Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Va rog lamuriti-ma si pe mine in niste probleme ca am cartea in germana si nu banghesc nimic , decat poze Very Happy :

1. Ce inseamna cand apas de doua ori butonul de inchis din cheie
? De ce se aprind semnalizarile de doua ori si se mai aude un zgomot la inchidere ?

2. Cum sa fac sa dau geamul jos din cheie ? Sau sa-l urc ?
Daca am geamu' deschis si apas prelung inchiderea din cheie , ledul palpaie dar geamul nu zice nimic . Daca bag cheia in broasca si tin apasat geamul se ridica .

3. Am vazut intr-o poza din carte ca exista o setare pe acolo in care bagi cheia in contact , pe pozitita 2 si apesi butonul de inchidere sau deschidere si se intampla ceva ? Explicati-mi si mie chestiile astea va rog.
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
1.se mai armeaza inca o data, in sensul ca nu se mai deschide nici macar din interior
2.de dat jos nu stiu daca se poate din cheie...si de ridicat stiu ca merge doar daca bagi cheia in yala - dupa cum ai spus
3.m-ai facut curios.....sunt la fel de interesat ca tine
Smile
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
2. chestia asta a fost introdusa la Astra H
3. e pentru resincronizarea cheii
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
2. Am vb la service prin telefon si mi-au spus ca la toate Astrele Clasic si restul; dupa 2000 merge sa dai jos geamul din cheie .
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:2. Am vb la service prin telefon si mi-au spus ca la toate Astrele Clasic si restul; dupa 2000 merge sa dai jos geamul din cheie .


si nu ti-au spus si cum????? Mad
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
de dat jos nu stiu si nu cred > dar la ridicat se poate > doar dc ai alarma si alarma aceea accepta un modul de ridicat geamurile > eu am pe astra > m-a costat 400k si mi l-au adaugat la alarma existenta > cand pun alarma se ridica geamurile Very Happy mi-a venit o idee > poate merge sa si dai geamurile jos tinand 5 secunde apasata spre stanga cheia > incerc cand cobor si la astra si la vectra Evil or Very Mad
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
eu mi-am pus un modul de ridicat geamuri fara alarma, destul de simplu depinde la ce fire il conectezi daca shimb firele geamurile se vor deschide Smile
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
se poate pune pe orice opel cu geam electric cu modul pt one touch si inchidere centralizata nu iti mai trebe decat un releu de protectie la 12 v care costa pana in 100k si ceva cunostinte de electrica .
http://i51.photobucket.com/..._geam_central.jpg
  • ron

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ce inseamna "modul pt one touch"? eu stiu ca la mine geamul se ridica complet daca tin apasat ceva mai mult pe butonul de inchidere. conform schemei, nu se poate ca semnalul de comanda inchidere usa sa fie mai "scurt" decat timpul necesar declansarii inchiderii complete a geamului? sau asta se rezolva tinand apasat ceva mai mult timp butonul de inchidere...?
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
one touch inseamna deschiderea geamului sau inchiderea lui la un singur click (adika tii un pic pe buton si geamul urca chiar daca ai luat mana de pe buton ) ,daca nu ai aceasta functie nu ai cum sa faci deschidearea sau inchiderea geamului din cheie sau telecomanda .
  • Gothyk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Piatra-Neamt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2005

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris:1.se mai armeaza inca o data, in sensul ca nu se mai deschide nici macar din interior
2.de dat jos nu stiu daca se poate din cheie...si de ridicat stiu ca merge doar daca bagi cheia in yala - dupa cum ai spus
3.m-ai facut curios.....sunt la fel de interesat ca tine
Smile

exact aseara am "rezolvat" problema inchiderii din telecomanda--am un astra g, la care nu mai mergea decat inchiderea cu iala. Am reusit sa descifrez in carte (io vorbesc germana cu o singura mana) si am bagat cheia in poz. 2, dupa 30 sec. am apasat butonul de inchidere de pe cheie si a mers....Acu pot folosi iar telecomanda.Chestia cu geamurile n-am probat-o
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR