Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • hent

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
cu toate ca e topicul ff vechi stiu ca il mai citeste lumea,
fratilor! de unde aveti atatia bani ?!?! poate imi scapa mie ceva,
eu am fost la opel la reprz. in arad, si diagnoza 50lei , ok aci, mi-au zis camshaft sensor defect, mirific.. zic.. il aveti.. ? zice vezi la nush ce ghiseu, merg acolo, este! pai schimba-l nene, zice ca "coasta" 5mil si ceva.. wtf?! pai ce e ala ? zic.. va urez spor la munca, am plecat.. si il gasesc pe ebay cu 12 lire.. misto ha ? na. dau pe la piese auto, gasesc cu 2mil si ceva, mai caut 2-3 zile, si iaca.. hopa.. 1mil.. merge! il schimb ( la un amic ) si.. nu era ala baiul..

fratilor.. io sunt baiat sarac.. si am alergie sa imbogatesc javrele.. voua nu va e jana sa scoateti banu din buzunar fix cand vi se cere!? credeti ca daca are firma mare afara merita toti banii.. ia foloseste un pic de creier si vezi ca ramai cu banii in buzunar si poate iei ceva pt tine de ei..

inca o dat.. poate sunt cel mai sarac de pe forum,..
bafta!
------
ps later edit Smile
----
part2.
-----
dupa ce sap pe forum de o iau razna ca nu imi sta pe relanti, ca moare la cald, ca da in nas.. ca tra la la.. si aud o multime de pareri, se baga un amic mester, si cu niste scule modeste de diagnoza auto (nu ma refer la soft) opa'! era bobina de inductie !
buuun.. intreb si io .. cica e 6 mil !? wow! nu nene, nu masina toata.. doar bobina..
in fine.. o gasesc la 3 si ceva mil.. dar am un amic bun la piese auto si o iau la 2,5mil, pret care imi pare corect.

cei care au masini noi in garantie stiu ca se supara acum, dar asa la final va spun ca ma refer la cei cu SH. Smile
happy new york!
Razz
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
hent a scris:fratilor! de unde aveti atatia bani ?!?! poate imi scapa mie ceva,
ia foloseste un pic de creier si vezi ca ramai cu banii in buzunar si poate iei ceva pt tine de ei..


1. Eu personal ii fur , de acolo am
2. Creierul lipseste cu desavarsire la mine .

La multi ani si tie desteptule Laughing
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
mda si din parte mea la fel , smart ass Razz
  • VIOREL GL

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2009

  • Mesaj Privat
FRATILOR.am fost in mai 2007cu programare la GOLDEN DANUBIUS DIN GALATI sa mi se rezolve problema cu incarcarea(grup diode)le-am cerut sa-mi curate si electromotorul eventual sa schimbe periile. Am dus masina(Opel Zafira) Luni dimineata la ora 8 si masina mi-a fost data Joi dupamiaza la ora 17. Acum cateva zile din nou probleme cu incarcarea ma prezint din nou la Meseriasi din nou progamare si pt faptu k piesele sunt in garantie(releu de incarcare) am dus masina Vineri si azi Marti mi s-a spus sa vin Miercuri pt k nu a ajuns releul.Miroase a nesimtire de cum intri pe usa.Nu stiu care este targetul lor dar acum cand toata lumea alearga dupa clienti ei ii dau afara efectiv. Cand auziti de Galati face-ti un ocol mare si indreptativa catre alte ateliere.Ar trebui sa-l bombardam pe cel de la GM cu plangeri si poate asa se rezolva ceva caci cu cei de la OPC nu se rezolva mentalitatea lor
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
De-aia n-o sa mai doarma aia de la GM de problemele noastre cu dealerii.... Au bagat bani , trebuie sa-si scoata parleala acu'
  • George1507

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Si eu in 2007 am avut o problema la motor,la relanti scotea un sunet ca de tractor,varia turatia,se ambala de una singura.Am fost la renumita reprezentanta opel din Galati,si mi-au dat un verdict:pompa de injectie trebuie schimbata(nu mai stiu exact pretul dar era foarte scumpa).Stransesem bani sa o cumpar,dar am zis sa mai incerc si in alta parte.M-am dus la un service mai modest,unde lucra un prieten de-al meu,si de fapt era doar un senzor de la pompa de injectie stricat nu intreaga pompa cum spuneau "geniile" de la reprezentanta.Si m-a costat de 10 ori mai putin,si nici in pana ziua de azi nu am mai avut nici o problema.De altfel a fost singura problema a masinii,in cei aproape 200 000 km cat are in ziua de azi.Masini nemtesti dom'le!In orice caz,e service-ul cel mai evitat Gold Platinum din Galati,deci va sugerez sa NU mergeti la ei!
  • George1507

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Si trebuie sa mentionez ca eu,posesor de opel,trebuie sa ma duc la reprezentanta hyundai sa-mi fac schimb de ulei si de filtre,pentru ca cei de acolo ma trateaza cu respect,sunt seriosi si comanda de piese dureaza foarte putin,in loc sa ma duc la reprezentanta corespunzatoare marcii.Existenta noastra,dragi frati "opelisti" din Galati,e din ce in ce mai sumbra!De fapt asa e in toata tara asta frumoasa,unde se fura ca in codru,si este lipsa de seriozitate in aproape orice domeniu!
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ma uit peste tot si cand citesc si si vad ce se intampla cu reprezentantele Opel in toata tara ...deja imi vine efectiv sa Vomit.
Asa ceva...nu se mai poate.Chiar nu ii da nimeni in judecata , din cei patiti ?Unu trebuie si dupa strangem semnaturi cu Cnp si chestii din astea si la tribunal cu baietii...
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru lucrari de calitate si alt comportament al reprezentantelor va recomand sa mergeti la ei cu tricou clubopel, suporti numere clubopel, sticker clubopel si sa mentionati ca sunteti membri clubopel tra la la. Daca aveti Astra va pune-ti si un sticker astraclub

Acum citiva ani s-a facut Asociatia Club Opel Romania dar entuziasmul a murit, printre obiectivele ei era si suportul juridic pentru cazuri de acest gen.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
reprezentanta g&p bacau am vizitat-o din 2003 si pana in prezent. personal sunt multumit de preturi si calitate, problema e ca-s foarte aglomerati, daca vrei o programare abia peste o saptamana o primesti.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ceea ce spune domnul Dan este foarte interesant. S-ar putea, ca fiind organizati intr-o asociatie sau ceva, sa fim bagati in seama la reprezentante chiar daca asta inseamna sa-i promovam intr-un fel sau altul (pe forum sau sa scrie pe suportul de numar pe langa Opel si Huber, etc.). Pe mine ca posesor de Opel ma poate amana Huber-ul la nesfarsit si poate sa-mi faca niste preturi nereale pentru ca eu nu am cum sa verific si poate nici nu insemn nimic pentru o reprezentanta. Vreau sa spun ca Huber are o gramada de masini vandute si implicit reparatii in garantie, are o gramada de contracte de service cu firme din Sibiu si din tara si in conditiile acestea eu ca simplu cetatean sunt prioritatea a doua.
Eu zic ca ar fi bine sa ne organizam si sa facem un compromis cu reprezentante Opel in asa fel incat sa castigam toti din asta. Am putea chiar sa-i invitam oficial (o invitatie facuta de un administrator) la Oradea pentru coloana. Este doar un punct de vedere.
  • hoinarel

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ar fi buna o invitatie si ca sa nu mai puna pe factura GM si ei de fapt sa-ti puna pe masina orice altceva dar tu sa platesti GM-ul asa cum am patit eu la un schimb de ulei, filtru ulei si filtru motorina la reprezentanta Opel Brasov.
Nu mai calc intr-o reprezentanta Opel doar daca nu am cum altfel sa merg mai departe!
Skip ads

  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
hoinarel a scris:... sa nu mai puna pe factura GM si ei de fapt sa-ti puna pe masina orice altceva dar tu sa platesti GM-ul asa cum am patit eu la un schimb de ulei, filtru ulei si filtru motorina la reprezentanta Opel Brasov...

La care dintre ele ai patit asta ? Intreb deoarece in Brasov sunt doua iar eu am fost foarte multumit de serviciile oferite cat si de preturile practicate de Radacini.
  • hoinarel

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am fost multumit pânã când am vãzut cã filtru de motorinã si filtru de ulei nu are nimic GM pe ele. Pânã atunci eram nemultumit pentru timpul cât tre sã stau la ei pentru cã dacã asta se poate face în jumãtate de orã la ei tre sã stai 3 - cu alte cuvinte nu te lasã sã pleci pânã nu le plãtesti manoperã 200-250 lei.
Este vorba de SC Victoria Global SRL de pe Hãrmanului nr. 49 A - Brasov.
Nu stiam cã sunt 2 service-uri la Brasov.
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La aceeasi reprezentanta a patit-o si un var de-al meu.are un astra 1,7.nu mai tin bine minte dar cred ca nu se mai tura mai mult de 1200-1300. La g&p gl au zis ca clar e pompa de injectie . Au demontat pompa au trimis-o la sinaia si au spus ca-i buna si ca nu stiu ce sa-i mai faca.varmiu inebunit fara masina vreo trei saptamani a sunat la un tip in bucuresti pt o constatare am dus masina la omu pe platforma si in 4-5 ore a rezolvat-o. Era calculatorul de pe pompa. A si ca pret de la 2400e cat vroiau nesimtitii aia de la gl a dat 450e+platforma 3 mil. cu platfoma eu la-m ajutat si mi-a platit numai motorina.sa nu va mai spun cum stateau jegosii aia si se uitau la noi cum luam masina pe platforma . Ditai investitia si sa pleci cu masina pe platforma . RUSINICA.
  • stan corina

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
si eu sunt unul dintre clientii "arsi" de opel global victoria din brasov. e drept ca nu se grabesc sa-ti rezolve problemele. nu sunt convinsa ca-s extrem de competenti si de onesti. la piese stiu ca au preturi exorbitante , de exemplu o clapeta de acceleratie la ei costa peste 2100 ron si in alt magazin de piese am gasit-o cu 1300 ron . ar fi ok daca ti-ar lasa posibilitatea sa-ti iei piesa din alta parte(nu-i poti critica pentru adaosul comercial , nu-ti convine , nu cumperi) , dar ei nu monteaza piesa decat daca e cumparata de la ei. si mai stiu doua persoane care au avut probleme similare dar cu chevrolet , insa tot la ei . asa ca nu pot fi toate coincidente.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In plus, cred ca practica adausuri "speciale" pentru soferite... Wink
Eu nu m-asi lega de baiatul de mai sus, e perfect normal sa doresti sa "te rezolvi" ieftin, chiar daca ai avea suma ceruta... Rolling Eyes
Sau poate ca am devenit eu "deviant"... ultima data in Romania (acum doi ani...) am luat la casa cei 10 bani care ERAU AI MEI, pe cand pensionara din fata mea a zis "lasati doamna" la un leu...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
xxx a scris: S-ar putea, ca fiind organizati intr-o asociatie sau ceva, sa fim bagati in seama la reprezentante ...


La fel de bine pot sa fie agasati de acest lucru si sa va refuze politicos sa va serveasca, invocand tot felul de pretexte...
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
hent a scris:cu toate ca e topicul ff vechi stiu ca il mai citeste lumea,
fratilor! de unde aveti atatia bani ?!?! poate imi scapa mie ceva,
eu am fost la opel la reprz. in arad, si diagnoza 50lei , ok aci, mi-au zis camshaft sensor defect, mirific.. zic.. il aveti.. ? zice vezi la nush ce ghiseu, merg acolo, este! pai schimba-l nene, zice ca "coasta" 5mil si ceva.. wtf?! pai ce e ala ? zic.. va urez spor la munca, am plecat.. si il gasesc pe ebay cu 12 lire.. misto ha ? na. dau pe la piese auto, gasesc cu 2mil si ceva, mai caut 2-3 zile, si iaca.. hopa.. 1mil.. merge! il schimb ( la un amic ) si.. nu era ala baiul..

fratilor.. io sunt baiat sarac.. si am alergie sa imbogatesc javrele.. voua nu va e jana sa scoateti banu din buzunar fix cand vi se cere!? credeti ca daca are firma mare afara merita toti banii.. ia foloseste un pic de creier si vezi ca ramai cu banii in buzunar si poate iei ceva pt tine de ei..

inca o dat.. poate sunt cel mai sarac de pe forum,..
bafta!
------
ps later edit Smile
----
part2.
-----
dupa ce sap pe forum de o iau razna ca nu imi sta pe relanti, ca moare la cald, ca da in nas.. ca tra la la.. si aud o multime de pareri, se baga un amic mester, si cu niste scule modeste de diagnoza auto (nu ma refer la soft) opa'! era bobina de inductie !
buuun.. intreb si io .. cica e 6 mil !? wow! nu nene, nu masina toata.. doar bobina..
in fine.. o gasesc la 3 si ceva mil.. dar am un amic bun la piese auto si o iau la 2,5mil, pret care imi pare corect.

cei care au masini noi in garantie stiu ca se supara acum, dar asa la final va spun ca ma refer la cei cu SH. Smile
happy new york!
Razz

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
In 5 ani de G&P, nu mi s-au intamplat decat 3 lucruri bune la ei: mi-au curatat rezervorul si pompa de motorina la un AstraG, mi-au pus un manson la arc fata ca sa nu mai cloncane (dupa vreun an de la prima manifestare) si mi-au vandut o Vectra intoarsa la leasing la un pret bun (ca urmare interventiei unui amic chiar la patron). In rest, numai de rau: timpi mari de asteptare si de executie, diagnosticari eronate, calitate mediocra a lucrarilor, preturi mari.

Acum astept de 3 luni sa ma sune pentru un CDMP30 schimbat in garantie dar care nu mai are suport pentru JACK AUX IN. Inainte am asteptat inca vreo 2 luni pentru cel care il am acum pe masina si care nu are suport pentru JACK AUX IN.


Cat despre omul cu bani putini, eu prefer sa-mi consum energia si timpul facand bani decat prin service-uri si pe ebay, cautand un pret mai bun. Daca asta ma face mai putin inteligent, atunci asta e...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR