Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mar
  • OP
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sa va spun ce patesc...Am o bataie la roata stanga fata....dar problema este ca nu bate tot timpul...bate cam dupa 100 km parcursi,si bate destul de tare....o simt in volan.Am ridicat masina ,am miscat de roata nu se simte nici un joc,am dat jos bieleta antiruliu ,am crezut ca e ia,dar nu are nici ea joc ,capat de bara ...nimic...ce poate sa fie?si de ce nu bate tot timpul,numai dupa o portiune de drum.Sa fie ceva slabit pe la motor?...nu stiu ce poate sa fie...am tras de toate pe acolo si nu am gasit nici un joc.Astept sfaturi .Multumesc
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu am avut ceva asemanator de la arc. Era rupta o bucata din ultima bucla si batea doar in anumite cazuri. Vibratia in volan sau ce simti tu apare doar cand franezi sau si in mers?....E posibil sa fie si roata dezechilibrata...daca-ti pica elementii de echilibrare, nu ai bataia mereu, la inceput. La fel ar putea sa fie si rulmentii:)
  • mar
  • OP
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bataia asta,cand incepe sa bata,bate asa tare incat se simpte si in volan,ciudat e ca nu bate tot timpul.Roata nu bate si daca ar trebida din cauza ca e dezechilibrata ar trepida la viteza.Sar putea sa fie arcu,trebuie sa verific.Care rulmenti,de la roata sau de la telescop?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR