Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Moldovan Alexandru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2009

  • Mesaj Privat
buna dragi prieteni.exact in cursul acestei zile mi s-a blocat portbagajul la masina mea,opel vectra b model,x20dth din anul 2000 si nu stiu ce sa fac,cum sa reactionez,ce am de facut?va multumesc
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Detaliaza un pic. Se deschid usile din inchiderea centralizata si nu se mai deshide portbagajul? L-ai inchis cu cheia inainte?
  • Moldovan Alexandru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2009

  • Mesaj Privat
deja am rezolvat problema,, Wink am rabatat bancheta din spate si cu o surubelnita am fortat putin acel carlig de plastic,,in acel moment,,din afara,,un prieten,apasa continuu butonul si s a deblocat in cateva secunde,,acuma functioneaza normal.singura problema ramane ca de ceva vreme nu se mai inchide centralizat ci doar separat la cheie.deci functioneaza separat de inchiderea centralizata Sad
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa fie defect butucul. Nu ai ce ii face decat sa cumperi altul.
Skip ads

  • traian.covaci

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna,
mi s-a blocat portbagajul si nu stiu cum pot sa-l deblochez. Nu reusesc sa-l deschid nici cu telecomanda si nici cu ajutorul cheii. Ma puteti ajuta?
Merci!
  • traian.covaci

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu am precizat faptul ca usile se deschid atat prin telecomanda cat si cu ajutorul cheii. Am pus ceva in portbagaj si dupa o jumatate de ora cand am vrut sa-l deschid...nu am reusit.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Intrii prin bancheta din spate si deschizi portbagajul...si te uiti sa vezi daca nu cumva s-o rupt ceva de la inchiderea centraliza
  • traian.covaci

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am intrat si am verificat cablurile dar nu am gasit problema. Pot sa-l deschid din interior cu surubelnita, dar in momentul in care inchid portbagajul, povestea se repeta. Ce altceva as putea face? Partea de cabluri vizibila din portbagaj pare ok. E posibil sa fie localizata buba pe partea care nu este vizibila...
  • GMaria

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2021

  • Mesaj Privat
traian.covaci a scris:Nu am precizat faptul ca usile se deschid atat prin telecomanda cat si cu ajutorul cheii. Am pus ceva in portbagaj si dupa o jumatate de ora cand am vrut sa-l deschid...nu am reusit.

  • GMaria

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Aceeași problema am și eu oare de la ce o fie ușile se deschid din centralizata dar portbagajul nu.?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Controlați minuțios firele(ptr întreruperi sau scurtcircuit) din burduful de trecere din caroserie în hayon (în special la caravan și hatchback). Nu știu exact cum este la berlinã, dar și acolo se face trecerea cumva de pe caroserie pe capac/capotã... Dacã acolo firele sunt Ok, trebuie continuate cãutãrile pe instalația electricã aferentã(siguranțe, cabluri, servomotor închidere, mufe, etc) și, nu în ultimul rând, la partea mecanicã a broaștei capotei și tot ce ține de ea..
@traian.covaci trebuie sã faci o verificare și pe partea mecanicã a sistemului de închidere/blocare a capotei...e posibil sã ai rupt/sãrit ceva(tijã, bucșã, ghidaj, etc) sau chiar mort(sau pe moarte) servomotorul dela închidere
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR