Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • DIAVOLUTU

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
salutare
am si eu un opel kadett d model1983 motor 1.3 benzina si as vrea sa ii pun bord de opel kadett e sau de astra.are cineva idee daca se poate,deci as vrea sa il schimb cu tot cu consola si a svrea sa stiu dc s-ar potrivi ca dimensiuni,ca mufele cred ca se mai pot adapta.
dc ma poate ajuta cineva cu sfaturi,eventual dc e cineva din timisoara sa-mi recomande un shrot de unde sa iau bordu,
multumesc anticipat ptr sfaturi...
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am montat la al meu flansa de Astra F, nu sunt din Timisoara din pacate Sad
Merita efortul daca treci direct la flansa Astra...
  • DIAVOLUTU

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
SI SE POTRIVESTE SAU E DESTUL DE COMPLICAT DE FACUT TREABA ASTA?AI IDEE CAM CAT MA AJUNGE?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Simplu nu este, preferabil este sa se potriveasca aeroterma de la Kadett-ul tau si o parte a instalatiei electrice... referitor la costuri, sa-ti faci o idee eu am mai cumparat o inst. el. de Astra un bord cu toate accesoriile, ceasuri de bord, butoane si butonase de la cel de lumini la avarii, reglajele aerotermei, semnalizator, maneta stergator, consola centrala...
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:Eu am montat la al meu flansa de Astra F, nu sunt din Timisoara din pacate Sad
Merita efortul daca treci direct la flansa Astra...

*
Pai tu nu ai Kadett E Question Amicul nostru zice ca are D ... Exclamation
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Multumesc sorin, de aceea i-am si recomandat sa treaca direct la flansa de Astra sa nu se mai chinuie cu cea de Kadett E ideea mea era sa-si faca o idee despre cum stau lucrurile in mare.
@daivolutu Inca ceva, inainte de operatiune masoara inaltimea/latimea bordurilor, iar daca nu ma insel pedalierul la Kadett-ul D este drept (la GSI are o "cocoasa" pentru a face loc catalizatorului ) lucru care se poate sa incurce lucrurile in sensul ca maneta de la schimbator este prea jos situata iar consola nu se va aseza la locul ei...
  • DIAVOLUTU

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca ar fi mai simplu sa ma las pagubas?
sincer nu ma pricep dar o sa merg la un electrician sa vedem ce imi spune si cam la cat apreciaza el costul.
sincer imi place masina asta,i-am facut motoru,urmeaza sa ii fac si tinichigeria si vreau sa ii pun gpl si mi-ar place sa ii schimb un pic si bordu;m-am uitat la cel de astra si imi place.pai ma gandeam sa cumpar flansa cu tot ce are ea pana la ultimul buton.
am crezut ca a mai facut cineva asta la un kadett d si poate sa imi spunca dc are rost sa visez sau nu se prea poate ce vreau eu la tipul asta de masina...
ca idee ma arunca mai mult de 100euro toata afacerea asta?hai sa zic 130 cu tot cu manopera?are cieva idee?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Informativ preturile in EUR ar fi 50 ceasurile de bord, butoane + manete inca 100, flansa 80-100, inst. el inca 50 + manopera electricianului... insa va trebui sa se priceapa cat de cat
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Daca se potrivesc si te intereseaza, eu am de vanzare piese de pe o astra hatchback 92 la preturi mai mici ca la SH...bordul este intact si toate functioneaza,inclusiv display-ul...am vandut doar chestii de caroserie pana acum...singura preblema(cred) ar fi ca masina e diesel.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
@ eduard33 maneta de la stergator este cu butoane pt display?
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:@ eduard33 maneta de la stergator este cu butoane pt display?


din pacate nu Sad ...m-am uitat azi si nu am vazut nimic in afara de comenzile pt stergator.
  • Axel_afp

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Uite aici un Kadett D cu bord de Astra ...in curand ma apuc si eu de a mea:D http://www.carbonara-tech.de/html/kadett-d.html
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR