Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
salut
acum cateva zile am facut distributia...de atunci am mers cateva sute de km prin oras
azi ma uit mai bine si vad ca tot scutul motor e plin de ulei......nu se scurge tare...dar se cunoaste ca e ulei amestecat cu praf pe acolo..ceva idei?
masina e o astra H 1,7 cdti din 2005
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nimeni, nicio idee?...ma duc maine peste astia in service-ul unde mi-au montat piesele si ma gandeam ca poate a mai trecut cineva prin asa ceva......
  • georgea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sau poate doar ti-a curs ulei la schimb si s-a imbacsit cu praf. Ai vazut tu sa picure/curga?
Asa m-am speriat si eu la a mea si era din cauza filtrului de ulei, la schimb s-a scurs din el peste tot.
Uita-te mai atent.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e sigur pe la un simering......schimbul de ulei nu l-am facut...doar distributia
Skip ads

  • CATYON
  • **
  • 99 mesaje
  • din 29 Nov 2008
  • Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Mehedinti
  • CATYON

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
de curand am avut o problema asemanatoare care s-a manifestat din senin, mai precis comp de bord m-a anuntat in timpul mersului sa verific nivelul de ulei, am oprit masina si implicit motorul dupa care m-am bagat cu capul sub spoiler observand toata partea cu distributia plina de ulei in zona fuliei de la vibrochen. In urma cu 1 saptamana schimbasem senzorul presiune ulei si acum banuiam ca am lovit ceva si s-a deteriorat din nou, am completat cu ulei pe care il aveam de la schimb si am mai mers cam 200km pana acasa. Prima oprire ati ghicit a fost la mecanic care a dat verdictul--simering vibrochen, partea dinspre fulie ( fata ), am cumparat ulterior simeringul-45 ron si l-am schimbat, rezultatul ? nu mai curge gram de ulei.
Pentru verificare este suficient sa dai jos aparatoarea de plastic de la roata dreapta si daca fulia de la vibrochen este naclaita de ulei atunci ai descoperit cauza, spor la treaba.
  • georgea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Scapi ieftin daca este simeringul de care spune colegul... Daca este cel de la distributie, am inteles ca e naspa treaba.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
K, merci de raspunsuri...voi afla luni la prima ora cand ma voi posta la mecanicul care mi-a schimbat distributia ......
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR