Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
salut. descid aceasta discutie deoarece nu am gasit raspuns la intrebarea mea. ieri am desfacut circuitul de turbo sa il verific ca atunci cand ajung la 120 de km/h imi apare marorul cu prob la motor , implicit eroarea 1125. si am verificat tubo, care arata impecabil, atunci mia venit ideea sa ii dau presiunea mai mare si am mai infiletat la valva acea care actioneaza clapeta care deschide turbina sa zic 2 mm . acu are viatza in ea mi mare fata de cum avea inainte.

intrebarea mea e o fortez ?. e bn pt turbina? sau ma apuc sa o dau la loc?
mentionez ca eroarea imi apare si acuma suspectez electorvalva de lana calc de injectie ca e ultima care nu a mai ramas neschimbata
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pana nu schimbi componenta defecta si nu elimini eroarea nu treci la nimic altceva reglaje ,etc pentru ca ai sansa sa o dereglezi si mai rau decat era inainte,toate cele bune.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ai mare grija, cred ca se vor topi palele si axul turbinei de la atata overspeed
Urgent du-te la un service si fa reglajul inapoi dar calumea nu la ochi
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Intamplarea face ca in urma cu cateva zile sa intalnesc un domn care are o firma de reparat turbosuflante ,iar la o discutie in ceea ce priveste umblatul la tot ceea ce insemna turbosuflanta mi-a spus ca nu se umbla la nici un fel de reglaj al acesteia fara a avea stand dedicat altfel se risca defectarea iremediabila . Faptul ca ai avut eroarea P1125 poate insemna ca senzorul de presiune al turbosuflantei ce se afla pe galeria de admisie sa fie infundat cu o pasta facuta din ulei si funingine asa ca ai 2 variante , ori cureti acest senzor prin desfacerea lui ( asta daca te pricepi ) ori il schimbi si ca un sfat personal , curata galeria de admisie si cat se poate admisia de pe chiuloasa .
  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ok. maine o sa remediez problema. dar sincer nu stiu ce sa mai fac sa nu mai imi apara eroarea 1125
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR