Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutari opelisti.Azi dimineata mi-am gasit masina "pe burta"Mi-au furat toate cele patru roti.Asa ca atentie mare mai ales pentru cei cu jante de aliaj,ca mine dealtfel.O sa pun si 2 poze sa vedeti ce "lucrare" mi-au facut ,dar momentan nu merge sa pun poze.
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Mare gunoi a ajuns tara asta. Imi pare rau ca m-am nascut aici. Cum sa furi rotile de sub o masina ?! Shocked
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Au desfacut prezoanele si de la mijlocul masinii au ridicat-o cu o ranga ca se vede pe prag ca e indoit si au luat rotile.Au avut mare tupeu ca eu stau la etajul 1 si masina era parcata la nici 10 metri de bloc.Au lasat-o jos pe discurile de frana nici macar pe butuci.Asta e tara in care traim si de acum incepe greul ca vine iarna si multi sunt cu foamea-n gat.La politie mi-au spus ca cerceteaza cazul dar slabe sanse sa mai vad jantele vreodata.Asta este,m-am ales cu o cheltuiala in plus.Acum trebuie sa-mi cumpar cauciucuri si jante.Asa ca atentie mare la ce lasati la vedere in masina sau la alte obiecte de valoare.Pe langa masina mea au mai descaltat una tot azi noapte in alt cartier.Tipul a fost mai norocos ca nu au apucat sa-i ia decat una din jante.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Tara de 2 bani, si daca ii prindeai si le dadeai o mama de bataie dupa care ii duceai la politie tot ei te dadeau in judecata si castigau.Asta este!
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
moldovan_nicu74 a scris:Salutari opelisti.Azi dimineata mi-am gasit masina "pe burta"Mi-au furat toate cele patru roti.Asa ca atentie mare mai ales pentru cei cu jante de aliaj,ca mine dealtfel.O sa pun si 2 poze sa vedeti ce "lucrare" mi-au facut ,dar momentan nu merge sa pun poze.


La mine au intrat in curte, au deschis garajul, si au vrut sã fure motorina. Nu au gãsit in rezervor dar au gãsit intr-o canistrã. Inainte de plecare ce s-au gândit: Ia sã vedem cum e maºina ºi in interior? Aºadar s-au urcat in maºinã ( dupã urmele de pe scaune erau doi indivizi ) ºi au apãsat pe toate butoanele, au cãutat prin torpedou ºi mi-au lãsat muuult-muuult nisip pe scaune. Noroc cã nu au stricat nimic pe acolo. A doua zi era sã leºin când am vãzut. Stiþi ce au spus la poliþie? " Spune-ne cine a fost ºi rezolvãm". Ei, dacã ºtiam, mai mergeam la poliþie? Ne mai mirãm cã urmãtoarea noapte au furat la un vecin toatã motorina din camionul parcat in faþa porþii? ªi nu se vor opri...
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
E bine in Turcia unde am inteles ca pentru furt iti taie un deget.La noi ar trebui sa le taie cite o mana,macar asa am fi siguri ca nu mai fura.De puscarie nu mai le e frica.Au conditii mai bune decat multi dintre noi.Stiu asta pentru ca stau in Aiud unde e penitenciarul.Au mai multe drepturi decat cei care ii pazesc.Au fost cazuri in care pentru simplul fapt ca gardianul i-a spus unui detinut tigan a fost dat in judecata de acesta.Nu ai voie sa-i spui tigan ca-l jignesti.Trebuie sa ii spui rom.Atata timp cat legile nu se inaspri astfel de practici vor continua si se vor inmulti.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ce Turcia nici o Turcia la noi legile trebuie sa fie ca cele din China altfel nu se poate ,i-mi pare rau pentru ce ti s-a intamplat moldovan_nicu74.
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat



Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,521
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Da era bine sa le taie hotilor mana dreapta, dar sa le-o taie din gat! Uite e doar o parere, dar suna si la BAAR numarul e trecut pe cartea verde. Nu stiu daca te vor ajuta, dar merita incercat. Aveai jante aliaj, ceva deosebit sau gumele erau speciale? Ce dracu asa ceva este de neinteles. Trebuie sa-mi cumpar pusca!
Ai acolo in zona depozite SH de Opel? Stiu ca se potrivesc si jante de cielo, dacia nova, supernova, solenza. Jante de tabla ieftine trebuie sa gasesti la puctele de colectare fier vechi participante in programul Rabla. Cheltui cu distractia asta pe putin 500 roni. I-mi pare rau pentru necazul tau.

Uite un link util: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=50183

s.c. AUTO ERHART s.r.l.
str. Biruintei nr.29
ALBA IULIA (Oarda de jos)
Tel/fax 0258 818784
Mobil 0744 154069
DEZMEMBRARI AUTO IMPORT

Program: Luni-Vineri 9-17
Sambata 9-12


Ultima modificare facuta de corsablue la Mie 12 Aug, 2009 7:42 pm, modificat de 2 ori in total
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu ai avut nici un fel de antifurt la roti ?
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
trebuie facute patrule de cetateni. cate 20 cu bate de baseball.
cum ii prindem cum le rupem oasele, dar crunt, sa stea cu lunile in spital, sa nu se mai faca oameni vreodata si, eventual, nici copi.
  • costicimpy

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
offf. colegu te inteleg perfect
pe 13 feb. intr o marti mi le au furat si mie din gara din rosiori de vede. tot la fel au lasat o pe discuri
prejudiciul a fost :
*4 jante de aliaj pe 15 OPEL
*4 anvelope de iarna noi MARANGONI (eram asa de incantat de ele cum mergeau pe zapada)
* 16 prezoane (suruburi)
penibila situatie.....se uita lumea la ea parca era cu rotile in sus! nu mai zic , cauta roti sa i au fieru de acolo.....
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nasol de tot daca vrei iti dau eu jante de aliaj..opel vectra in 6 mil 5 buc..pe 15...au toate cauciucuri dar 2 nu is asa bune...in rest mai merge...
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Chiar voi ce sistem de antifurt roti folositi sau care este cel mai sigur ?
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:trebuie facute patrule de cetateni. cate 20 cu bate de baseball.
cum ii prindem cum le rupem oasele, dar crunt, sa stea cu lunile in spital, sa nu se mai faca oameni vreodata si, eventual, nici copi.


din pacate dupa legile existente tot noi am face arest daca am casapi hotii Evil or Very Mad
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
imi pare rau de ce ai patit.
eu unul vreau sa te ajut dar nu stiu ce R folosesti la astra F. daca ti-s pe 14 pot sa-ti ofer 3 cauciucuri bunicele doar sa vii dupa ele, pana langa campia turzii.
o bucata firestone 195/65/14 si 2 bucati dunlop195/60/14.
daca ti-s bune ti le dau cu cea mai mare placere.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,521
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Despre moldovan_nicu74
Data inscrierii: 06 Mar 2008
Mesaje scrise: 75 (0.14 mesaje pe zi)
Locatie: Alba
Ocupatie: gestionar
Interese:

Masina mea
Model: Opel Astra
Anul de fabricatie: 1992
Motorizare: Benzina C14NZ
Culoare: alb

Upgrades
Modificari la motor: Nici o modificare
Modificari la exterior: Recent vopsita
Modificari la interior:
Jante/Anvelope: Jante aliaj pe 14'
Audio/Video:
Planuri de viitor: (sa fac rost de alte jante si gume)
Ma bucur ca vad acest spirit de Adevarat Club!


Ultima modificare facuta de corsablue la Mie 12 Aug, 2009 9:10 pm
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Urata treaba. Din nefericire, nu se folosesc suruburi antifurt intrucat sunt foarte multe la fel iar hotii au posibilitatea sa-si faca orice cheie pentru ele. Cine a putut lua toate 4 rotile o data a fost bine organizat. In mod sigur a urmarit masina, nu a fost singur si a avut si sculele necesare.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si atunci ce solutie ar fi pt a ne proteja rotile ? in afara de garaj si curte dotata cu catel ...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cei care stam la bloc le luam seara in casa. Le punem sub fata de la cd. Nu am gasit inca o solutie pentru masina intreaga fiindca nu intra in lift, dar mai sap poate exista. Oare? Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR