Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • ara_84

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salut la toata lumea, sunt nou pe aici si proaspatul posesor al unui opel vectra din 1996. l-am adus de ceva zile din anglia si acum i-am trecut volanul pe partea stanga. operatiunea am facut-o singur(nu e prima masina) si totul este ok. am vrut sa spun acest lucru pentru ca sunt multe opel-uri ai caror posesori vor sa schimbe pozitia volanului si nu sunt siguri daca se poate sau nu. va spun eu ca se poate la orice masina. astea fiind spune deocamdata..drive safe!
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ai facut un lucru extrem de greu, la care multi nu se incumeta nici macar sa gandeasca. Trecand peste aspectul de publicitate al mesajului, ne poti spune cum ai modificat sistemul de directie, pedalierul, sistemul de franare, bordul si instalatia elecrica? A existat o alta masina domatoare si ce s-a luat de la ea?
Ceva poze din timpul operatiunii?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Zi drept cati km de conductor electric ai bagat in ea si cat a durat operatia. Te'ai mai baga acuma la inca una? Rolling Eyes
  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Dar daca masina a fost facuta numai cu volan pe dreapta, se poate muta? Eu ma gandeam la un Vauxhall VXR500.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Se stie ca totul e posibil dar da-ne mai multe detalii: volumul de munca (banuiesc eu, sisific), costuri, ce anume implica operatiunea, daca merita sau nu. Cum s-au potrivit toate si ma refer in special la instalatia electrica? Pe langa bord, coloana de directie, partea electrica, faruri, ai schimbat si mecanismul stergatoarelor? Banuiesc ca nu, pentru ca ai fi avut nevoie de alte gauri (cel putin) pentru iesirea axelor stergatoarelor. RAR-ul omologheza mecanismul invers?
Marea intrebare e: merita? Un Vectra 96 "normal" se cumpara de pe mobile.de la 2000-3000 euro.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca am avut dreptate cu privire la scopul topicului. User nou anunta in primul post ca a mutat volanul unei masini de pe dreapta pe stanga. Concluzia: PUBLICITATE
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR