Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
As dori sa plec cateva zile la Vatra Dornei si am in plan 2 trasee :
1.Iasi -Pascani-Tg Neamt-Poiana Teiului-Vatra Donei
2.Iasi -Pascani-Falticeni-Cornu Luncii-Paltinoasa-Gura Humorului-Campulung Moldovenesc Vatra Dornei
Fiecare traseu are in jur de 250km dar as dori sa aflu de la cine a fost de curand care e starea drumurilor pana acolo.
Am aflat ca de curand s-a asfaltat portiunea de Cristesti pana la Tg Neamt dar din pacate cu piatra si nu cu , bitum
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ti-as recomanda Iasi-Falticeni-Cornu Luncii-Humor-Dorna traseul pana la Humor e impecabil de la humor la C lung sunt lucrari e mai rau in rest super bun drumul si pe partea Tg Neamt -Poiana Largului e bunicel drumul mai rau e portiune intre Pipirig si Poiana Largului pana la viaduct de acolo nu mai stiu stare drumului nu am fost pe acolo de ani multi..Daca e aceiasi distanta ti-as recomanda prima ruta
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Azi m-am intors de la Vatra Dornei , prin Gura Humorului .
Asa cum a spus si Ionut , alege varianta nr. 2 , daca ti-e mila de masina .
Pe Valea Bistritei , portiunea intre Brosteni si Cozanesti este infernala . Am inteles ca zilele astea au inceput sa plombeze craterele din sosea . nu stiu cum or sa reuseasca avand in vedere ca de ieri a plouat intr-una la Dorna .
Am mers foarte bine de la Iasi spre Dorna si retur prin Gura Humorului , la dus am facut 3 ore si jumate , iar la intors 4 ore . Mai sunt semafoare si cateva zone ceva mai rele unde se lucreaza , dar nu o sa pierzi prea mult timp .
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Plecarea va fi pe data de 17 luna asta. De tinut la masina nici nu se pune in discuie.O sa tin cont de sfaturile voastre si o sa plec pe varianta Falticeni Gura Humorului Vatra Dornei.Sper sa prind vreme buna si poate pana atunci mai termina si ei de asfaltat portiunile alea. O sa anunt dupa ce revin cum a fost pe traseu . Drumuri bune dragi colegi.
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
poiana teiului-vatra dornei e rau.foarte rau.numai denivelari si gauri.am fost de craciun ultima data.
ma bucur sa aud ca au facut campul lung-dorna.am fost acum 3 ani si mi-am blestemat zilele.
deci varianta 2 e mai buna.
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
varianta adoua,daca nu vrei sa te intorci plin de nervi.drum bun
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Maine e plecarea asa ca o sa tin cont de sfaturile voastre in legatura cu traseul. Probabil la intoarcere , o sa ma interesez la cineva de pe acolo sa vad poate au reparat si prima varianta sa vin pe acolo.Merci mult..O sa va tin la curent
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Laughing aia nu e reaparata de ani buni crezi ca cand ai sa te intorci o s-o repare Question no chance
Skip ads

  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am ajuns aseara de la Vatra Dornei. Drumul este unul de nota 9/10 . Ce m-a deranjat cel mai tare sunt pragurile lasate la turnarea covorului asfaltic intre localitatile Vama si Gura Humorului , la care daca nu franam pana la 30-40km/h(asta daca tii la rulmentii rotilor si la suspensii) simteam ca izbesc borduri de 10 cm inaltime. De asemeni in localitatea Vama se reconsolideaza niste parapeti de beton si se toarna covor asfaltic pe unele portiuni.Se sta la coada in jur de 3-4 minute pana la oprirea traficului din sens opus. In rest drumul a fost minunat.
In urma sfaturilor primite de la voi dar si de la niste persoane care au stat cu noi in pensiune si care au venit pe traseul Piatra Neamt-Poiana Teiului- Vatra Dornei nu m-am mai intors pe acel traseu cum doream.
  • Is 88 DMX

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z20ler
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2009

  • Mesaj Privat
deci....se poate merge lejer iasi vatra dornei ? sau sunt gropi in asfalt ? am jante pe 18 si talon pe 40...n`as vrea sa`mi rup cauciucul...sau sa stramb vreo janta.
plus ca nu pot sa`i tin infometati pe cei 200 de caluti Twisted Evil
as dori mai multe detalii daca poti sa`mi dai
  • Is 88 DMX

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z20ler
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2009

  • Mesaj Privat
alynutu....poti sa`mi dai si mie o adresa de mess...sa te`ntreb cate ceva de starea drumului ? ca mi`e cam mila de masina...si as vrea totusi sa plec si eu de luni vreo cateva zile la vatra
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Nu are rost sa mai intrebi ca drumul e de genul iasi-tg frumos la calitate mai putin portiunea humor-C lung unde mai sunt ceva lucrari ,semafoare si ceva denivelari dar se merge bine asa ca stai linistit ca nu strici jantele Very Happy ..in rest drum bun
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Confirm, am fost acum doua saptamani. Drumul e bun, dar e foarte probabil sa petreci mult timp intre Gura Humorului si Campulung.
  • Is 88 DMX

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z20ler
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2009

  • Mesaj Privat
in cazul asta....ma incred in voi.....nu`i problema cu semafoarele...doar plec sa ma relaxez nu in calatorie contra cronometru. stau si o ora la semafor Razz
va multumesc !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR