Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Offtopic: @Fireman in caz ca nu ai observat NU suntem pe un forum de limba si literatura romana. Fiecare scrie cum poate si cum stie, nu toti ne-am nascut doctori docenti in limba romana. Twisted Evil

Ontopic: Vizavi de presiunea in roti eu cred ca daca masina e echipata corespunzator (cauciucuri pentru anotimpul respectiv) nu se simte vreo diferenta notabila daca ai presiunea cu + sau - 0.2 atm fata de cea "normala". Eu am mers si cu 1.8atm si cu 2,2 atm si nu am simtit nimic diferit. Smile
  • FIREMAN

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003 z 10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
De acord ...dar sa nu vorbim de stiinta ... daca avem probleme d-astea...grave zic eu .Stam in banca noastra. Asta fiind o parere personala!
Oricum exista posibilitatea sa-si corecteze greseala asta care apare cam in toate mesajele lui. Dar daca nu va deranjeaza... ma rog.!
Privitor la +-0.2 .tu n-ai simtit Laughing dar masina ta cu siguranta!
Ca sa stii pe unde pui iiiiiii-uri nu trebuie sa fii doctor docent...sau poate ...da!!!????
Idea o confirmare la ceea ca am sustinut am avut-o astazi cind la o diferenta de temperatura de 15 c masina topaie desi cind a fost frig era ok =>presiune refacuta.
  • jooe
  • *
  • 15 mesaje
  • din 03 Mai 2006
  • Astra 1998 x16xel
  • caras-severin
  • jooe

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: caras-severin
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu am un manual ptr depanare astra si acolo la roti de 175/65/14 scrie ca pe fata sa fie 2atm, si pe spate 1,9 si pot sa iti spun ca eu am experimentat pe mine si la aceasta presiune nu numaqi ca te cam zdruncina dar se duc si telescoapele mai des pe spate ca e mai usoara,dar poate ca ti-au mai raspuns la aceasta intrebare si eu bat cimpii caci nu am timp sa citesc toate mes SALUT
  • mironbad

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pt opel astra G caravan presiunea corecta este urmatoare 2,3 fata si 2,1 spate daca masina este incarcata cu maxim 3 persoane + bagaje, iar 2,5 fata si 3,4 spate Shocked 5 persoane plus f multe bagaje (datele luate din manualul de utilizare si de pe capacul de la rezervor:.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR