Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • ursuletz_82

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor! Tocmai m-am scapat de corsa pe care o aveam de vanzare...si iata ca,cu banutzul in mana sunt gata sa merg in Allegmaine sa imi cumpar o Frontera. Frontera de care se va folosi mai mult sotia mea. Asa ca iata si esenta topicului astuia.
Ce motorizare sa aleg? Evident din cauza taxelor cred ca optima e 2000 benzina. As vrea sa-mi semnalati posesorii acestui tip de motorizare punctele slabe si punctele forte.Cate unul fiecare dupa experienta lui.....
Dar astept pareri si sugestii si despre alte motorizari. Shocked Shocked Shocked
Skip ads

  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
depinde ce varianta vrei frontera a sau b scurt sau lung,difera consumurile,ce pot sa iti zic eu la frontera b motor 2200motorina pe care zic ca e cel mai reusit restu fiind slabute ca putere consumul pana in 120 e de 9%exterior si ajunge la 12 daca cresti viteza in oras e undeva la 10 sau 11,pt o femeie zic ca e total nepotrivita ,masina e greoaie
  • ursuletz_82

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Acuma nu stiu eu exact care e A sau B insa dupa mintea mea cam cel pana in 98,parca.Acolo a aparut ceva face lift. In fine,cunoscatorii stiu.....
Vreau o Frontera ca si an minim 1993 sa fie in 2 usi totusi.Si in doua e destul de mare. DAr ca idee an minim 93 si doua usi.
Ascult mai departe.................. Shocked
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
da din 98 au trecut la frontera b,deci vrei a ia una cat mai aproape de anu 98 e multa mecanica schimbata spre frontera b,intreaba-l pe carlo el are cu mot 2000pe benz ,e multumit de masina
Skip ads

  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu unul am fronty A 1996 cu motor 2000 x20se ,motorizare mult mai fiabila ca c20ne de pe vectre care au echipat frontera pana in 1996Consum in oras in jur de 12 litri afara 8-9 litri.Nu am avut probleme majore de intretinere,masina a fost insa intretinuta maniacal.Sotia merge cu ea mai bine decat cu peugeotul 206 cu care se da zilnic.Super manevrabila ,urca si coboara bordurile cele mai rebele,ai siguranta in trafic si asa mai departe Ia-o ca nu-ti va parea rau
  • ursuletz_82

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pai,dupa buget in primul rand in al doilea rand dupa aspect cam acolo m-am oprit dupa ce am nascocit prin net in seara aceasta.
Frontera an 1993-1996 si pana in 2000 E. Apoi doua usi,dat fiind faptul ca o va conduce o femeie...si asa mi-e frica ca nu o sa-i placa ca e....MARE. Apoi taxa nu ma lasa sa sar mai sus la 2800 TD sau 2500 TD sau 2400.
Multumesc pt sfaturi ......in cca o luna jumate va voi transmite poze cu noua achizitie Razz
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Conduc Frontera A din 97 de aprox 1 an si jumatate. Este modelul pe care ti-l doresti si tu motor 2000 cmc benzina, 116 CP, 2 usi. Foarte multumit de masina (si eu si sotia).
Bafta la cumparat.
  • gligan

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am o frontera A din1995, motor 2000 benzina, e Ok si o conduce si sotia (chiar ii place)
  • carlouk

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1998 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am o Frontera A, motor de 2000 X20SE benzina, 3usi, an 1998, dublu airbag, modelul care, cred, ca te intereseaza, merge brici, manevrabila in oras, am fost chiar surprins, pentru 2 persoane e foarte ok. la consum ce sa zic, ia in afara in jur de 9 +- .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR