Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Te face sa te gandesti un pic!Cu ce sunt ei mai prejos ca noi?

Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sincer, un mare bravo, intotdeana cei care au plecat de jos au uitat de unde au plecat si nu fac nimic pentru binele altora.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Dap...cutremuratoare unele imagini din clip! In afara de faptul ca sunt cateva imagini unde natura a lovit nemilos, pentru asta nefiind vinovati, este extrem de grav ca tocmai semenii omului, lovesc fara mila si cu o cruzime de nedescris! Jandarmii lumii, cheltuie miliarde pentru inarmari, guvernele lumii de obicei sunt in opozitie clara visavis de orice om de rand si de traiul lui! Uitati-va la noi! Toti hotii din guvern/parlament, au averi ce le ajung pentru inca 20 de generatii, in schimb majoritatea populatiei se confrunta cu saracia! Multi, in special la tara nu au ce sa puna pe masa copiilor sau nepotilor! Muncesc in conditii extreme la camp si cand trag linie, nu se aleg cu nimic, poate cu vreo datorie! Hilar este faptul ca tocmai ei propulseaza aceste hiene in varful societatii! Fara nici un fel de discernamant! Datorita faptului ca omul de la oras, de multe ori un pic mai citit si cu viziune mai larga nu se prezinta la vot, taranii comunelor si satelor mioritice ale tarii, decid cine conduce Romania!
Imaginii cutremuratoate, indemnuri de suflet in acest clip, numai ca nu se va intampla nimic in sensul schimbarii!
Tarile lumii a-III-a si a-IV-a for fi mereu infometate, asiaticii se vor confrunta mereu cu natura dezlantuita si convulsiile socio-economice, europenii vor fi mereu sclavii americanilor si a rusilor si tot asa... De multe ori fiinta umana este mai usor de manipulat decat un animal salbatic!
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:Sincer, un mare bravo, intotdeana cei care au plecat de jos au uitat de unde au plecat si nu fac nimic pentru binele altora.


nu toti
de exemplu, eu intotdeauna am respect pt soferii cu 'lamaie' sau pt cei cu scoala, incerc sa ii ajut si sa ii protejez in trafic...
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
indy a scris:
supervizor a scris:Sincer, un mare bravo, intotdeana cei care au plecat de jos au uitat de unde au plecat si nu fac nimic pentru binele altora.


nu toti
de exemplu, eu intotdeauna am respect pt soferii cu 'lamaie' sau pt cei cu scoala, incerc sa ii ajut si sa ii protejez in trafic...


Nu trebuie sa ne rezumam doar la soferii cu lamai in geam ...trebuie sa ai protejezi pe toti si in acelasi timp de protejezi si pe tine.... daca e prost lasa-l sa se duca ca peste 100 de m poate doamne fereste il vezi in stalp.... eu ai las de fiecare data pe acesti soferi mai "grabiti" cu toate ca , cuvantul potrivit ar inconstient.. sofatul sau alte activitati din viata de zi cu zi sunt influentate de educatia primida de acasa de la primii pasi...
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc ExpressVectra pentru sustinere asa cum spui si tu nu trebuie sa ne rezumam doar la activitatile banale de zi cu zi devenite deja rutina vreau sa subliniez ca am cunoscut oameni care au plecat de la un nivel financiar destul de precar au ajuns la un alt nivel financiar mult mai bun si acest nivel le au afectat comportamentul uman ,asa cum se spune banii schimba omul,din punctul meu de vedere daca as fi castigatorul unei sume destul de substantiale as ramane foarte repede fara ea voi incerca sa ajut si sa donez in stanga si in dreapta si abia la urma ma gandesc la binele meu nu zic ca nu ma gandesc ,dar este ultimul pe lista ,normal ca aceste lucruri pentru uni vor starnii controverse si vor spune ' hmm nu cred ' dar numai asa se ajunge la un trai mai bun oferind mereu ajutor ,oare de ce lumea saraca este intotdeauna mult mai saritoare sa ajute decat cei bogati ,pentru ca stiu ce inseamna sa nu ai acel ceva si cunosc sentimentul acela de gol cei care au caracter nu se vor schimba vor ramane la fel si nu vor uita niciodata acel sentiment, tocmai de aceea ei sunt primi care sar in ajutorul altora neconditionati de 'dar eu ce castig din asta ?' fie material sau sentimental.
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Te marcheaza psihic imaginile.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu exista bine fara rau, la fel cum nu exista lumina fara intuneric.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Este multa dreptate in video de mai sus
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sa ne mai reamintinm ce suntem, cine suntem......
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
,,suntem o mana de pamant uscat in fundul unui mormant''-parintele arhimandrit Cleopa Ilie
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR