Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marafetu_80

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si clisma cu Rammstein. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris:Personal mi-as dori ca macar juma`din politieni sa procedeze asa cand au de-a face cu babuini de genul acesta...Sa nu impuste prea multi..Maxim 5-6 pe zi.Poate se mai raresc din ei,sau macar se mai restrang.
Puteti sa va scandalizati cat vreti..


sa traiesti jupane.... te votez no.1 Smile
totusi ar tbv schimbat uzul de arma deoarece prea isi fac de cap babuinii astia
sa vad ca ii aparati dupa ce va iau copii cu japca sa va violeaza sotiile, fapte despre care auzim zi de zi
  • marafetu_80

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
26mad a scris:
SUPERDRAGOS a scris:Personal mi-as dori ca macar juma`din politieni sa procedeze asa cand au de-a face cu babuini de genul acesta...Sa nu impuste prea multi..Maxim 5-6 pe zi.Poate se mai raresc din ei,sau macar se mai restrang.
Puteti sa va scandalizati cat vreti..


sa traiesti jupane.... te votez no.1 Smile
totusi ar tbv schimbat uzul de arma deoarece prea isi fac de cap babuinii astia
sa vad ca ii aparati dupa ce va iau copii cu japca sa va violeaza sotiile, fapte despre care auzim zi de zi

Pana la 1 ian. 2008, te duceai doar cu o copie dupa buletin , cu buletinul , completai o cerere iar politia iti dadea autorizatie de cuparare a unui pistol pe gaze sau bila de cauciuc fara a verifica daca ai cazier , fara nici un fel de chestie, cu alte cuvinte credit doar cu buletinul.
Intrebarea mea este cati babuini si-au cumparat pistoale atunci?
Si sa nu uitam de fratii nostri de peste PRUT care iti pot furniza orice tip de arma la preturi foarte accesiibile fara acte evident dar ....
  • Barboo

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Prietene Marafet

Iti trebuia si permis de conducere ca sa vada daca ai test psihologic
Skip ads

  • marafetu_80

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sigur iti spun ca astea erau toate actele cerute pt ca mi-am facut si eu permis in perioada aceea.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Datorita conditiilor meteorologice nu am putut inregistra "fauna "de pe strada mea dar promit ca o voi face cat mai curand. Insa desi m-am bucurat ca a plouat si am putut sa dor si eu fara manele am avut marea surpriza ca la 06:00 AM sa ma trezeasca o scarba imputita de cocalar cu un Audi alb care s-a gandit el sa dea muzica la maxim la ora aia. Primu gand a fost "ghiveci in geam" dar era parcat langa o alta masina si distanta era destul de mare (ala saracu nu avea nici o vina daca ghiveciul meu ateriza pe capota lui) asa ca am plecat spre frigider dupa oua si rosii, din pacate pana am ajuns eu acolo (eram buimac de somn si pana am facut rost de toate necesare) labagiu a plecat cu scart de roti de a trezit tot cartieru. Acum spuneti voi cum pana mea sa ma rezisti la asa ceva, eu cred ca il inteleg cel mai bine pe politistu ala, imi vine sa imi iau un arc si sageti ca sa le dau ca in Rambo la picor ca ii ologesc si dupa aia la cap ca sa ii termini. Nu se mai pote in halu asta , de azi inainte o sa imi pun pe balcon munitie sa le rup masinile.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In prima faza tinteste cu ghiveciu linga masina : de avertisment. De ce mai multe ori merge.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
E periculos, straduta e foarte stramta si pot lovi alte masini, dar merita incercat pana la urma, recunosc ca la asta nu m-am gandit aveam doar un instinct criminal in mine la ora aia (e ora la care e cel mai bun somn la mine Evil or Very Mad ). Mersi de pont
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:In prima faza tinteste cu ghiveciu linga masina : de avertisment. De ce mai multe ori merge.

Nu neaparat de avertisment....dar poate pana ajunge jos ghiveciu iese cocalaru din masina si ii pica in testoaga! Laughing
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pana jos face cam 5 secunde. Si oricum nu tinteste fix in fata masinii si evident intr-o zona libera cat sa-l faca sa se gandeasca ca ... ar fi mai bine sa inchida muzica aia infecta sau sa isi ia niste tobe de esapament mai silentioase.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Adevarul baieti ca nu stiu de ce ne agitam noi asa de mult atat in privinta cocalarilor, cat si in privinta domnilor polististi ce le da zelul pe afara....suntem in Romania si sanse de a fi si noi ca orice tara normala sunt sub zero...
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate Romania tinde si chiar va deveni in scurt timp tara cocalarilor...Romani care in trecut erau cat de cat decenti, acum au "imprumutat" aere cocalaresti...ca sa fie in trend!
Am doi vecini...ambii jandarmi, ambii fosti prieteni...unul din ei vine intodeauna cu muzica la maxim in masina, altul la limbricul de Peugeot, masina de femeie deh....si-a pus "trompeta" sport la evacuare! Si ambii nu tin cont de ore tarzii, matinale si toate cele... Unuia dintre ei i-am reprosat ca venind in mare viteza cu Seatul si parcarea avand griblura, cauciucurile arunca pietre si mi-a ciobit vopseaua de pe masina! Raspunsul lui a fost....Da coane, dar masina asta ate 101 cai putere... Shocked La care eu i-am replicat...NU coane...are doar o suta si un mare magar la volan! Deci ce este de retinut! Oameni in unifoarma statului, pusi acolo sa apere linistea si integritatea celor multi, au devenit cocalari sadea! Ce pretentie sa mai avem la "civilul" tuciuriu, mancator de seminte cu ceafa de bou! Niciodata nu i-am putut suferi pe astia nascuti cu veioza stinsa, ce se confunda cu noaptea! De fiecare data cand aud/vad in media ca se incaiera intre ei si se omoara, ma cuprinde un sentiment de fericire! Smile Spuneam doar ca in cazul acesta, al celui impuscat, nu s-a actionat deloc legal, precedentul fiind oarecum creat! Il inteleg si pe politist, inteleg natura psihica umana, deasemeni "ratacirea" de moment, dar preferam sa nu fie un om al legii! Preferam ca in locul lui sa fie un alt cocalar cefos care sa-si regleze conturile cu asta! Si asa scapam de 2 spargatori de seminte! Smile
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Corect !
Ati vazut ieri la stiri : din cei 39 de politisti acuzati din Constanta NICI UNUL NU E VINOVAT !
Inseamna ca cei ce ai facut arestarile , care au dat mandatele, care iau filat etc sunt niste idioati, retardati etc .
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Corect !
Ati vazut ieri la stiri : din cei 39 de politisti acuzati din Constanta NICI UNUL NU E VINOVAT !
Inseamna ca cei ce ai facut arestarile , care au dat mandatele, care iau filat etc sunt niste idioati, retardati etc .

In cazul asta, ca si in celelalte dovedite in toata tara, probabil ca procurorii erau drogati si aveau grave tulburari psihice pe tot parcursul derularii actiunii! Si uite asa, judecatorii cretini din Romania, "uitand" ca impreuna cu familiile lor sunt la un momentdat si participanti la trafic, putandu-se "intalni" pentru ultima data in viata cu Gheorge sofer de basculanta si permis cumparat, ii scoate afara din puscarie, daclarandu-i nevinovati! Ieri am fost oprit la un control de rutina intr-o comuna...si prezentandu-i omului permisul, dealtfel full, i-am precizat verbal ca nu este pe spaga! Nu ezit niciodata sa-i tachinez...de cate ori am ocazia! Evil or Very Mad
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mah!cand citesc aceste randuri scrise de voi p-aci ,imi creste sufletu'-n mine de mandrie mah!
deja sunt 3 threaduri de cateva pagini la subect!
de vorbit ,scriem frumos....da' atidudinea unde este!?
hai ma, sa-i marginalizam,ce daca sunt tot bipezi ca noi....!genetica lor gresita! Twisted Evil
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Foarte buna ideea !
Cum ?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eugen Ripanu a scris:Pasionant subiectul si tratat deosebit de pasional de ambele parti.
Imi permit un paralelism intre doua state:Romania si SUA.
1856- sunt dezrobiti tiganii in Moldova si Tara Romaneasca (prin lege, aplicarea ei durand 25 de ani).
1865 - eate abolita scavia in SUA.
Ambele masuri se refera la conationali identificati prin culoarea pielii.
Ambele state nu le-au oferit nimic inafara de libertate.
Liberi fiind, fara niciun mijloc de subzistenta, fara locuinta, o parte din ei au devenit infractori.Statisticile precizeaza ca la sfarsitul secolului 18,negrii reprezentau in SUA 78% din numarul infractorilor, in conditiile in care populatia neagra era in procent de 32%.Pentru Romania nu detin date statistice.
O parte a lor, dupa multi ani, s-a integrat in societate.Dupa capacitatile, posibilitatile si, foarte important, dupa bruma de educatie si civilizatie pe care au putut sa le capteze cu trecerea timpului.
1961(dupa 100 de ani)-Presedintele J.F.Kenedy elimina segregatia rasiala si obliga invatamantul sa devina mixt, in sensul admiterii in scoli a copiilor negri.Foarte greu.Paziti de politie, amenintati de KKK.Ulterior, situatia s-a calmat.Avand acces la instruire si la educatie, parerea albilor despre negri s-a modificat radical:dupa 47 de ani, in 2008, este ales un presedinte american de culoare, primul presedinte american de culoare
1965-Ceausescu emite celebrul si mult hulitul "Decret" care interzicea avorturile.Decretul a fost emis dupa ce i s-a spus ca, statistic, in anul 2020,din cauza exploziei demografice rrome, romanii vor deveni minoritari.Paralel cu asta, s-a introdus "pentru toti copiii" obligativitatea instruirii prin invatamint timp de 8 ani mai intai, ulterior de 10 ani.
Decretul precizat a fost abolit cu entuziasm revolutionar acum 20 de ani. Obligativitatea frecventarii unei forme de invatamant de catre "toti copiii"s-a transformat in programul "laptele si cornul".
Tinand cont de modul diferit in care cele doua state au abordat o problema atat de grava pentru ele, se poate prognoza o situatie similara si in Romania, si daca da, cu ce perspectiva de timp?



Noi am avut primul presedinte de culoare in 1990, i-am luat Evil or Very Mad Si-a terminat cele "doua" mandate prin 2004.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Apropo de politisti...de comunitarii nostrii din Ploiesti ce parere aveti? Ca si ei sunt intr-un fel tot..politisti!
Nu stiam de ce ii vad zambind pe strada ca tembelii...acum m-am edificat! Spor salarial de zambet ...doar 15%!
Sursa aici:
Zambiti va rog...Sad


Ultima modificare facuta de D_M_G la Vin 07 Aug, 2009 1:36 pm
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
Iscander_88 a scris:Daca cumva politistul isi chema colegii, astia veneau si isi faceau treaba, adica amenzi, arest preventiv daca era violent, si data viitoare sau la alt caz se aplicau masurile cuvenite, puteam sa fiu bucuros.

Laughing Ce gluma buna! Laughing



Copile, esti prea idealist!
Nu acuz pe nimeni, nu cunosc pe imeni decat din auzite. Dar tot nu ma pot bucura sa sa imi para bine cu unul a murit si altul probabil va face puscarie...daca justiti asi-ar fi facut treaba, poate ca acel ,,cocalar'' nu ajungea sa dea muzica tare, iar politistul nu era nevoit sa coboare la el. El atunci era o persoana fizica, nu era in timpul serviciului, problema ar fi trebuit rezolvata de organele competente. Prin alte parti (adica tari Smile ), daca asculti muzica tare , chiar si fara nici o plangere, iti sigur amenda, iar daca nu iti convine, mai un dosar penal, probabil cateva zile in arest...oare pe acolo se ajunge sa se impuste pe strada din cauza asta? Nu sunt idealist, sunt destul de realist. Daca era o tara mai civilizata, politistul nu avea de ce sa ii fie teama, iar ala nu iesea din puscarie fiind vinovat. Stiu ca nu e o tara civilizata...dar nici sa ne impuscam pe strada....
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mai eu din ce vad la stiri avem interlopi pistolari , soferi pistolari, barmani pistolari, cocalari pistolari ....acum nu inteleg de ce nu am avea si politisti pistolari ceva ca in vestul salbatic, daca faci ceva rau vine serifu si te impusca...asta e tara in care traim. Cum spuneam mai inainte prefer sa vad un politist care impusca un cocalar decat un cocalar care impusca un politist.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR