Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
Tata are un Vectra C si i s-a aprin martorul de placute frana, are cumparate de mai demult placutele care nu au nici un fir, am inteles bine, trebuie sa cumpar si senzorul separat? Ar fi bine sa le cumpar si pe cele de pe spate, au si acelea senzor separat?
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
la mine este un singur senzor pe stanga fata, intra undeva in placuta, cand placuta e prea subtire discul incepe sa polizeze din senzor si se intrerupe, stiind ca am placutele noi l-am scos de tot si am legat firele intre ele sa nu mai apara in bord semnul. Probabil o sa cumpar altul cand mai scad preturile bisnitarii.
  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns, tocmai m-am interesat, si un senzor de-ala este 52 ron. Problema este ca tata acum este in deplasare, are ceva daca mai ruleaza asa 700 km? Oricum a mers cu placutele astea de cand are masina, adica 110.000 km Smile.
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mai au pe ele daca tocmai i s-a aprins, nu sunt problema 700km, sa fiti atenti la schimbul pe spate, in general se distruge garnitura de cauciuc dintre etrier si pistonul care apasa placuta (trebuie invartit cilindrul, garnitura e intepenita pe el si se rupe) mai tarziu o sa intre mizerie si cu cat e iesit mai mult cu atat o sa calce mai stramb si se retrage mai greu. Un kit de garnituri originale e cam 130 lei pe etrier.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR