garantie pe umplutura punctului inflorit... dar pentru o crapatura, nu ofera garantie, dar iti garanteaza ca nu iti pleaca in max 1-2 ani... (aici iti da dreptul de a strange bani la pusculita pentru alt parbriz)
2. punctul inflorit se poate umple cu praf, atunci cand il va umple mesterul cu pasta (sau cu ce lucreaza), pe langa punctul de lucru, se va vedea si urme de praf !

deci, ce pot sa spun... bafta sa gasiti pe cineva care face treaba buna !


PS: cel pe care l-am gasit eu, lucreaza in domeniu de 7 ani... Shocked
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumim de sfaturi.
Am gasit asa pt Cluj: http://www.bizoo.ro/firma/Masterfol
Costa 40RON pt o simpla ciobitura si dureaza aproximativ o ora. Cred ca o sa ma duc candva saptamana aceasta. O sa revin dupa, sa va zic cum a iesit Smile
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am fost ieri la atelierul specificat mai sus si am rezolvat. A ramas un punctulet. Sper sa nu mai crape.
Stopeaza si crapaturile deja incepute daca e cazul. Tot aici se mai pot pune folii pe geamuri si folii de protectie pe faruri/proiectoare/zone din caroserie etc. De exemplu pt meriva folia pe faruri ar ajunge la 160 ron. Nu mi s-a parut exagerat.
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Este exagerat. Nu ar trebui sa coste mai mult de 50-60 de lei. Vorbesc in cunostinta de cauza.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR