Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
salutare..azi am aflat si ieo de site-ul asta din intamplare fericita as spune, dar cu o ocazie mai nefericita. am un opel astra f 1.4 din '98 si am facut accident, am nevoie de cateva sfaturi poate ma puteti ajuta cumva. pana acum mi-am cumparat capota si asta intr-o stare nu foarte acceptabila in fine la un pret derizoriu, faruri manuale ca electrice nu am gasit sh, stopuri, usa stanga fata cu bandou. imi mai trebuie semnalul stanga alb si grila. intrebarea mea este cam unde as putea duce masina la vopsit si tinichigerie sa nu ma si rupa la bani mai rau decat pana acum si daca panourile alea frontale se merita sa le indrept sau sa le schimb... mi s-a spus ca ar fi sudate de caroserie
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Salutare...probabil nu te asteptai sa-ti raspund tocmai eu Twisted Evil ..asta vis-a-vis de preturile derizorii Exclamation
'de...ma rog, trecem peste asta si revenim la subiect.
La farurile pe care le-ai luat(daca imi amintesc bine ai spus ca nici tu nu aveai electrice inainte de acident) se pot pune motorase f.usor...costa in jur de 300.000-350.000 ROL la dezmembrari..te pot indruma daca vrei.
La capitolul tinichigerie, cunosc un baiat bun meserias care lucreaza la un service dar si in particular...preturi medii si lucreaza bine.
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ohooo salut manex... apropo de faruri masina ti-am spus ca a avut electrice daca mai stii, nu acum, in fine oricum vreau angel eyes peste un timp deci nu este important, de capota nu sunt foarte multumit de ea stii si tu dar in lipsa de fonduri ma multumesc cu ce gasesc, dar la tinichigerie nu ma mai joc, bag un ban sa stiu ca face, tocmai de aceea am apelat si la ajutorul forumului... ziceai ca te intereseaz setul de jante dar nu ai mai zis nimic... ieo mi-am luat niste borbeturi si cu astea nu prea mai am ce face Very Happy
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
apropo nu am spus "preturi" derizorii, am facut referire doar la capota care din pacate este plina de chit si... no mather, acuma nici ieo nu puteam cere mai mult la banii la care mi-ai dat-o dar nici tu nu puteai cere mai mult pe ea in starea ei Wink Si lumee e de treaba a stat la minus n grade cu mine sa dam piese jos de pe masina... pt asta tot respectul si merci
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
cunosc un baiat bun la tinichigerie si vopsitorie...nu glumesc. La faza cu Angel Eyes o sa ma bag si eu pe viitor...costa ceva banuti Confused
In legatura cu jantele, nu stiam cum sa mai iau leg cu tine ca nu mai aveam nr tau de tel si pe aici nu te-am gasit.... vorbim pe privat.
  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
iti pot recomanda pentru tinichigerie Fiat pe bulevardul timisoarei, cum intrii pe partea stanga la vopsitorie, am facut o mica lucrare la ei si am fost multumit.
bafta.
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ms, o sa incerc si acolo, asta cand o sa mai dau de niste bani ca au cam secat fondurile Sad macar e aproape de mine service-ul... Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR