Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare, am o Corsa C din 2001, 1.2, pe care o voi da tatalui meu. Am buget de 4000 de euro, si ori imi iau tot o corsara de 1.2, ori urmatoarele variante:

- Fiat Stilo - imi par preturile cam mici pentru motoare de 100 si ceva de cai, si ma ingrijoreaza ca au foarte multa electronica
- Alfa Romeo 147 sau 156 - mici preturi, scumpe piesele, putere mare dar si consum pe masura, preturile iar mi se par cam mici pentru ce ofera
- Ford Focus - am vazut ca au scazut preturile, dar mi se par cam mici
- Opel Corsa C - dar vreau sa aiba in plus geamuri electrice fata de a mea de acum

De 4000 de euro ce masina pot lua, sa ma orientez spre alte modele sau sa raman Corsar ? Vreau sa fie benzinar (poate si diesel), clima neaparat si geamuri electrice fata, 2 sau 4 usi (mai degraba).

Stiu ca au scazut preturile, dar exista Ford Focus, Alfa Romeo, de 4000 de euro si sa nu fie vreo teapa ?

Voi ce spuneti ?
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Un corsa C cu clima si abs.si geamuri electrice..eventual un Tigra A
  • AdryanX

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 16DA :))
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
depinde si ce vrei de la masina , adica esti casatorit , ai copii sau o sa ai in curand ? fiindca fiatul si alfele sunt cv mai spatioase , daca nu ai astfel de prob recomadam opel ca doar suntem opelisti si vb lui livcro si un tigra nu e rau (arata misto rau )
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pt un cuplu fara copii e f buna un corsa C...dar e incomoda in afara orasului..nu a fost proiectata pt drumuri lungi.
Skip ads

  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am deja Corsa in 5 usi, ma gandeam daca sa incerc si altceva, sau sa raman tot pe Corsa. Pentru spatiu m-ar tenta o Agila, desi cam uratica, e foarte spatioasa. Putere nu vreau foarte mare, mai mult de 80 - 90 nu merg decat rar. Cred ca raman tot la motor de 1.2, pentru consumul relativ mic, impozit mic, rca mic.

Nu vreau Tigra, ca e mica si nu am loc sa-mi tin picioarele. Una din variantele ce le-am pus mai sus. M-ar tenta un Ford Focus de prin 2001, gasesc ceva de treaba la banii astia sau doar balarii ? Sau sa raman la 1.2. De Polo ce parere aveti, dar de 1.4 ca cel de 1.2 are doar 3 pistoane.

PS: Bebe doar peste vreo 4 ani.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca ai putea cauta si un Astra G ..1.4 benzina..sunt si 1.2 dar sunt puturoase.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR